Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Polska. Ceny biją rekordy. Aż strach włączać grzejniki

110
Podziel się

Historyczne rekordy cen gazu. Są one bardzo wysokie zarówno na Towarowej Giełdzie Energii, jak i na innych rynkach. Niestety, taniej już pewnie nie będzie.

Polska. Ceny biją rekordy. Aż strach włączać grzejniki
Grzejnik - zdj. ilustracyjne (Pixabay)
bEIPEmgl

"Rzeczpospolita" zaznacza, że ceny sięgają historycznych szczytów. Zauważono jednocześnie, że tymczasem mamy jeszcze astronomiczne lato, z naturalnie niższym popytem.

Wzrost zapotrzebowania na gaz jesienią, a przede wszystkim zimą, nie daje większych szans na to, że ceny tego surowca spadną.

bEIPEmgn

Takiego zdania jest też PGNiG. Dominujący sprzedawca gazu na polskim rynku podkreśla, że "notowania na rynkach terminowych wskazują, że obecne wysokie poziomy cen utrzymają się do końca I kw. 2022 r., a więc do końca sezonu grzewczego".

Rajd na szczyty trwa od kilku miesięcy

"Rz" spostrzega, że rajd na cenowe szczyty trwa już od kilku miesięcy. W piątek spotowa cena gazu na TGE wynosiła 317,26 zł za 1 MWh (megawatogodzina). Na początku tego roku było to jeszcze nieco ponad 90 zł, a w zeszłym roku - tylko 55 zł.

Co będzie dalej? Wspomniana gazeta uważa, że PGNiG unika konkretnej prognozy.

bEIPEmgt
To, jak ostatecznie ukształtują się ceny spotowe, będzie zależeć od wielu czynników, wśród których szczególnie istotne będą m.in.: warunki pogodowe oraz rozwój pandemii COVID-19, wielkość dostaw gazu z Rosji na rynek europejski i konkurencja cenowa ze strony krajów azjatyckich na rynku LNG - zaznacza spółka, cytowana przez "Rz".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIPEmgO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(110)
?????
3 tyg. temu
Czyli co ,tańszy prąd ?hmm??
Nowa
3 tyg. temu
Całe szczęście że ja mam jeszcze kopciucha na węgiel.
Gytia
4 tyg. temu
W takim razie trzeba będzie wrócić do węgla. Niestety.
bEIPEmgP
Zły
4 tyg. temu
A każą piece likwidować, złodzieje już wiadomo dlaczego, a po to żeby doić nas za gaz i inne rzeczy
cwp
4 tyg. temu
to WSZYSTKO WINA TVN !!!
Sylwia
4 tyg. temu
Dlatego nie mam dzieci bo na tym świecie już nic dobrego ich nie czeka!
Adek
4 tyg. temu
Złodzieje auto gaz już 3zl
UWAGA
4 tyg. temu
Ważne że biskupy w swych wypasionych pałacach razem ze swoimi gigantycznymi majątkami są bezpieczne i mają cieplutko
Tyr
4 tyg. temu
Ważne że sobie 50 procent podwyżek dali. Pis to powtórka stalina. Politycznie i organizacyjnie kropka do kropki to samo. Tylko mniej bystrzy i prymitywniejsi
Zenon E
4 tyg. temu
Nie trzeba dużo myśleć trzeba wykończyć węgiel żeby można zarabiać na gazie i wtedy niektórzy może zaczną myslec...
Drwal
4 tyg. temu
Dobra zmiana dobra cena a co nie podoba się w koloni POLSKA. Jesteśmy kolonią i nic już tego nie zmieni. Niewolnictwo się nie skończyło tylko zmieniło nazwę na DEMOKRACJA
Leon
4 tyg. temu
Trzeba podtuczyć żonę, żeby lepiej grzała w łóżku i obejdę się w tym roku bez ogrzewania. Tak samo jak w zeszłym sezonie.
jasnowidz
4 tyg. temu
tak to jest!! najpierw palic gazem bo to ekologiczne wegiel i drzewo zatruwa srodowisko.A ceny gazu po roku drastycznie w góre aby zachecic tych nie przekonanych do ekologi. Kupywac auta elektyczne bo to ekologia dizle i benzyna be bo zatruwaja sodowisko,elektownie chca likwidowac bo to nie ekologiczne to gdzie te elektryki bedzie sie ładowac?!? Ktos chyba z kogos chce zrobi debila. Pozdrawiam
bEIPEmgH
Remik
4 tyg. temu
Teraz wiadomo czemu ruski tani gaz jeszcze przez nord stream nie leci Mogłoby się zrobić za tanio w Europie i nikt drogiego gazu z hameryki by nie chciał Dobrze kombinują z tymi cenami paliwa energi i gazu Wracamy do średniowiecza
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić