o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Afera na Dzień Kobiet. Ksiądz przeprosił

149
Podziel się

Kościół Rektoralny Salezjanów pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Krakowie złożył życzenia wszystkim paniom z okazji Dnia Kobiet. Znalazło się w nich jednak kontrowersyjne sformułowanie na temat równouprawnienia. Teraz odpowiedzialny za życzenia ksiądz przeprosił kobiety.

Afera na Dzień Kobiet. Ksiądz przeprosił
Salezjanie złożyli kobietom kontrowersyjne życzenia (Facebook)
bEsezjIl

W niedzielnych ogłoszeniach duszpasterskich Kościoła Rektoralnego w Krakowie pojawiły się życzenia z okazji Dnia Kobiet. Salezjanie zachęcili wiernych do modlitwy za wszystkie panie. Podkreślono, że kobiety nie powinny ulegać niewłaściwym ideom, takim jak równouprawnienie, ponieważ odbiera to im ich godność.

Jutro Dzień Kobiet. Niech nasze życzenia i modlitwy w ich intencji będą wyrazem uznania za ich miłość, mądrość i pracowitość. Módlmy się także, aby kobiety zawsze były sobą i nie ulegały zwodniczym hasłom nawołującym do równouprawnienia i wolności kosztem ich godności – można przeczytać w ogłoszeniu.
bEsezjIn

Kościół publikuje życzenia na Dzień Kobiet. Internautki są wściekłe

Pod opublikowanym w mediach społecznościowych zdjęciem ogłoszeń duszpasterskich pojawiło się mnóstwo nieprzychylnych komentarzy. Podkreślono, że równouprawnienie powinno być dla każdego wartością podstawową.

Nie wiedziałam, że równouprawnienie uwłacza mojej godności. Wręcz przeciwnie, jego brak uwłacza i cofa do epoki lodowcowej – skomentowała jedna z internautek.

Inne komentarze były równie krytyczne. Dodano, że księża nie powinni ingerować w nieswoje sprawy.

bEsezjIt
Tych panów - żegnam! A tak na poważne, to jak nic nie rozumieją, to niech się nie wtrącają i pilnują własnego nosa, o to ich proszę. Ja nie wnikam w ich życie – stwierdziła następna komentująca.

Ksiądz przeprasza za "niestosowne sformułowania". "Wartości niepodlegające dyskusji"

Autorem niefortunnych życzeń był ks. Jacek Ryłko. Na stronie parafii pojawiło się oświadczenie w tej sprawie. Przeproszono w nim wszystkich, którzy "poczuli się urażeni". 

bEsezjIu
W nawiązaniu do treści ogłoszeń duszpasterskich z III niedzieli Wielkiego Postu w Kościele Rektoralnym Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Krakowie oświadczam, że równouprawnienie, wolność i godność kobiet są wartościami niepodlegającymi dyskusji, pielęgnowanymi w duszpasterstwie w różnych aspektach i wielokrotnie podkreślanymi – napisano.

Głos w sprawie zabrał bezpośrednio ks. Ryłko. Stwierdził, że użyte sformułowania były "niestosowne". Zdaniem księdza, nie miały intencji nikogo obrazić.

bEsezjIv
Dołożę wszelkich starań, aby w przyszłości taka sytuacja się nie powtórzyła. (…) Wszystkim Paniom życzę Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask oraz powierzam je w modlitwie codziennej – napisał ksiądz.

Zmieniono również treść samych ogłoszeń. – Jutro Dzień Kobiet. Niech nasze życzenia i modlitwy w ich intencji będą wyrazem uznania za ich miłość, mądrość i pracowitość – brzmi nowa forma życzeń.

Obejrzyj także: Poznań. Salezjanie. Policja wyprowadziła księdza. "Zachowali się profesjonalnie"

bEsezjIw
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsezjIO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(149)
HEHEHE
5 miesięcy temu
Trwa budowa bastionu ciemnoty i zacofania w centrum Europy
Rosomak
5 miesięcy temu
wszyscy obywatele danego kraju, powinni być równi wobec prawa - i to jest równość realna, a reszta to przelewanie z pustego w próżne i bicie piany
Leciwy i już ...
5 miesięcy temu
Katolicy mogą mieszać z błotem wszystkich innych, narzucać im swoje dogmaty i powymyślane w zdecydowanej większości bajeczki i pogańskie wierzenia i święta, ale inni, nie katolicy, mają milczeć. Obserwuję od dłuższego czasu zachowanie katolików i wychowany w katolicyzmie (jednak za katolika już się absolutnie nie uważam), znając jego historię wzbudza to we mnie tylko obrzydzenie. Kłamstwa, krętactwa, odwracanie uwagi od swoich podłości i matactw to jest jak widać credo katolicyzmu.
bEsezjIP
jaca
5 miesięcy temu
A ksieza niech sie zajma modlitwa a nie polityka bo to inne koryto
Kasta...
5 miesięcy temu
Ksiądz Jarosław przez dziewięć lat gwałcił M.Milewskiego na plebanii. W 2016 roku Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim skazał P. na trzy lata więzienia. Rok później wyrok podtrzymał Sąd Okręgowy w Elblągu.
Księże ,
5 miesięcy temu
" mleko już się rozlało "! Przeprosiny niewiele pomogą . Był czas na refleksję przed publikacją tych " życzeń " , a tak wyszło , że pierwsza myśl i wypowiedź zdradza prawdziwy charakter człowieka .
Mari
5 miesięcy temu
Panie maro ma pan calkowita racje szkoda ze ta opinia nie jest powszechna pozdrawiam
Uwaga
5 miesięcy temu
Wierzący w Boga - Nadchodzi Marta z rzecznikiem praw obywatelskich... będzie rzeźnia.
andreas
5 miesięcy temu
chlapnął, ale przynajmniej przeprosił
Polak
5 miesięcy temu
Drogie panie....nie przejmujcie się tym księdzem. On takie głupoty wygaduje bo jego jeszcze kac trzyma. Jak wytrzeźwieje to zmieni zdanie:)
marta
5 miesięcy temu
Maryja uległa i dała sie zapłodnić aniołowi choć była poślubiona Józefowi
Wonsz
5 miesięcy temu
No spoko, więcej takich akcji...Sami się zatopicie....wreszcie.
klm
5 miesięcy temu
Powiem żonie, żeby nie ulegała zwodniczym hasłom równouprawnienia, była sobą i zabrała się za pranie i gotowanie. Na pewno się ucieszy.
bEsezjIH
Maniek
5 miesięcy temu
No jak tu ich lubić? Zawsze coś.Wstyd panie ksiądz.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić