Angelika Karpińska| 

Kościół rozpętał burzę na Dzień Kobiet. Szybka reakcja

483

Z okazji Dnia Kobiet Kościół Rektoralny Salezjanów pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Krakowie złożył paniom życzenia. Padły w nich kontrowersyjne słowa o równouprawnieniu i wolności.

Kościół rozpętał burzę na Dzień Kobiet. Szybka reakcja
Kontrowersyjne życzenia na Dzień Kobiet.

W ogłoszeniach duszpasterskich Kościoła Rektoralnego w Krakowie pojawiły się życzenia z okazji Dnia Kobiet. Salezjanie zachęcili wiernych do modlitwy o to, by kobiety nie ulegały "zwodniczym hasłom nawołującym do równouprawnienia".

Jutro Dzień Kobiet. Niech nasze życzenia i modlitwy w ich intencji będą wyrazem uznania za ich miłość, mądrość i pracowitość. Módlmy się także, aby kobiety zawsze były sobą i nie ulegały zwodniczym hasłom nawołującym do równouprawnienia i wolności kosztem ich godności - czytamy w ogłoszeniu.

Internautki oburzone życzeniami na Dzień Kobiet

Zdjęcie kontrowersyjnych życzeń obiegają media społecznościowe. Wygląda na to, że wielu kobietom nie przypadły one do gustu.

Drogie Panie, salezjanie składają Wam życzenia z okazji 8 marca. Kwiatki to to nie są… - czytamy na stronie Inteligentny Zakątek Polityczny na Facebooku.
Nie wiem skąd to wymyślili, ale zasugeruję im miejsce, gdzie mogą sobie umieścić ... te życzenia. Nie wiedziałam, że równouprawnienie uwłacza mojej godności. Wręcz przeciwnie, jego brak uwłacza i cofa do epoki lodowcowej - skomentowała jedna z internautek.
Tych panów - żegnam! A tak na poważne, to jak nic nie rozumieją, to niech się nie wtrącają i pilnują własnego nosa, o to ich proszę. Ja nie wnikam w ich życie - stwierdziła inna.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Zobacz także: M. Lempart o protestach: "Mamy trzy formy działania"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić