Afera na lotnisku w Modlinie. "Poleciały jako bagaż podręczny"

25

Afera na lotnisku w podwarszawskim Modlinie. Któryś z pasażerów pozostawił swój bagaż bez opieki. Następstwo zachowania zapominalskiej osoby dla pozostałych były fatalne. Jedną z tych osób jest Tiktokerka, która nagłośniła całą sytuację. Okazuje się, że zarówno ona jak i kilkunastu pozostałych pasażerów nie poleciało samolotem do Dublina w wyniku przeprowadzonej ewakuacji.

Afera na lotnisku w Modlinie. "Poleciały jako bagaż podręczny"
Kilkunastu pasażerów nie poleciało samolotem do Dublina w wyniku afery z bagażem na modlińskim lotnisku. (Pexels, Markus Winkler)

Na lotnisku w Modlinie ogłoszono ewakuację. Jak donosi Fakt.pl, wszystko wydarzyło się przez to, że ktoś zbyt daleko odszedł od swojej walizki, która niepilnowana zaniepokoiła ochronę. Ta bez chwili zastanowienia wszczęła alarm ewakuacyjny. Tiktokerka @kskkxoaos zrelacjonowała to, co działo się później.

– Powinniśmy być już w samolocie, ale samolot odleciał bez nas i 15 osób łącznie – zdawała relację rozżalona dziewczyna na swoim Tiktoku.

Kobieta miała wykupiony bilet na lot do Dublina. Niestety, przez pozostawienie bagażu bez opieki przez jednego z pasażerów ani jej, ani kilkunastu innym osobom nie udało się dostać na pokład samolotu. Przez półtorej godziny za to musieli oni czekać na zewnątrz.

– Walizki, które były opłaconym bagażem poszły jako podręczny – opowiada @kskkxoaos. – Musiałyśmy wywalić wszystko, co miało ponad 100 ml, a mieliśmy w walizkach alkohol na prezenty za ponad pół tysiąca łącznie.

Tiktokerka, która mówi dalej o tym, że wraz z koleżankami została przepuszczona przez kierowniczkę w celu prześwietlenia bagażu w momencie, w którym dla wszystkich wiadome już było, że samolot odleciał. Grzmi, że w jej opinii, zostały okradzione przez obsługę lotniska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Odleciał bez pasażerów. Kuriozalna sytuacja podczas lotu do Krakowa

Lot do Dublina - 15 osób nie poleciało

Sprawę nagłośnił proszący lotnisko o komentarz portal turyści.pl.

– Z uwagi na opóźnienie spowodowane ewakuacją obsługa naziemna przewoźnika zamknęła odprawę bagażową nawet po czasie rozkładowym, co jednak wobec nielicznej grupy osób niestety i tak wiązało się z brakiem możliwości odprawienia ich bagażu rejestrowanego – opisuje rzecznik prasowy lotniska w Modlinie Juliusz Żebrowski. – Część z tych osób, jak również takich, które mając tylko bagaż podręczny od razu udały się do kontroli bezpieczeństwa niestety nie dotarło na czas do gate'ów, które zostały zamknięte decyzją personelu obsługi naziemnej przewoźnika.

W wyniku fałszywego zresztą alarmu, 47 pasażerów nie dostało się do swoich samolotów. Część z nich miała wykupione loty do Dublina, a reszta osób – do Pafos. Za to część bagaży poleciała… bez właścicieli.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić