Afganistan. Talibowie "torturowali i masakrowali" Hazarów

208

Organizacja ochrony praw człowieka Amnesty International twierdzi, że talibowie niedawno "zmasakrowali" i brutalnie torturowali kilku członków mniejszości Hazarów w Afganistanie.

Afganistan. Talibowie "torturowali i masakrowali" Hazarów
Brutalne zbrodnie talibów (PAP/EPA)

Świadkowie przedstawili wstrząsające relacje o zabójstwach, które miały miejsce na początku lipca w prowincji Ghazni. Amnesty International twierdzi, że to przerażający przykład na to, jak wyglądają rządy talibów.

Hazarowie są trzecią co do wielkości grupą etniczną Afganistanu. Wyznają islam szyicki i spotykają się z dyskryminacją i prześladowaniami, głównie w sunnickim Afganistanie i Pakistanie.

Brutalne zbrodnie talibów w Afganistanie

W raporcie opublikowanym w czwartek Amnesty International poinformowała, że ​​9 Hazarów zostało zabitych przez talibów między 4 a 6 lipca w okręgu Malistan we wschodniej prowincji Ghazni. Organizacja rozmawiała z naocznymi świadkami zbrodni i przeglądała zdjęcia.

Ustalono, że zabójstwa były wyjątkowo brutalne. Sześciu mężczyzn zastrzelono, a trzech torturowano na śmierć.

Brutalność tych zabójstw z zimną krwią jest przypomnieniem przeszłości talibów i przerażającym przykładem na to, co mogą przynieść ich rządy. Te ukierunkowane zabójstwa są dowodem na to, że mniejszości etniczne i religijne pozostają szczególnie zagrożone pod rządami talibów w Afganistanie - skomentowała sekretarz generalna Amnesty International Agnès Callamard.

Zobacz także: Polityczny przywódca talibów powrócił. Bojownicy w Afganistanie wiwatują

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić