o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Agata Duda złamała prawo? Sprawa trafiła do sądu. W tle koronawirus

120
Podziel się

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Agatę Kornhauser-Dudę. Chodzi o wideokonferencję pierwszej damy z uczniami "stłoczonymi w stołówce" w czasie pandemii. Sprawie przyjrzy się Sąd Okręgowy w Warszawie.

Agata Duda złamała prawo? Sprawa trafiła do sądu. W tle koronawirus
Agata Duda (ONS)
bDnfSbNN

2 kwietnia Agata Kornhauser-Duda brała udział w wideokonferencji z uczniami Niepublicznego Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie, którzy w czasie pandemii przebywali w internacie. Po rozmowie na stronie Kancelarii Prezydenta RP opublikowano zdjęcie, na którym widać, że dzieci były stłoczone w jednej sali.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych twierdzi, że pierwsza dama "naruszyła bezpieczeństwo dzieci". Spotkanie było bowiem zorganizowane w czasie, gdy z powodu epidemii koronawirusa w Polsce obowiązywały surowe restrykcje.

Duda kazała spędzić kilkadziesiąt dzieci do małego pomieszczenia w jednym z internatów prowadzonych przez księży, by robić z nimi spot wyborczy promujący jej męża. Mimo że przepisy całkowicie zakazywały robienia jakichkolwiek spotkań, to księża na polecenie Agaty Dudy stłoczyli dzieci w stołówce i zrobili zakazane z mocy prawa spotkanie wyborcze - napisał na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.
bDnfSbNP

OMZRiK twierdzi, że choć dzieci mieszkały w jednym budynku, to podczas spotkania mogły zarazić się koronawirusem od księży, którzy zajmowali się nimi, a jednocześnie spotykali się z wiernymi.

bDnfSbNV

Prokuratura w Warszawie miała odmówić wszczęcia postępowania w sprawie Agaty Dudy. Ośrodek zwrócił się więc do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Jak poinformowała nas sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie, sprawa została zarejestrowana "w przedmiocie zażalenia na postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego". Termin sprawy został wyznaczony na 29 lipca - ustaliła Wirtualna Polska.

Zobacz także: Wyniki wyborów 2020. Michał Kamiński: kampania Andrzeja Dudy była skuteczna

bDnfSbNW
bDnfSbOq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(120)
Robin
4 miesiące temu
Przestańcie jątrzyć i siać nienawiść, ile można? Pogódźcie się wreszcie z przegranymi wyborami.Zajmijcie się sobą i spróbujcie zrobić cokolwiek pozytywnego bez ciągłej i bezsensownej krytyki PIS.
ŻYCZLIWY
4 miesiące temu
ludzie, czy ta nienawiść się nigdy nie skończy. Jak Kasia śpiewała- ludzie nie mieli masek, nie było zachowanej odległości od siebie - dlaczego nie ryczeliście? Żyjecie w Polsce - więc pora aby być życzliwym do drugiej osoby,
szeryf
4 miesiące temu
Dzieciaki mieszkają razem,razem na stołówce, w łazienkach , spotykają się wszędzie w całym internacie, skad więc to oburzenie i zawiadomienie do sądu? Niektórzy to już przechodzą sami siebie. Co ma do tego Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych?
bDnfSbOr
Buahaha
4 miesiące temu
Oni mieszkają razem , Trzaskowski przegrał , wylejcie żółć na wrogów naszej ojczyzny . Ale bzdury napisaliście .
życzliwy
4 miesiące temu
to byłą wideokonferencja(czyli zdalnie) - dzieci były stłoczone do jednej sali - to kto ich w sali umieścił? Duch?
Najnowsze komentarze (120)
Lolo
4 miesiące temu
Czy ktoś interesował się pochodzeniem Agaty Dudy, żony największego patrioty - Prezydenta Dudy? Żarcik, chociaż Pan Prezydent jak wykrzykuje o Niemcach nie ma miny żartownisia.
Lolo
4 miesiące temu
Pan Prezydent jest takim patriotą, a za żonę wziął sobie Panią Agatę, której pochodzenie nie do końca chyba jest polskie. Czy ktoś się nad tym zastanawiał? To taki żarcik z mojej strony, ale oni mówiąc o Niemcach nie żartują.
www
4 miesiące temu
mówi do dzieci bo dorośli nie chcą jej słuchać nie ma nic do powiedzenia
Adrian
4 miesiące temu
"Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych" widać jak bardzo jest poprawny polityczny i kto mu musi płacić ;)
POLO
4 miesiące temu
AGATA TRZYMAJ SIE I NIE DAJ ...PO
Bear
4 miesiące temu
Hej wy niżej ,pamiętajcie jest 50/50.
patryk663
4 miesiące temu
Czy ktoś z komentujących tutaj czytał coś ostatnio o młodym chłopaku w portalu Gazeta Polwiad, który z 1000 zł zarobił około 80 000 zł na handlu przez Internet? Jeżeli ktoś z osób tutaj ma doświadczenie odnośnie handlu tego typu - proszę o porady. Z góry dziękuję. Pozdrawiam serdecznie.
POLO
4 miesiące temu
I TAK NIE ZMIENICIE WYNIKU WYBOROW NASTEPNE ZA 3 LATA
bDnfSbOj
soltysowa
4 miesiące temu
przepiekna fryzura...
kool
4 miesiące temu
Skoro mieszkali w internacie, to co to za złamanie prawa? A chyba w Gorzowie też w internacie przez dwa tygodnie byli uczniowie i co ? Brak roboty.
Zapytowywanie
4 miesiące temu
Co wspólnego z koronawirusem ma Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych???
Wiktor
4 miesiące temu
P. prezydentowa Agata Duda złamała tam prawo poprzez lekceważenie języka polskiego, mówiła, jak prezydent zresztą: Państwo wiecie/ widzicie/ zobaczycie, zamiast: Państwo wiedzą/ widzą/ słyszą / zobaczą. Jest to przestępstwo nieprzestrzegania ustawy o języku polskim.
Znudzony
4 miesiące temu
Ścisk na wiecach wyborczych (bez masek) obu kandydatów na prezydenta jakoś nikomu nie przeszkadzał... Ktoś szuka dziury w moście, którego nie ma.
plplpl
4 miesiące temu
Odpowiadam pytaniem na pytanie - "Gdzie tu jest rasizm" - Otóż w tym ośrodku (szkole,internacie) przebywają jak to tutaj napisano tylko dzieci polskiego pochodzenia - jak to nazwać ???
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić