Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Agata Duda złamała prawo? Sprawa trafiła do sądu. W tle koronawirus

199

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Agatę Kornhauser-Dudę. Chodzi o wideokonferencję pierwszej damy z uczniami "stłoczonymi w stołówce" w czasie pandemii. Sprawie przyjrzy się Sąd Okręgowy w Warszawie.

Agata Duda złamała prawo? Sprawa trafiła do sądu. W tle koronawirus
Agata Duda (ONS)

2 kwietnia Agata Kornhauser-Duda brała udział w wideokonferencji z uczniami Niepublicznego Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie, którzy w czasie pandemii przebywali w internacie. Po rozmowie na stronie Kancelarii Prezydenta RP opublikowano zdjęcie, na którym widać, że dzieci były stłoczone w jednej sali.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych twierdzi, że pierwsza dama "naruszyła bezpieczeństwo dzieci". Spotkanie było bowiem zorganizowane w czasie, gdy z powodu epidemii koronawirusa w Polsce obowiązywały surowe restrykcje.

Duda kazała spędzić kilkadziesiąt dzieci do małego pomieszczenia w jednym z internatów prowadzonych przez księży, by robić z nimi spot wyborczy promujący jej męża. Mimo że przepisy całkowicie zakazywały robienia jakichkolwiek spotkań, to księża na polecenie Agaty Dudy stłoczyli dzieci w stołówce i zrobili zakazane z mocy prawa spotkanie wyborcze - napisał na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

OMZRiK twierdzi, że choć dzieci mieszkały w jednym budynku, to podczas spotkania mogły zarazić się koronawirusem od księży, którzy zajmowali się nimi, a jednocześnie spotykali się z wiernymi.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Prokuratura w Warszawie miała odmówić wszczęcia postępowania w sprawie Agaty Dudy. Ośrodek zwrócił się więc do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Jak poinformowała nas sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie, sprawa została zarejestrowana "w przedmiocie zażalenia na postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego". Termin sprawy został wyznaczony na 29 lipca - ustaliła Wirtualna Polska.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zobacz także: Wyniki wyborów 2020. Michał Kamiński: kampania Andrzeja Dudy była skuteczna

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić