Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

"Agent KGB" w Karpaczu? Brejza interweniuje. "To kompromituje rząd"

Podziel się:

Podczas forum ekonomicznego w Karpaczu Białoruś miał reprezentować "agent KGB" Jurij Woskriesienskij. Jak nieoficjalnie dowiedziało się o2, mężczyzna przebywa w Polsce całkowicie legalnie. Senator Krzysztof Brejza skierował w tej sprawie do Prokuratora Krajowego zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

"Agent KGB" w Karpaczu? Brejza interweniuje. "To kompromituje rząd"
Gościem w Karpaczu miał być białoruski agent KGB (PAP, Twitter)

We wtorek w Karpaczu rozpoczęło się XXX Forum Ekonomiczne. Białoruski dziennikarz Tadeusz Giczan poinformował na Twitterze, że jednym z gości był Jurij Woskriesienskij - agent białoruskiego KGB. Mężczyzna miał być wcześniej związany z białoruską opozycją i siedzieć przez rok w więzieniu.

"Agent KGB" w Karpaczu?

Z informacji byłego dziennikarza Nexty wynika, że dzisiaj Woskriesienskij jest "etatowym pracownikiem KGB", który "na co dzień zajmuje się pracą z więźniami politycznymi, polegającą na zmuszaniu ich, by przyznali się do winy".

Jak nieoficjalnie dowiedziało się o2, Białorusin przebywa w Polsce całkowicie legalnie. Polskie służby nie zdobyły żadnych dowodów na to, by był on związany z reżimem Łukaszenki. Jerzy Marek Nowakowski, jeden z koordynatorów forum w Karpaczu i były ambasador Polski na Łotwie tłumaczył zaproszenie Woskriesienskija "błędem technicznym".

Brejza składa zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

Na informację o rzekomym pobycie agenta KGB w Polsce błyskawicznie zareagował senator RP Krzysztof Brejza. W środę rano poinformował na Facebooku, że skierował już do Prokuratora Krajowego zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i wnosi o sprawdzenie, na jakiej podstawie ABW i inne służby rządowe pozytywnie zaopiniowały wniosek wizowy.

Wnoszę również o ustalenie "establishmentu", który miał zaprosić Woskriesienskijego do Polski. Wpuszczenie agenta KGB do Polski w chwili, gdy liderzy polskiej mniejszości siedzą w białoruskich więzieniach, kompromituje rząd - Brejza napisał na Facebooku.
Zobacz także: Stan wyjątkowy. Prof. Dudek: Działanie opozycji jest przeciwskuteczne
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić