Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Msza na granicy polsko-białoruskiej? Zdjęcie klęczących żołnierzy obiegło sieć

466
Podziel się:

W błyskawicznym tempie sieć obiegła fotografia, na której widać ołtarz umieszczony na samochodzie, a także księdza i klęczących żołnierzy. Pojawiły się sugestie, że to obrazek z granicy polsko-białoruskiej. Czy oby na pewno?

Msza na granicy polsko-białoruskiej? Zdjęcie klęczących żołnierzy obiegło sieć
Zdjęcie klęczących żołnierzy obiegło sieć (Getty Images, Twitter, Irina Polina)

Zdjęcie uważnie przeanalizowali przedstawiciele konkret24.tvn24.pl. Na fotografii widzimy siedmiu żołnierzy klęczących przed pick-upem, przy którym znajduje się ksiądz. Na tyle samochodu rozstawiony został ołtarz.

W sieci pojawiły się sugestie, że to msza na granicy polsko-białoruskiej. Mogłyby na to wskazywać ostatnie wydarzenia w tym rejonie, a także widoczny w tle las.

"Chłopcy Macierewicza modlą się aby ktoś podał szklankę ciepłej herbaty zmarzniętym uchodźcom!!!", "Wyznaniowe wojsko polskie" - zaczęli pisać internauci.

Zdjęcie było rozpowszechniane w miniony weekend. Pojawili się w związku z tym tacy, którzy uznali, że doszło do złamania zasad stanu wyjątkowego. Chodzi o "zakaz utrwalania, nagrywania i fotografowania obiektów i obszarów obejmujących infrastrukturę graniczną, w tym również wizerunku funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji i żołnierzy".

Dali się nabrać. Sprytna manipulacja

Szybko okazało się, że doszło do manipulacji. Ktoś zamazał tablice rejestracyjne. Na oryginałach widoczny jest napis "NAVY" oznaczający amerykańską marynarkę wojenną. Mundury klęczących żołnierzy też można skojarzyć z tą jednostką.

Co prawda nie wiadomo, gdzie i kiedy wykonano tę fotografię. Symbole armii amerykańskiej i tablica wskazują jednak na to, że raczej nie pochodzi ona z Polski, a szczególnie z granicy polsko-białoruskiej.

Do złamania zasad na pewno nie doszło. Jest pewne, że zdjęcie nie zostało wykonane po wprowadzeniu stanu wyjątkowego, bo w sieci pojawiło się już w lipcu. Teraz ktoś postanowił nadać temu ujęciu "nowe życie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(466)
JACK
8 miesięcy temu
Jesteśmy w większości narodem katolickim dlaczego budzi zdziwienie takie zdjęcie ?
no i tak
8 miesięcy temu
jak w Paryżu całe dzielnice stają bo muzlimy klęczą na dywanikach na ulicach to wszyscy zachwyceni . . . . .
gosc
8 miesięcy temu
w naszej armii niema takich sniadych /trzeci z lewej/
bronek
9 miesięcy temu
No i po co nam helikoptery jak wystarcz ksiadz
Twój Nick
10 miesięcy temu
Że co? Mam uwierzyć, że to Amerykanie? Takie tłumaczenia mnie nie przekonują.
Cococo
10 miesięcy temu
Lewactwo jak zwykle łyka wszystkie prowokacje które sami sobie tworzą w paincie 😆
Yaro
10 miesięcy temu
Dlaczego podsycacie te niezdrowa panike?
Polek
10 miesięcy temu
Ale jak muzułmanie się modlą i nawet ulice zamykają w krajach jak Francja to akurat lewicy nie przeszkadza
Polka
10 miesięcy temu
Bóg honor ojczyzna Szacunek dla żołnierzy
Polka
10 miesięcy temu
Bóg, honor, ojczyzna. Szacunek dla żołnierzy.
1234
10 miesięcy temu
A nawet gdyby to była msza na naszej granicy, to czy to jest powód do drwin, śmiechu i tak dziwnie brzmiącego tytułu? Redakcjo , pomyśl zanim stworzysz artykuł, który Was tylko pomniejsza w oczach czytających. Więcej Waszych pisanin nie otworzę. Szkoda czasu i oczu.
Piotr
10 miesięcy temu
Nic z tego hejru nie rozumiem, bo gdyby nawet było to na Polskiej granicy to katolicy nie mogą słyżyć w Polskiej armii czy co? Poza tym nikt tych żołnierzy chyba nie zmuszał do modlitwy w odróżnieniu od tolerancji LGBT do której wszyscy jesteśmy zmuszani.
Polak
10 miesięcy temu
Starajcie się, może najpierw przeczytajcie co napisaliście, a potem dopiero publikujcie. Jakie drzewa rosną na pokazanym zdjęciu? . Banany szkodzące Polsce.
PPWJG
10 miesięcy temu
Już tyle kłamstw przekazywano Polakom o Rządzie i o żołnierzach, że w to nie wierzę. To że Żołnierze się modlą, uwierzę, ale że na granicy Polsko - Białoruskiej - Nie wierzę.. Fotomontaż!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić