Agent zdemaskowany. Sukces Ukraińców

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała agenta, który pomagał rosyjskiemu wojsku w obwodzie dniepropietrowskim w Ukrainie. Mężczyzna zbierał dane o lotniskach w celu skorygowania ataków rakietowych na te obiekty. Jest podejrzany o zdradę stanu.

Agent zdemaskowany. Sukces Ukraińców
Zatrzymali rosyjskiego agenta, który przekazywał dane o lotniskach (Twitter)

Jak przekazał rzecznik Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Artem Dechtiarenko, zdrajcą okazał się pracownik jednej z prywatnych firm ochroniarskich w Dnieprze. Na początku rosyjskiej inwazji Ukrainiec został zwerbowany przez oficera FSB.

Przekazywał informacje Rosjanom

Mężczyzna otrzymał od Rosjanina "ofertę" współpracy przez jeden z komunikatorów internetowych. Jak przekazało SBU, śledztwo wykazało, że zdrajca zbierał informacje na temat funkcjonowania obiektów kolei naddnieprzańskiej, miejsc rozmieszczenia i przemieszczania się jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy i Sił Obrony Terytorialnej.

Zebrane informacje agent przekazywał przedstawicielowi służb specjalnych Rosji za pośrednictwem zamkniętych kanałów komunikacyjnych. Szczegółowo opisywał każdy obiekt z przyległym terytorium, wskazywał jego współrzędne za pomocą zdjęć i wideo.

Grozi mu dożywocie

Z kolei najeźdźcy wykorzystali otrzymane dane do zaplanowania sabotażu i zmasowanego ostrzału infrastruktury. Podczas przeszukania stwierdzono, że zatrzymany posiadał na swoim komunikatorze dowody popełnienia przestępstwa. Jest podejrzany o zdradę stanu, grozi mu dożywocie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Rapira T-12 w akcji. Rosjanie ukryli się pod daszkiem, myśleli, że ich nie widać
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić