Agresywny delfin pogryzł dwie osoby. Jest podejrzewany o sześć ataków

90

Agresywny delfin pogryzł co najmniej dwie osoby w pobliżu plaży w mieście Fukui na zachodnim wybrzeżu Japonii. To już kolejny podobny atak w tym miejscu. Władze podejrzewają zwierzę o aż sześć niekontrolowanych wybryków tego lata.

Agresywny delfin pogryzł dwie osoby. Jest podejrzewany o sześć ataków
Agresywny delfin atakuje. Pogryzł dwie osoby na plaży (Pixabay, christels)

Agresywny delfin atakuje w Japonii. Pogryzł dwie osoby pływające w pobliżu plaży Koshino w mieście Fukui. Jego pierwszą ofiarą był mężczyzna, którego delfin zaatakował w czwartek 11 sierpnia rano. Ssak ugryzł go w obie ręce.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych doszło do kolejnego ataku. Jak podają japońskie media, delfin zranił drugiego mężczyznę w palce lewej dłoni. Jeden z poszkodowanych trafił do szpitala.

Japonia: Agresywny delfin pogryzł dwie osoby

Plaża Koshino jest popularna wśród turystów, ale też często odwiedzana przez delfiny. Niestety, w ostatnim czasie nasiliły się ataki pływających ssaków na ludzi. To już kolejne przypadki w ciągu tego lata.

Aby zapobiegać zagrożeniu, władze zainstalowały wzdłuż plaży nadajniki ultradźwięków. Mają nadzieję, że odstraszą w ten sposób morskie ssaki. Plażowicze zostali również ostrzeżeni o niebezpieczeństwie stwarzanym przez delfiny.

Jak wiadomo, delfiny są przyzwyczajone do obecności człowieka w tych rejonach. Niejednokrotnie były widywane na odcinkach plaży, gdzie woda jest bardzo płytka i kąpią się w niej ludzie. Jak informują lokalne media, delfiny również podpływają tam, gdzie woda sięga człowiekowi nawet do kolan. Wtedy może dochodzić do niebezpiecznych konfrontacji.

Na całym świecie ataki delfinów są rzadkie, ale zdarzają się, o czym informuje BBC. Delfiny potrafią okazywać wrogość ludziom. Zdarza się też, że zachowują się agresywnie w stosunku do innych morskich stworzeń, na przykład do swoich kuzynów morświnów.

W Kornwalii widziano delfina butlonosego, który atakował morświna i podrzucał go w powietrze. Delfiny są drapieżnikami, jednak zazwyczaj polują na nieco mniejsze stworzenia, takie jak śledzie, makrele, skorupiaki czy robaki. Choć delfiny kojarzą się pozytywnie, nie wolno zapomnieć, iż potrafią wykazać się też bezwzględnością i agresją. Podczas wakacji należy na nie uważać.

Zobacz także: Tysiące delfinów u wybrzeży Kalifornii. Niesamowite nagranie świadka
Autor: WIP
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić