Akcja ratunkowa na tarasie Pałacu Kultury. Walka o życie 4-latka

251

Strażacy w warszawskim Pałacu Kultury uwalniali w niedzielę przerażonego 4-latka, którego głowa utknęła pomiędzy betonowych słupków na tarasie widokowym. Na szczęście, chłopczyka udało się uratować bez wykorzystania specjalistycznego sprzętu — wystarczyło trochę oleju.

Akcja ratunkowa na tarasie Pałacu Kultury. Walka o życie 4-latka
Dziecko włożyło głowę między filary (Państwowa Straż Pożarna)

Nietypowe zgłoszenie otrzymali warszawscy strażacy około godziny 18 w niedzielę, 1 sierpnia. Pod numer alarmowy 112 zadzwonili przerażeni bliscy 4-letniego chłopaka. Okazało się, że dziecko włożyło głowę miedzy betonowe filary na tarasie widokowym w Pałacu Kultury i Nauki.

Głowa dziecka utknęła pomiędzy słupki

Służby dotarły na miejsce kilkanaście minut po otrzymaniu zgłoszenia i udały się na rozpoznanie. Na 30. piętrze PKiN strażnicy zobaczyli dziecko, które utknęło główką pomiędzy betonowe słupki balustrady na tarasie widokowym i nie mogło jej wyciągnąć.

Uwolnili za pomocą oleju

Funkcjonariusze ogrodzili miejsce zdarzenia. Działania zastępu Państwowej Straży Pożarnej polegały nie tylko na uwolnieniu 4-latka spomiędzy filarów, ale też na tym, aby wesprzeć chłopaka i jego rodziców psychologicznie. Betonowe słupki oraz główkę dziecka posmarowano olejem roślinnym, następnie odpowiednio ułożono główkę dziecka i udało się ją uwolnić.

Dziecko natychmiast trafiło do rąk przerażonej mamy. Rodzice powiedzieli, że czuje się dobrze, dlatego nie potrzebuje pomocy medycznej. W nagrodę za spokój podczas akcji ratowniczej chłopiec czuł się dobrze i dostał od strażaków maskotkę "misia ratownika". Działania prowadzone były bez użycia sprzętu.

Zobacz także: 4-latek tonął nad zalewem Nakło-Chechło na Śląsku. Pijany ojciec siedział w barze
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić