o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kamil Karnowski
|

Akcja "Zostań żołnierzem RP". Czeka 20 tys. miejsc. Zarobki? Nawet 3,5 tys. zł

37
Podziel się

Ministerstwo Obrony Narodowej chce zwiększyć liczebność polskiego wojska. W tym celu w całym kraju pojawią się mobilne punkty wspomagające nabór, który od 2018 roku trwa pod nazwą "Zostań żołnierzem RP".

Akcja "Zostań żołnierzem RP". Czeka 20 tys. miejsc. Zarobki? Nawet 3,5 tys. zł
Wojsko Polskie ogłasza mobilny nabór. Rusza akcja "Zostań żołnierzem RP" (Getty Images)
bDKjyuiJ

Mobilne punkty pojawią się w całym kraju. Akcja potrwa do końca sierpnia i będzie przebiegała w każdym z województw. Jej celem jest informowanie oraz wyjaśnianie wątpliwości ewentualnych rekrutów, którzy chcieliby wcielić się do polskiej armii.

"Zostań żołnierzem RP". Ile mogą zarobić rezerwiści?

Z osobami zainteresowanymi służbą wojskową będą rozmawiać przedstawiciele Wojskowych Komend Uzupełnień, żołnierze jednostek liniowych i podchorążowie - informuje TVP Info.

Od 15 czerwca trwają w Polsce szkolenia rezerw. W tym celu w 40 jednostkach w całym kraju przygotowano aż 40 tys. miejsc dla ochotników. Za udział w szkoleniu Wojsko Polskie płaci ochotnikom.

bDKjyuiL

Zarobki mogą dla niektórych być nie lada pokusą. Miesięczne wynagrodzenie dla osoby biorącej udział w szkoleniu to 3,5 tys. zł. Osoby, które wezmą udział w szkoleniu po raz pierwszy, otrzymają 1,2 tys. zł oraz 2,6 tys. zł za jego ukończenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKjyujm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(37)
Janusz
9 miesięcy temu
"Nawet 3,5 tys. zł", czyli mało.
rezerwista.
9 miesięcy temu
Gdyby mnie chcieli chętnie bym poszedł może trafił bym na swojego"kałacha nr.03939"z którym rozstałem się w 1970 roku,przy odrobinie szczęścia trafił bym na swój hełm po renowacji (ładnie pomalowany)czyli jak nowy,czekam na propozycję od WKU.
Wilga
9 miesięcy temu
Jak za służenie do mszy i udział w procesjach wystarczy.
bDKjyujn
Tomasz11
9 miesięcy temu
Przecież to Wojsko Królowej Jadwigi,ZHP miało poważniejsze struktury i kadrę.
Janbezziemi
9 miesięcy temu
Odkąd polityka weszła do koszar, dowódców pobożnych, miernych, biernych, ale wiernych, wybierają politycy. Z wojska, policji i pozostałych służb mundurowych zrobiono bojówki partyjne. Nie piszę się na to.
Najnowsze komentarze (37)
Ja
9 miesięcy temu
3500?, i co to dużo? chyba że €
wojak
9 miesięcy temu
jakie wojsko? jakie wojsko? ;DDDD moze jakis desperat pojdzie ktory nie wie co ma zrobic ze swoim nedznym zyciem
XXXX
9 miesięcy temu
Pic na wode ..... staralem sie na zawodowego i zawsze odsylali mnie z kwitkiem, mimo iz mam poswiadczenia itp..... jednym slowem, BAJEROWAC TO MY ALE NIE NAS.
rzołniesz
9 miesięcy temu
goły pułkownik 9-10 tys. goły gen. 14-16 tys. emerytura 8-10 tys. Mao?
rezerwista
9 miesięcy temu
Mamy w Polsce wojsko, ale nie mamy armii. Armia to była 30 lat temu. Teraz to tylko towarzystwo wzajemnej adoracji wyposażone w klęczniki, kropidła i różańce.
ona
9 miesięcy temu
Pytanie komu będzie służył?
Qaz
9 miesięcy temu
Pieniądze to nie wszystko.
Kamil
9 miesięcy temu
No i super płacić ochotnikom za szkolenie, kiedyś tego nie robiono. A tak poza tematem Zasadnicza Służba Wojskowa powinna być przywrócona,ale tylko dla ochotników z możliwością pozostania w Wojsku. Bóg Honor Ojczyzna !!!
bDKjyujf
konter
9 miesięcy temu
Czyli przygotowanie do wojny
JS
9 miesięcy temu
Domniemywam, prezes potrzebuje dodatkowej ochrony a my będziemy płacić. Mamy już armie antka będzie armia jarka.
fad
9 miesięcy temu
I po co komu ta śmieszna armia? Mięso armatnie i tyle. Samolotem F16 czy F35 nie polecą. Okrętów nie ma , czołgi z niemieckiego demobilu a resztę ruskie czapka nakryją. Przy takim skłóceniu społeczeństwa to nawet czapki nie potrzeba. Siła kraju to wyjątkowa zgoda narodowa i patriotyzm a tego kompletnie brak.
Patole
9 miesięcy temu
Same plecaki idą
gość
9 miesięcy temu
zmobilizują najsilniejszych, wyślą na niepotrzebną wojnę a tutaj ściągną uchodźców i będą robili co chcą, bo kto będzie bronił tego kraju, majstersztyk
lol
9 miesięcy temu
ta..polska armia ma muzeum a nie uzbrojenie(przed 2 wojna światową mieli przestarzale) tak i teraz tez maja. A niby po co miałbym iść do wojska i po co ono komu potrzebne bo na pewno nie mi. W razie "W" i tak będę bronił tylko rodziny reszta świata mnie nie obchodzi.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić