Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kamil Karnowski
|

Akcja "Zostań żołnierzem RP". Czeka 20 tys. miejsc. Zarobki? Nawet 3,5 tys. zł

37
Podziel się

Ministerstwo Obrony Narodowej chce zwiększyć liczebność polskiego wojska. W tym celu w całym kraju pojawią się mobilne punkty wspomagające nabór, który od 2018 roku trwa pod nazwą "Zostań żołnierzem RP".

Akcja "Zostań żołnierzem RP". Czeka 20 tys. miejsc. Zarobki? Nawet 3,5 tys. zł
Wojsko Polskie ogłasza mobilny nabór. Rusza akcja "Zostań żołnierzem RP" (Getty Images)
bEEFZNNh

Mobilne punkty pojawią się w całym kraju. Akcja potrwa do końca sierpnia i będzie przebiegała w każdym z województw. Jej celem jest informowanie oraz wyjaśnianie wątpliwości ewentualnych rekrutów, którzy chcieliby wcielić się do polskiej armii.

"Zostań żołnierzem RP". Ile mogą zarobić rezerwiści?

Z osobami zainteresowanymi służbą wojskową będą rozmawiać przedstawiciele Wojskowych Komend Uzupełnień, żołnierze jednostek liniowych i podchorążowie - informuje TVP Info.

Od 15 czerwca trwają w Polsce szkolenia rezerw. W tym celu w 40 jednostkach w całym kraju przygotowano aż 40 tys. miejsc dla ochotników. Za udział w szkoleniu Wojsko Polskie płaci ochotnikom.

bEEFZNNj

Zarobki mogą dla niektórych być nie lada pokusą. Miesięczne wynagrodzenie dla osoby biorącej udział w szkoleniu to 3,5 tys. zł. Osoby, które wezmą udział w szkoleniu po raz pierwszy, otrzymają 1,2 tys. zł oraz 2,6 tys. zł za jego ukończenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEFZNNK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(37)
Ja
rok temu
3500?, i co to dużo? chyba że €
wojak
rok temu
jakie wojsko? jakie wojsko? ;DDDD moze jakis desperat pojdzie ktory nie wie co ma zrobic ze swoim nedznym zyciem
XXXX
rok temu
Pic na wode ..... staralem sie na zawodowego i zawsze odsylali mnie z kwitkiem, mimo iz mam poswiadczenia itp..... jednym slowem, BAJEROWAC TO MY ALE NIE NAS.
bEEFZNNL
rzołniesz
rok temu
goły pułkownik 9-10 tys. goły gen. 14-16 tys. emerytura 8-10 tys. Mao?
rezerwista
rok temu
Mamy w Polsce wojsko, ale nie mamy armii. Armia to była 30 lat temu. Teraz to tylko towarzystwo wzajemnej adoracji wyposażone w klęczniki, kropidła i różańce.
ona
rok temu
Pytanie komu będzie służył?
Qaz
rok temu
Pieniądze to nie wszystko.
Kamil
rok temu
No i super płacić ochotnikom za szkolenie, kiedyś tego nie robiono. A tak poza tematem Zasadnicza Służba Wojskowa powinna być przywrócona,ale tylko dla ochotników z możliwością pozostania w Wojsku. Bóg Honor Ojczyzna !!!
konter
rok temu
Czyli przygotowanie do wojny
JS
rok temu
Domniemywam, prezes potrzebuje dodatkowej ochrony a my będziemy płacić. Mamy już armie antka będzie armia jarka.
fad
rok temu
I po co komu ta śmieszna armia? Mięso armatnie i tyle. Samolotem F16 czy F35 nie polecą. Okrętów nie ma , czołgi z niemieckiego demobilu a resztę ruskie czapka nakryją. Przy takim skłóceniu społeczeństwa to nawet czapki nie potrzeba. Siła kraju to wyjątkowa zgoda narodowa i patriotyzm a tego kompletnie brak.
Patole
rok temu
Same plecaki idą
gość
rok temu
zmobilizują najsilniejszych, wyślą na niepotrzebną wojnę a tutaj ściągną uchodźców i będą robili co chcą, bo kto będzie bronił tego kraju, majstersztyk
bEEFZNND
lol
rok temu
ta..polska armia ma muzeum a nie uzbrojenie(przed 2 wojna światową mieli przestarzale) tak i teraz tez maja. A niby po co miałbym iść do wojska i po co ono komu potrzebne bo na pewno nie mi. W razie "W" i tak będę bronił tylko rodziny reszta świata mnie nie obchodzi.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić