o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
A. M.
|

Brutalne starcie na granicy. Indie: Chiny straciły 40 żołnierzy

46
Podziel się

Chiny do tej pory oficjalnie nie zabrały głosu w sprawie ofiar konfliktu w Dolinie Galwan. Na temat liczby żołnierzy, którzy ponieśli śmierć w brutalnym starciu, wypowiedział się indyjski minister infrastruktury.

Brutalne starcie na granicy. Indie: Chiny straciły 40 żołnierzy
Konflikt chińsko-indyjski (Getty Images)
bEKVtOol

W sobotę indyjski minister infrastruktury i były dowódca wojsk Vijay Kumar Singh poinformował, że Chiny straciły przynajmniej 40 żołnierzy podczas walki w Dolinie Galwan, najbardziej śmiercionośnego starcia od niemal pół wieku. Rzecznik indyjskiego ministerstwa obrony odmówił komentarza do słów ministra Singh.

Jeżeli 20 osób poniosło śmierć po naszej stronie, to po stronie chińskiej liczba ofiar jest co najmniej dwukrotnie większa – mówił Vijay Kumar Singh w wywiadzie dla indyjskich mediów, informuje agencja Reutera.
bEKVtOon

Chiński rząd powiedział wcześniej, że po stronie chińskiej były ofiary, ale nie przedstawił żadnych szczegółów. Ze strony Indii wiadomo, że w Dolinie Galwan w zachodnich Himalajach zginęło 20 żołnierzy indyjskich, a co najmniej 76 zostało rannych.

Vijay Kumar Singh nie dostarczył żadnych dowodów na poparcie swojego twierdzenia. Jego zdaniem Chiny historycznie znane są z nieprzyznawania się do poniesionych strat, włączając w to konflikt z Indiami z 1962 roku.

Chińsko-indyjski spór terytorialny toczy się od dziesięcioleci. Wielokrotnie dochodziło do starć między państwami. Ostatni brutalny incydent na froncie był jednak pierwszym od 45 lat z ofiarami śmiertelnymi.

Zobacz także: Napięcie w Himalajach. Chińskie ćwiczenia wojskowe
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKVtOoO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(46)
lesio
rok temu
Szkoda tylu chlopakow.. w imie czego zgineli......
salcia
rok temu
wysłać naszych rycerzy,ponoć mamy umowe z chinami
Przemo
rok temu
A gdzie ONZ, jak zwykle nie są zainteresowani pokojem na świecie, wszystko ważniejsze tylko nie pokój na świecie,polityka ONZ-tu, to partactwo co pokazuje nam wojna w Syrii,i inne konflikty wojny domowej, dranie nic nie robią tylko stołkami tasują między sobą.
bEKVtOoP
armageddon
rok temu
Chyba już wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że wojskowi już nie dyskutują o prawdopodobieństwie wybuchu gorącego konfliktu, ale na serio zaczęli się do niego przygotowywać? Oby tylko nasz miłościwie panujący za kilka dni nie zgodził się na przeniesienie obcej broni jądrowej na teren Polski? Przecież to nie zwiększy naszego bezpieczeństwa, no chyba, że nasze wojsko dostanie kody a nasz Prezydent "przycisk"?
sdsdsd
rok temu
jakiegoś dowódce rozstrzelali - kto coś wie więcej?
umu
rok temu
Ostatnio mnożą się incydenty w różnych krajach z udziałem chińskiej armii. Chińczycy mają imperialistyczne zakusy.
adam
rok temu
te zółtki za bardzo podskakują
fdfbfa
rok temu
Spor o lache piasku ale nikt nie ustapi z przyczyn prestizowych.W obu krajach zyje za duzo ludzie. Zminiejszenie populacji o polowe pozwolilo by Ziemi zlapac oddech
bololek
rok temu
To tam nie ma bratania sie i wzajemnego wlazenia sobie do panstw na zaproszenie jakiegos nieodpowiedzialnego polityka? No dziwne - przeciez zyjemy w takim pieknym kolorowym swiecie, gdzie wszyscy sa dla siebie bracmi !!!
kerikdarg
rok temu
"Chiny historycznie znane są z nieprzyznawania się do poniesionych strat"40 ludzi Dla Chin, to nie są straty
Zez
rok temu
41 lat to taka dojrzała milfetka.Obstawiam "legalną" intrygę na pozbycie się szantażystki plus efekt medialny dla wyjaśnienia innych zdarzeń. Ciekawe byłoby poznanie akt sprawy, by ocenić to samemu. Bez tego to czysta spekulacja
Ech
rok temu
Żołnierze są nawozem na polach chwały polityków...
Ice
rok temu
Oba państwa to bardzo ,, wiarygodny” dostawca informacji...
bEKVtOoH
goo
rok temu
czyżby mały incydent przed ważniejszym kolejnym
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić