aktualizacja 

Aleksander Łukaszenka zmienił zdanie. Przychylił się do prośby papieża Franciszka

2

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka przychylił się do prośby papieża Franciszka. Polityk zgodził się na to, by do kraju powrócił metropolita mińsko-mohylewski abp Tadeusz Kondrusiewicz.

Aleksander Łukaszenka zmienił zdanie. Przychylił się do prośby papieża Franciszka
Aleksandr Łukaszenko przychylił się do prośby papieża Franciszka (Getty Images)

Najnowsze informacje ws. abpa Kondrusiewicza zostały przekazane za pośrednictwem portalu cathloic.by. Jak podano, "Nuncjatura Apostolska otrzymała 22 grudnia od właściwych organów państwowych informację, że dla arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza nie ma przeszkód w powrocie na terytorium Białorusi".

W sprawie abpa Kondrusiewicza interweniował sam papież Franciszek. Wyraził on zgodę na to, by duchowny wrócił na Białoruś.

Naraził się Łukaszence

Abp Kondrusiewicz jest obywatelem Białorusi. 31 sierpnia nie został jednak wpuszczony do tego kraju. Przyczyny nie podano. Jego paszport po prostu uznano za nieważny.

Metropolita mińsko-mohylewski naraził się Aleksandrowi Łukaszence. To dlatego, że bronił praw uczestników protestów po sierpniowych wyborach prezydenckich.

Arcybiskup Kondrusiewicz przebywał ostatnio w Sokółce. Kościołem na Białorusi zarządzał zdalnie, o czym donosi portal tut.by.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić