Aleksandra Karzyńska nie żyje. Gwiazda słuchowiska "Matysiakowie" miała 94 lata

19

Twórcy "Matysiaków" przekazali w środę 21 kwietnia smutną wiadomość. Odeszła Aleksandra Karzyńska - jedna z gwiazd słuchowiska. Miała 94 lata. Aktorka grała w produkcji przez 37 lat.

Aleksandra Karzyńska nie żyje. Gwiazda słuchowiska "Matysiakowie" miała 94 lata
Aleksandra Karzyńska (Facebook)

Nie ma w Polsce drugiego takiego słuchowiska jak "Matysiakowie" w Teatrze Polskiego Radia. Twórcy produkcji za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazali w środę wieczorem bardzo smutną wiadomość.

Odeszła Aleksandra Karzyńska, czyli legendarna Danka Grzelakowa. Aktorka grała tę postać aż przez 37 lat!

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Aleksandra Karzyńska do samego końca była aktywna zawodowo i wciąż nagrywała kolejne odcinki słuchowiska, w którym grała od 1984 r. Ostatnie odcinki z jej udziałem wyemitowano na antenie na początku 2021 r. "Ostatni odcinek z udziałem Pani Oli, naszej Danki Grzelakowej, wyemitowaliśmy jeszcze w styczniu tego roku. Rolę Danusi Grzelakowej przejęła po stanie wojennym po Danucie Szaflarskiej, która zrezygnowała z udziału w naszej radiowej powieści napisali twórcy na Facebooku.

Aktorka ukończyła krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w 1950 roku. Grała w Teatrze Starym i Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. Od 1961 roku była związana także z Teatrem Rozmaitości w Warszawie.

W 1987 r. po przejściu na emeryturę wróciła do rodzinnego Krakowa, gdzie mieszkała aż do 2000 r. Choroba nowotworowa jedynej córki zmusiła Ją do kolejnej przeprowadzki do Warszawy. Nigdy nie pogodziła się z przedwczesną śmiercią córki - dodano w Facebookowym komunikacie.

Była znana z ról amantek. Na razie nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądać jej wątek w słuchowisku i kto zastąpi aktorkę.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić