Włochy. Pracownik szpitala przez 15 lat nie przychodził do pracy. Przez cały czas pobierał wynagrodzenie

107

Pracownik szpitala w Catanzaro w południowych Włoszech przez 15 lat nie pojawiał się w pracy. Jak się okazało, od 2005 r. wypłacono mu łącznie 538 000 euro wynagrodzenia.

Włochy. Pracownik szpitala przez 15 lat nie przychodził do pracy. Przez cały czas pobierał wynagrodzenie
Zdjęcie ilustracyjne (PAP)

Włoska policja poinformowała o pracowniku szpitala, który dość znacząco ułatwił sobie życie. Miał on przez 15 lat nie chodzić do pracy a przyjmować pełne wynagrodzenie.

Darmowa pensja przez 15 lat

Mężczyzna pracował w szpitalu Pugliese Ciaccio w Catanzaro w południowych Włoszech. 67-letni mężczyzna, opisany w doniesieniach włoskich mediów jako „król nieobecnych”, rzekomo przestał pojawiać się w pracy w 2005 roku.

Podobno wypłacono mu łącznie 538 000 euro (prawie 2,5 mln zł) w ciągu następnych 15 lat. Według włoskiej agencji informacyjnej Ansa jest to obecnie przedmiot śledztwa w sprawie oszustwa, wymuszenia i nadużycia władzy.

Sześciu kierowników szpitala jest również badanych w związku z jego rzekomą nieobecnością w pracy. Według policji mężczyzna groził dyrektorowi szpitala, że ​​powstrzyma go od podjęcia wobec niego środków dyscyplinarnych.

Gdy dyrektor przeszedł na emeryturę, jego następcy nie wykryli błędu w rachunkach. Jego nieobecność została zatem niezauważona.

Mężczyzna został aresztowany. Prowadzone jest obecnie śledztwo w sprawie jego nieobecności w pracy i podejrzenia oszustwa w sektorze publicznym we Włoszech.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić