Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Alkoholowa afera w szpitalu. Lekarze pijani w pracy

132
Podziel się:

Lekarze zatrudnieni w Szpitalu Powiatowym im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie (woj. wielkopolskie) mają problem z alkoholem. Po ostatnim przypadku zainterweniowała Naczelna Izba Lekarska, która domaga się wyjaśnień.

Alkoholowa afera w szpitalu. Lekarze pijani w pracy
Afera alkoholowa w szpitalu w Złotowie. Lekarze pijani w pracy (Facebook)

O lekarzach w tym szpitalu głośno zrobiło się na początku czerwca, gdy jedna z pacjentek podejrzewała, że lekarz pracujący na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym może być pod wpływem alkoholu.

O swoich podejrzeniach poinformowała policję. Funkcjonariusze przyjechali na miejsce i przebadali mężczyznę alkomatem. Urządzenie wykazało, że 50-latek miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak informował portal epoznan, lekarz został wówczas zwolniony przez szefostwo szpitala. Starostwo powiatowe zamierzało kupić alkomat, który będzie wykorzystywany w budynku. Ma go obsługiwać wyznaczony pracownik szpitala. To jednak nie pomogło, gdyż do pracy w tym szpitalu przyszedł kolejny lekarz po spożyciu alkoholu.

O głośnej sprawie poinformował teraz onet.pl. Jak się okazało, pijani lekarze to niejedyna bolączka szpitala w Wielkopolsce. Problemem są również zgony pacjentów oraz lekarze widmo, którzy udają, że pracują w szpitalu i biorą za to pensje, a tak naprawdę w tym samym czasie mieli przyjmować w prywatnych gabinetach. W innych miastach niż Złotów.

Jednego z lekarzy osobiście przyłapałem na tym, że zamiast być w szpitalu w Złotowie i kierować oddziałem paliatywnym, przyjmował pacjentów w innej przychodni, w innym mieście. W "nagrodę" za moją skrupulatność zostałem zwolniony, a ten lekarz dostał awans - mówił Onetowi Marcin Druszcz, który do stycznia był zastępcą dyrektora szpitala w Złotowie.

Izba Lekarska żąda wyjaśnień

Naczelna Izba Lekarska opublikowała na Twitterze dokument, z którego wynika, że zwraca się do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej o podjęcie stosownych działań.

W związku z medialnymi doniesieniami, zawartymi w artykule opublikowanym na portalu Onet.pl, dotyczącymi nieprawidłowości w funkcjonowaniu Szpitala Powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie, w tym również o możliwym niezgodnym z Kodeksem Etyki Lekarskiej postępowaniu zatrudnionych tam lekarzy, zwracam się z prośbą o szczegółowe zbadanie powyższej sprawy przez Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej i podjęcie stosownych działań - brzmi treść pisma.

Co ciekawe, starostwo zapewniało, że dzięki zmianom kadrowym, szpital w Złotowie działa coraz lepiej. Minęło jednak kilka dni po wypowiedzi starosty Ryszarda Goławskiego i... wpadł kolejny pijany lekarz. Miał dyżur na szpitalnym oddziale ratunkowym. Sprawę wyjaśniają teraz policja i prokuratura.

Zobacz także: Czas na zaciskanie pasa? PiS przed trudnym egzaminem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(132)
Antek
miesiąc temu
Taki lekarz powinien dostać DYSCYPLINARKĘ i ZAKAZ pracy min. na Pół roku w całym kraju - prywatnie i państwowo ! Wtedy by odczuli to finansowo oraz poczuli karę. Teraz idzie do pracy w innym mieście lub innym zakładzie leczniczym i się śmieje z takiej aferki ! Dlatego piją bo nie odczuwają ŻADNEJ KARY !!!
Bydgoszcz
miesiąc temu
Lekarze pod pomnik Kaczyńskiego i prosić o 500plus na wódkę
BUACHACHACHAC...
miesiąc temu
To pewnie ci lekarze od Kaczyńskiego, którzy wrócili z Niemiec gdzie zarabiali 3 złote, czyli 1 euro, na godzinę!
Chryste Panie...
miesiąc temu
A jak Towarzyszka Pawłowiczówna ta stara panna z PiSu obżera się sałatkami podczas obrad Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej to dobrze, czy źle?!
Jarek
miesiąc temu
Trzech po kolei pije?! Pewnie każdy wpadają w depresję bo mobbing i złe warunki. Powinni wywalić dyrekcję.
toja56
miesiąc temu
No to dobre jest, nagle odkrywają proceder w jednym ze szpitali a sytuacja taka ma miejsce w całej Polsce i to od wielu już lat. Lekarze zatrudniają się w szpitalach po to aby te opłacały im ZUS, a przy okazji pensja także jest. Tyle że w szpitalach ciężko ich zastać bo w tym czasie przyjmują prywatnie w swoich gabinetach. Zaobserwowałem to zjawisko po raz pierwszy będąc w szpitalu jakieś dwadzieścia lat temu po wypadku samochodowym.
katowiczanka
miesiąc temu
Lekarze biorą przykład z posłów Po oraz dziennikarzy stacji komercyjnych. To jest ta elyta.
ooloo
miesiąc temu
Ciekawe ilu "pacjentów" zmarło na Covid po e-poradach w czasie pandemii?
julia
miesiąc temu
Wiele lat temu leżałam w szpitalu na podtrzymaniu ciązy w duże święto państwowe, lekarze pili od rana. Po południu zaczął sie u mnie poród przedwczesny i bardzo skomplikowany. Zebyscie zobaczyli moja ranę po cesarce!Po operacji miałam zakażenie,ledwie wyszłam z tego.I dlatego na drugie dziecko juz sie nie zdecydowałam.
edzia
miesiąc temu
Najgorsze w tym wszystkim że za to płacą swoją ciężka harówą biedni wyborcy Po !
ala
miesiąc temu
Lekarze i nauczyciele, to pierwsi alkoholicy w kraju.
Ordynator
miesiąc temu
nie wolno lekarzom pić alkoholu w szpitalu ! Chyba, że jest to spirytus medyczny.
aw15
miesiąc temu
a kto nie wypije, tego we dwa kije, łupu cupu, łupu cupu, niech po polsku żyje!
Za mało
miesiąc temu
zarabiają , i to z rozpaczy .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić