Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Koronawirus. Lek na COVID-19? "Piorunujący efekt" amantadyny

486

Marcin Warchoł, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości przekonuje, że amantadyna daje "piorunujący efekt" przy leczeniu COVID-19. Jak pisze na Twitterze, chce przekonać Ministerstwo Zdrowia, by wzięło ten lek pod uwagę.

Koronawirus. Lek na COVID-19? "Piorunujący efekt" amantadyny
Marcin Warchoł twierdzi, że amantadyna pomogła mu w leczeniu COVID-19 (Pixabay, gov.pl)

Amantadyna. Co to za lek? Czy może być stosowana jako lek na COVID-19?

Amantadyna to lek, który jest stosowany m.in. w neurologii przy leczeniu zaburzeń ruchowych oraz w psychiatrii, by ograniczyć skutki uboczne leków przeciwpsychotycznych. Jeden z lekarzy z Przemyśla twierdzi natomiast, że amantadyna do doskonały lek na COVID-19. Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych uważa jednak, że nie ma podstaw merytorycznych, by amantadynę traktować jako lek na koronawirusa. Nie ma żadnych dowodów na podstawie klinicznych badań, które potwierdziłyby skuteczność tego leku w przypadku COVID-19.

Marcin Warchoł przekonuje, że amantadyna pomogła mu zwalczyć COVID-19

Marcin Warchoł, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości poinformował, że dzięki amantadynie on i jego rodzina szybko wrócili do zdrowia.

Amantadyna działa na COVID! Jestem przykładem. Najpierw syn, potem żona, w końcu ja: wysoka gorączka, ogromny ból, silny kaszel, wg lekarza tak 7 dni, a potem apogeum, wiec wziąłem amantadynę - piorunujący efekt! Zadziałało! - przekonuje Marcin Warchoł na Twitterze.

Polityk zamierza o skuteczności amantadyny w leczeniu COVID przekonać Ministerstwo Zdrowia.

Będę domagał się od @MZ_GOV_PL [Ministerstwa Zdrowia - przyp.red.], by zajął się tym lekiem - pisze Marcin Warchoł na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić