Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|
aktualizacja

Odkryto kolejnych 119. Przerażające znalezisko podczas prac remontowych

9
Podziel się:

Niezwykłe odkrycie w Meksyku. Archeolodzy znaleźli 119 kolejnych czaszek wchodzących w skład słynnej wieży z czaszek, którą przed laty odkryto pod miastem Meksyk.

Odkryto kolejnych 119. Przerażające znalezisko podczas prac remontowych
Wieża z czaszek. (National Institute of Anthropology and History)

Czaszki stanowią najprawdopodobniej część wieży Huey Tzompantli. Stała ona w rogu kaplicy, gdzie składano ofiary Tenochtitlonowi. Hiszpańscy najeźdźcy, którzy odwiedzali Azteków, bali się wieży z czaszek, która budziła ogromny niepokój i odstraszała ich.

To miejsce nie przestaje nas zaskakiwać - komentuje meksykańska minister kultury Alejandra Frausto.

Raul Barrera, archeolog, stwierdził w rozmowie z agencją Reutera, że wieża mogła zostać zrobiona z czaszek wojowników, a także z ciał zamordowanych jeńców, których Aztekowie pojmali po bitwach. Następnie składali ich w ofierze podczas hucznych ceremonii.

W miejscu tym, oprócz nowego odkrycia, znaleziono wcześniej łącznie 600 innych ludzkich czaszek, z których wykonane są m.in. fasady, a także inne części budowli. Na miejscu wciąż trwają prace, podczas których nie jest wykluczone, że zostaną odnalezione kolejne ludzkie czaszki.

Wieżę odkryto w 2015 roku podczas prac remontowych w jednym z budynków w Meksyku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Swoj
2 lata temu
Ciekawe ile u nas leży nn we fundamentach
Zxc
2 lata temu
Ciekawe, tacy krwawi, a Crotes dał radę ich podbić z 500 chłopa
jamci
2 lata temu
najpierw wybili stare kultury teraz prowadzą badania nad ich kulturą
Teologik
2 lata temu
Nie po to w Polsce po 1991r papież wybudował ponad 20 tyś parafii aby wkrótce zamykać , tu chyba nawet radykalizm toruńsko-PISowski nie pomoże.
reskacz1
2 lata temu
tak z ciekawość....mur chiński jest swoistym grobem robotników pracującym przy jego budowie
bp. Buhaj
2 lata temu
I wy myślicie, że ten wieloletni partner Wojtyły, a od 15 lat, wdowiec po nim, nie tylko prawdę powie, ale poniesie odpowiedzialność za ukrywanie latami w kościele świntuchów pedofilarzy? Przecież Wojtyła pospołu z nim, napisał specjalną instrukcję watykańską, która szczegółowo regulowała, co robić, jak dany książę w sutannie zostanie oskarżony o pedofilię. W skrócie załatwiano to setki razy w ten sam sposób - takiego księcia w sutannie szybciutko przenoszono w inne miejsce, by tam szybko mógł sobie zwerbować nowe, świeże nieletnie mięsko, a zdarzeniu szybciutko i sprawnie ukręcano łeb i zamiatano wszystko pod dywan. Zresztą, to ma miejsce po dziś dzień w takiej na przykład Polsce, gdzie nawet jak księciowi w sutannie zostanie udowodniona wina, to sądy dają im śmieszne wyroczki. A trzeba pamiętać - że pedofilia jest zbrodnią i nie podlega przedawnieniu, tak samo jak zbrodnie wojenne i ludobójstwo. Mimo tego - jak praktyka wykazuje po dziś dzień, jest tak, jak całe lata wcześniej, panowie w sutannach i habitach, gorący amatorzy zabaw z dziatwą nieletnią doskonale wiedzą, że są w tym bezkarni. Przecież tysiące pedofilów po to właśnie "poczuwało powołanie" i wstępowało do seminariów tylko i wyłącznie po to, by móc uprawiać swe prawdziwe powołanie, czyli pedofilię - całkowicie bezkarnie. Ta święta tradycja kościoła katolickiego jest zresztą znacznie starsza i jest tak samo długa, jak istnienie tego "kościoła", a nasiliło się to po wprowadzeniu przez chciwego, pazernego i chytrego papieża, celibatu, który wprowadzono tylko po to, by nie dzielić zagarniętego przez kościół majątku i bogactw na rodziny księży i zakonników.
bp. Chuć
2 lata temu
To jest po prostu zbrodnia, ta cała dyskusja! To się po prostu nie mieści w głowie, ani człowieka, ani tym bardziej chrześcijanina, a zwłaszcza, katolika! Po prostu to jest absolutnie niepojęte, nieludzkie, szatańskie! Ta cała gadanina o pedofilii w kościele jest straszniejsze od świętokradztwa, grzechów powszednich, ciężkich i śmiertelnych, to jest po tysiąc razy cięższe od bluźnierstwa, cudzołóstwa, oszustwa, kradzieży, apostazji, bałwochwalstwa i zarozumialstwa! To jest hiper-atak, jest zbrodniczą napaścią na święty kościół katolicki! To jest gorsze od wszystkich napaści i zbrodni niewiernych na chrześcijańskie ziemie! To po prostu nie mieści nawet w najbardziej perwersyjnych występkach podłego szatana! Uderzacie haniebnie, zdradziecko, zabójczo w samo epicentrum, w samo serce, w najświętszą świętość kościoła katolickiego! W absolutny najwyższy fundament i dogmat kościoła katolickiego! W bezkarną pedofilię panów w sutannach i habitach, której boża tradycja trwa w najlepsze już ponad tysiąc lat!
Andrzej
2 lata temu
do "Bobi" - myślę, że swój "budulec", już przekazałeś w testamencie, gdzie ma zostać użyty? Jeśli jeszcze nie, to najwyższy czas, bo wiele Ci już nie zostało!
Bobi
2 lata temu
Mądrze wykorzystali budulec
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić