o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Ambasador Czech w rosyjskim MSZ? Czesi dementują

2
Podziel się

Media na całym świecie obiegła informacja, że ambasador Czech w Moskwie został w czwartek wezwany do rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Teraz Eva Davidova z czeskiego MSZ zdementowała te doniesienia.

Ambasador Czech w rosyjskim MSZ? Czesi dementują
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)
bEEbLjcR

Agencje informacyjne na całym świecie zalała szokująca informacja. Wynikało z niej, że ambasador Czech w Moskwie Vítězslav Pivoňka został w czwartek wezwany do rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Miało to nastąpić po nowych wypowiedziach na temat wybuchów we Vrběticach.

Dziś okazuje się, że były to tylko plotki. Eva Davidova z czeskiego MSZ zdementowała te doniesienia.

bEEbLjcT
Nie potwierdzam, że ambasador [Czech] został wezwany [do MSZ], jak poinformowały zagraniczne agencje - powiedziała Davidova w rozmowie z ChTK.

Kobieta dodała, że więcej informacji na ten temat pojawi się później. Warto zaznaczyć, że niedawno Praga zażądała od Moskwy 25,5 mln euro "za szkody", które powstały w wyniku wybuchów na składach amunicji we Vrběticach. Dodatkowo Czesi zażyczyli sobie usunięcia z listy nieprzyjaznych państw.

Rosja odpowiada

Rosyjskie MSZ uważa za niedopuszczalne żądania Czech, by Rosja zapłaciła odszkodowanie za wybuchy w magazynach broni we Vrběticach - oświadczyła w czwartek rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.
bEEbLjcZ

Rosja uważa, że nawet w Czechach władza nie ma jednostronnego stanowiska w tej sprawie. Jednocześnie strona czeska nie przedstawiła dowodów na udział Rosji w tym incydencie.

bEEbLjda
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEbLjdu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Wkr
2 miesiące temu
A cóż w tym dziwnego że MSZ jakiegoś kraju wzywa ambasadora innego kraju? Tania sensacja panowie dziennikarze.
Basia
3 miesiące temu
Ruskie się nie przyznają
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić