o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Mobbing i molestowanie. Rusza proces byłego dyrektora Teatru Bagatela

2
Podziel się

W czwartek ruszył proces byłego dyrektora Teatru Bagatela. Został on oskarżony o mobbing i nadużycia seksualne. Grozi mu do trzech lat więzienia. Sprawą zajmuje się krakowski sąd rejonowy.

Mobbing i molestowanie. Rusza proces byłego dyrektora Teatru Bagatela
Zdjęcie ilustracyjne (PAP)
bEEvtIoR

Pod koniec listopada ubiegłego roku krakowska prokuratura sporządziła akt oskarżenia przeciwko Henrykowi Jackowi S. Zarzucono mu wówczas "czyny przeciwko wolności seksualnej, naruszania praw pracowniczych oraz naruszania nietykalności cielesnej" na szkodę dziewięciu pokrzywdzonych.

Prokuraturę miał zawiadomić sam prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski. Wszystko to sprawą kilku kobiet, które zwróciły się do niego o pomoc w tej sprawie. Były to aktorki prowadzonego przez Henryka S. teatru.

bEEvtIoT

Sprawa była głośno komentowana w mediach. Odniosła się do niej również jedna z aktorek, grających w "Bagateli", Alina Kamińska.

Byłyśmy w całkowitej zależności i podległości od naszego dyrektora. Ofiara molestowania ma natychmiast poczucie winy - i tak było w naszym przypadku - mówiła podczas briefingu prasowego.

Henryk Jacek S. od początku zaprzeczał oskarżeniom. Ówczesny dyrektor "Bagateli" w rozmowie z PAP w listopadzie 2019 r. mówił, że "nigdy nie molestował seksualnie pracownic".

bEEvtIoZ
Nigdy nie molestowałam seksualnie pracownic ani kobiet współpracujących z teatrem, a także nie dopuszczałem się mobbingu - podkreślał.

Henryk S. miał policyjny dozór raz w tygodniu i poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. zł. Prokurator zadecydował również o zakazie zbliżania się do osób pokrzywdzonych.

Nowym dyrektorem Teatru Bagatela został Andrzej Wyrobiec. Co dalej z oskarżonym, tego dowiemy się zapewne już wkrótce.

bEEvtIpa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEvtIpu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Seniorka
3 miesiące temu
Może za tą sprawą pójdą inne: reżyser, który zmusza do nagości młodych aktorów, bo lubi ich goliznę!!! wzbudza u widzów odrazę.
Mama
3 miesiące temu
⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣No i wszystko się wylało.. Ciekawe dlaczego jeszcze o tym nie napisaliście. Napiszecie pewnie jak będzie już za póżno i nie bedzie można nic zrobic.. Jak ktoś jeszcze nie wie o co chodzi można sobie wpisac w internet Kawanelicka Bloggspot
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić