aktualizacja 

"Nienawidzę tego miejsca". Tak żyją amerykańscy żołnierze w Polsce

Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę Stany Zjednoczone zwiększyły liczbę żołnierzy stacjonujących w naszym kraju. Okazuje się, że niektórzy z nich nie są zachwyceni faktem, iż muszą przebywać w Polsce. Media społecznościowe obiegło nagranie wojskowego, który ukazuje warunki, w jakich przyszło mu przebywać. – Nienawidzę tego miejsca – podkreśla żołnierz.

"Nienawidzę tego miejsca". Tak żyją amerykańscy żołnierze w Polsce
Amerykański żołnierz Raul Dupree Gibson opublikował film ze swojego pobytu w Polsce (TikTok, Raul Dupree Gibson)

Pod koniec marca prezydent USA Joe Biden przyjechał z wizytą do Polski. Podczas oficjalnego wystąpienia zapowiedział zwiększenie obecności wojskowej Stanów Zjednoczonych w Europie. Zjadł także pizzę z amerykańskimi żołnierzami stacjonującymi w woj. podkarpackim.

W związku z inwazją Rosji na Ukrainę, zapowiedziano powstanie w naszym kraju stałej kwatery głównej V Korpusu Armii USA. Praktycznie od razu przylecieli do Polski dodatkowi żołnierze zza Atlantyku. Wygląda jednak na to, że nie wszyscy Amerykanie są zachwyceni faktem, że zostali oddelegowani do naszego kraju.

Tak mieszkają w Polsce amerykańscy żołnierze. "Nienawidzę tego miejsca"

W piątek 12 sierpnia media społecznościowe obiegło nagranie zarejestrowane przez amerykańskiego żołnierza. Warto zaznaczyć, że film został najprawdopodobniej nakręcony dużo wcześniej, a dopiero teraz odbił się szerokim echem w sieci. Na wideo Raul Dupree Gibson ukazuje kulisy stacjonowania kontyngentu w Polsce.

Na pierwszym ujęciu widzimy namiot mieszkalny żołnierzy. Następnie wojskowy wychodzi na zewnątrz, aby pokazać pobliskie zabudowania. Gibson wskazuje namiot z prysznicami, pralnię oraz namiot jadalny.

Nienawidzę tego miejsca – podkreśla na koniec amerykański wojskowy.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Żołnierz narzeka na pobyt w Polsce. "To standardowe warunki"

Wideo obiegło media społecznościowe. W komentarzach podkreślano, że żołnierz niesłusznie narzeka na warunki, w których przyszło mu stacjonować. Internauci zwrócili uwagę na fakt, iż na ujęciu z namiotu widać pokrętło temperatury, co oznacza że namiot jest prawdopodobnie klimatyzowany.

Głos w sprawie zabrał na Twitterze m.in. Marty Byrde, oficer amerykańskiej armii. Ocenił, że warunki żołnierzy są nawet całkiem sympatyczne. Zgodził się z nim także weteran wojny w Afganistanie z Korpusu Piechoty Morskiej USA James Clark.

Warunki są standardowe, a nawet sympatyczne. Tak wygląda każda duża baza na tyłach, gdzie żołnierze trafiają na pewien czas – podkreślił Clark w artykule opublikowanym na łamach portalu taskandpurpose.com.

Obejrzyj także: Rosyjski żołnierz poddał się i oddał czołg. Gen. Pacek: "To już nie są incydenty"

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić