Wróć na
Natalia Bogucka
|

Amerykańskie służby weszły do chińskiego konsulatu w Houston

38
Podziel się

Amerykańscy agenci federalni wraz z lokalnymi organami ścigania weszli do chińskiego konsulatu w Houston. Wcześniej władze USA nakazały zamknięcie placówki dyplomatycznej.

Amerykańskie służby weszły do chińskiego konsulatu w Houston
Amerykańskie służby weszły do chińskiego konsulatu w Houston (PAP, EPA, AARON M. SPRECHER)
bCOaYnaZ

Amerykańskie służby weszły do chińskiego konsulatu w Houston w piątek po południu lokalnego czasu. Funkcjonariusze mieli dostać się do placówki przez tylne drzwi.

Władze USA oskarżają dyplomatów o szpiegostwo i próby kradzieży badań naukowych. We wtorek nakazały Chinom zamknięcie konsulatu, dając im na to 72 godziny.

bCOaYnbb

USA nakazały zamknięcie chińskiego konsulatu w Houston. Jest odpowiedź Pekinu

USA tłumaczyły, że celem zamknięcia placówki jest "ochrona własności intelektualnej oraz prywatnych informacji Amerykanów". W odpowiedzi chińskie władze nakazały w piątek zamknięcie amerykańskiego konsulatu w Chengdu.

Stosunki między Chinami a Stanami Zjednoczonymi gwałtownie się pogorszyły w zeszłym roku. To skutek trwającej wojny handlowej, pandemii koronawirusa i krytyki naruszeń praw człowieka w Hongkongu i Sinciangu przez Chiny.

Zobacz także: Manewry Hong Kongu. Nie chcą przejęcia przez Chiny

bCOaYnbh
bCOaYnbC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(38)
Ryszard
2 tyg. temu
Kraje zachodnie goniac za pieniadzem same ukrecily sobie bat.
Mały
2 tyg. temu
Nie cackać się z komuszkami .Wycofać się z Chin.I embargo na firmy tam produkujące buble korzystając z taniej siły roboczej
Kopiarka
2 tyg. temu
Wolnoć Tomku w swoim domku. Co tym razem ukradli ? Bo z tego co wiadomo, to większość produkcji USA ulokowana jest na terenie Chin. A w takich warunkach o kopię nietrudno.
bCOaYnbD
Figo
2 tyg. temu
Demokracja po amerykańsku.
zxc
2 tyg. temu
Hakerzy na zlecenie Chin zostali przyłapani na kradzieży danych o szczepionce wartych miliard dolarów. Oczywiście, że reperkusje będą.
Najnowsze komentarze (38)
niko
2 tyg. temu
brawo AMERYKA*
sdsad22
2 tyg. temu
Amerykanska gospodarka tonie, ostatnie podrygi jak padną to zrobią wojne swiatową indianow tez pozabijali tacy mi ludzie wolni i praworządni
Hmm
2 tyg. temu
No i co z tego? Chiny ile mają lat? No mają tyle nie bez powodu. Może i nie są najskuteczniejsi w zapewnianiu dobrobytu i wolności swoim obywatelom, ale na pewno nie będą wymachiwać szabelką ani pisać głupawych tweetów. Zasłużyli to ich wygonili, a wojna straszą ci, którzy najbardziej jej wyglądają. Z tym czy z tamtym, byle w końcu jakąś.
Smok_Wawelski
2 tyg. temu
Dlaczego nie informujecie, że w waszej heimat imigrant terrorysta wjechał w tłum ludzi na Berlin ZOO?
lok
2 tyg. temu
To tylko "misja pokojowa" i stabilizacyjna w regionie . To taka nowomowa .
jot23
2 tyg. temu
Placówka dyplomatyczna jest eksterytorialna!, nie naruszalna - ale prawo arogantów jankesów nie dotyczy, im bezkarnie wolno wszystko!
Obserwator
2 tyg. temu
To jest równie "demokratyczne" działanie, jak zbombardowanie chińskiej ambasady w Belgradzie. Kto jest zatem największym zagrożeniem pokoju na świecie?
gość
2 tyg. temu
Trzeci wirus wyszedł z Chin w ciągu paru lat. Wszystkie kraje powinny bez testu nie wpuszczać żadnego Chińczyka.Dodatkowo wprowadzić 50% cła na wszystkie towary z Chin na pokrycie strat wyrządzonych przez koronawirusa. Albo się opamiętają albo z głodu popadają.
bCOaYnbv
Można
2 tyg. temu
Spróbujmy bojkotować towary z Chin , nie jest to łatwe , ale próbujmy.
Bricia
2 tyg. temu
Tylko USA niech im odda bilion dolarow i wtedy moga dyktowac warunki Chinom
Kowalski
2 tyg. temu
Prawidlowo. Nalezy pozamykac wszyskie chinskie konsulaty na calym swiecie, wyslac fakture za ekonomiczne straty. Zobaczymy, jak chinczycy beda podskakiwac. O chińczykach nie można powiedzieć nic dobrego. Zachowują się jak panowie świata. Znam ich tylko z kontaktów turystycznych, ale cytując naszego klasyka jest to najgorszy sort. Uprzejmości z ich strony nie uświadczysz, są hałaśliwi, bezczelni, wszędzie się przepychają nie zważając na innych, śmiecą na potęgę! Dzicz azjatycka
Poli
2 tyg. temu
Już wszystkie dokumenty spalili.
Jarosław
2 tyg. temu
Typowy chiński konsulat. Aż dziw że inne kraje nie pozamykaly ich bud odrazu
Blondi
2 tyg. temu
W ramach odwetu chinczykow w pekinie na placu w chinach reżim komunistyczny publicznie zetnie głowy 24 swoim obywatelom ktorzy będą z publicznej łapanki ulicznej wzorowanej na niemieckiej lapanki w Polsce z lat 1939r 1945r
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić