Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Chiny grożą Wielkiej Brytanii "konsekwencjami" za ingerowanie w sprawy Hongkongu

10
Podziel się

Chiny ostrzegają, że Wielka Brytania "poniesie konsekwencje", jeżeli będzie dalej "podążać złą drogą" w stosunku do Hongkongu. To odpowiedź Pekinu na decyzję Wielkiej Brytanii o zawieszeniu traktatu ekstradycyjnego z Hongkongiem.

Chiny grożą Wielkiej Brytanii "konsekwencjami" za ingerowanie w sprawy Hongkongu
W Hongkongu odbywają się masowe protesty (Getty Images)
bETuwnyt

W poniedziałek Wielka Brytania zawiesiła traktat ekstradycyjny z Hongkongiem i objęła go embargiem na eksport broni. Decyzja ta była związana z narzuceniem Hongkogowi przez Chiny nowego prawa o bezpieczeństwie państwowym, które daje Pekinowi większą władzę.

Na reakcję Chin nie trzeba było długo czekać. Ambasador Chin w Wielkiej Brytanii Liu Xiaoming oskarżył Londyn o "rażące" ingerowanie w sprawy Chin.

Chiny nigdy nie ingerowały w wewnętrzne sprawy Wielkiej Brytanii. Wielka Brytania powinna zrobić to samo z Chinami - powiedział.
bETuwnyv

Chiny oskarżają Wielką Brytanię o łamanie prawa międzynarodowego

Ambasador dodał, że Wielka Brytania wielokrotnie łamała prawo międzynarodowe i podstawowe normy stosunków międzynarodowych i "poniesie konsekwencje, jeśli będzie dalej iść złą drogą".

Chiny wzywają Wielką Brytanię do natychmiastowego zaprzestania ingerencji w sprawy Hongkongu, które są wewnętrznymi sprawami Chin, w jakiejkolwiek formie - napisał w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej chińskiej ambasady.
bETuwnyB

W zeszłym tygodniu rząd Wielkiej Brytanii ogłosił, że będzie wymagał usunięcia technologii chińskiej firmy Huawei z brytyjskiej sieci komórkowej 5G. Wcześniej premier Boris Johnson ogłosił także, że umożliwi 3 milionom Hongkończyków osiedlenie się w Wielkiej Brytanii i uzyskanie brytyjskiego obywatelstwa.

Zobacz także: Manewry Hong Kongu. Nie chcą przejęcia przez Chiny

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETuwnyW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
kaszpir
rok temu
idzie duzymi krokami "W"
Polak2
rok temu
3 wojna Światowa ma się zacząć od małego państwa... Hongkong-państwo w państwie!! Nie ma mniejszych...a Brytania jest mniejsza od Polski...to też malutki kraj! Każda eskalacja w tym temacie jest niebezpieczna!!
hahahaha
rok temu
Wypowiadają się ryże angole, którzy to wymordowali tysiące, jak nie miliony ludzi w "swoich" koloniach, dla zysku
bETuwnyX
Polityk
rok temu
Popieram Chińczyków. To za kilka lat będzie najbogatsze, najsilniejsze i hegemoniczne Państwo świata. USA już leci w dół a EU za dużo do powiedzenia nie ma. Chińczycy widzą, że Państwa robią im we wszystkim pod górkę by tylko władzy nie przejęli. Brawo. Pora na zmiany.
d_f
rok temu
Brutalna okupacja Tybetu i Sinciangu-Ujguru to też tylko "wewnętrzna sprawa" Chin. Nic dziwnego, że nie chcą ich tam na Tajwanie, w Hong Kongu czy gdziekolwiek.
Nikodem
rok temu
Angole obroncami demokracij i swobod obywatelskich no hipokryzja nie ma jednak granic a co z zadnych ciemnoskorych psow irlandczykow do lat 80 tych w roznych miejscach a co z obozami koncentracyjnymi w rpa a co z innymi koloniami oj diably udaja ze sa aniolkami to bylo by nawet smieszne gdyby nie bylo prawdziwe
Pink eyse
rok temu
Czemu tyle złych rzeczy dzieją się na tym świecie ???!!!.....
Beata
rok temu
Ciekawe jakie konsekwencje, moze przestana eksportowac swoj chlam?
Prawda
rok temu
Jedyna droga aby zatrzymać komunistyczne Chiny w dążeniu do rozbudowy swoich interesów i siły militarnej jest zakaz kupowania lub nałożenie odpowiednich cel na ich słabej jakości produkty
Mateuszek
rok temu
Chiny nie ingerują, tylko wywierają presję gospodarczą ...i juz angole ugotowani...a mysleli że jak z Unii uciekną to tak bezkarnie maszty Huawei moga demontować...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić