o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Chiny zapowiadają odwet na USA za nakaz zamknięcia konsulatu w Houston

108
Podziel się

Stany Zjednoczone nie ustąpiły Chinom i podtrzymały nakaz zamknięcia konsulatu w Houston w Teksasie. Wydały również uzasadnienie, dlaczego podjęły taką decyzję. Tymczasem przedstawiciele komunistycznych władz odpierają zarzuty oraz zapowiadają odwet.

Chiny zapowiadają odwet na USA za nakaz zamknięcia konsulatu w Houston
Władze USA nakazały Chinom zamknięcie konsulatu w ciągu 72 godzin (Getty Images, Win McNamee , Staff)
bDUIWteJ

Przedstawiciele Chin otrzymali nakaz zamknięcia konsulatu we wtorek 21 lipca. Mieli na to zaledwie 72 godziny. Władze USA argumentowały, że decyzja została podjęta w celu ochrony własności intelektualnej oraz prywatnych informacji Amerykanów.

Chiny komentują decyzję USA o zamknięciu konsulatu w Houston

Na zarzuty Stanów Zjednoczonych odpowiedział Wang Wenbin. Jak podaje "India Today", rzecznik chińskiego MSZ określił zarzuty złośliwymi pomówieniami. Wyraził opinię, że to "nierozsądne" posunięcie Amerykanów bardzo negatywnie wpłynęło na relacje między państwami.

bDUIWteL

Pojawiły się sprzeczne doniesienia odnośnie planowanego odwetu na Stanach Zjednoczonych. Według wersji "South China Morning Post" Chiny zamierzają zamknąć amerykański konsulat w mieście Chengdu. Z kolei "Reuters" podaje, że chodzi o obiekt w Wuhan.

Na podstawie tego, co wiemy, Chiny przedstawią środek zaradczy w piątek. Jeden z konsulatów USA w Chinach zostanie poproszony o zamknięcie – napisał na Twitterze Hu Xijin, redaktor chińskiego magazynu "Global Time".

Hu Xijin z kolei uważa, że Chiny zdecydują się na zamknięcie konsulatu w Hongkongu. Zdaniem redaktora obiekt stanowi dla Amerykanów rodzaj centrum wywiadowczego, którego utrata byłaby dla nich szczególnie dotkliwa.

bDUIWteR
Zobacz także: Zobacz też: Dżuma w chińskiej prowincji. Władze zalecają mieć się na baczności
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUIWtfm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(108)
Bez jaj 😄
9 miesięcy temu
Bez jaj redaktorze. Wszystkie konsulaty jako funkcje główna mają szpiegostwo. Chociażby przez atache wojskowego. Taka ambasada lub konsulat dla każdego wywiadu jest wtyczką w innym państwie.
Polak
9 miesięcy temu
Wojna na świecie to tylko kwestia czasu. Szkoda, że ludzie są tak głupi, że niczego nie uczą się ze swojej własnej historii. Może dlatego, że nikogo historia nie interesuje? Wystarczy, że umiera pokolenie pamiętające horror z tym związany a już nowe znowu chce wszystko zniszczyć.
Cyvilizacja V
9 miesięcy temu
Niech zagrają w piłkę. Bedzie bezpieczniej dla naszego świata.Jak się zmęczą to może ochłoną.
bDUIWtfn
olo
9 miesięcy temu
wszystkie placówki dyplomatyczne na świecie to zalegalizowane szpiegownie
ewa
9 miesięcy temu
chiny powinny zerwac stosunki dyplomatyczne z usa-swiat by sie posral
Najnowsze komentarze (108)
VerJoong
9 miesięcy temu
UE nakazała ambasadzie Chin w Brukseli zdjąć z dachu potężna antenę 5G..ambasada odmowiła. UE więc kazała zdjąć wszystkie anteny 5G w całej Brukseli.Teraz Chinole mogą sobie na tej antenie wieszać pranie.
Ede
9 miesięcy temu
Jarek chce otworzyć placówkę dyplomatyczną na pustyni koło Izraela . Nigdy nic nie wiadomo , zawsze może się przydać .
Jacek
9 miesięcy temu
Ja zwolniłem wszystkich pisowcow i będą zwolnieni. Niech idą do adriana po 500 .
Wicek
9 miesięcy temu
Może zamkną tu a może zamkną gdzie indziej. Może to prawda a może nie. To może rozstrzygnąć tylko święcona woda wyświęcania na tvp
abc
9 miesięcy temu
Nie ma już Komunizmu w Chinach, Komunistyczna Partia Chin przestała istnieć 1 maja, a w jej miejsce powołano Partię Republiki Chińskiej.
marek
9 miesięcy temu
Żadna dotkliwa strata.Ja się zamyka placówkę Chin to trzeba liczyć się z odwetem.Więc była to strata kalkulowana.Polityka to jak szachy, trzeba czasem poświęcić piony aby wygrać partię.
Jabol
9 miesięcy temu
Jak ktoś coś zamyka i to międzynarodowo to liczy się z odwetem a rachubą jest jego dobro. Nie dotyczy tuska.
Myćko
9 miesięcy temu
Większość wypowiadających się tu negatywnie o Chinach prawdopodobnie nie wie o chinach nic poza tym, że istnieją i że są złe bo tak uważa usa.
bDUIWtff
pamiętaj
9 miesięcy temu
Chiny to dżuma współczesnego świata
bini
9 miesięcy temu
dobry Chińczyk martwy Chińczyk zaraza świata komunizm byly to byl pikus do tego co robia skosni pogonić PT. robi dobra prace bo inaczej wszystkie kontynenty beda miec nazwe Zjednoczone chiny świata......
liu7y6tre
9 miesięcy temu
Czy ktoś zna choć jeden przypadek że KOMUNIŚCI się przyznali do jakiegoś błędu ???
Zygmunt
9 miesięcy temu
Brawo Chiny, nie dajcie się.
Polka
9 miesięcy temu
to pokrętny naród, nie przejmuje się normami i umowami międzynarodowymi, kradną też znaki towarowe, bo u nich obowiązuje zasada, że kto pierwszy zarejestruje w Chinach dowolny znak towarowy ten jest jego właścicielem
hmm
9 miesięcy temu
Chińczycy ustępstwa traktują jako słabość. Trump wie że z nimi trzeba ostro.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić