Wróć na
Aldona Brauła
|

Panika w USA. Dyplomaci z Chin w pośpiechu niszczą dokumenty. Mają 72 godziny

180
Podziel się

Stany Zjednoczone zdecydowały o natychmiastowym zamknięciu konsulatu Chin w Houston w Teksasie. Chińscy dyplomaci mają na to 72 godziny. Teraz w pośpiechu palą i niszczą dokumenty, aby nie trafiły w ręce Amerykanów.

Panika w USA. Dyplomaci z Chin w pośpiechu niszczą dokumenty. Mają 72 godziny
Dyplomaci niszczą dokumenty. (Twitter)
bCObmdXF

Chiński konsulat w Houston w Teksasie jeszcze w tym tygodniu zostanie zamknięty. Departament Stanu stwierdził, że konieczne jest natychmiastowe działanie, aby "chronić amerykańską własność intelektualną" i prywatne informacje obywateli.

Stany Zjednoczone nie będą tolerować naruszania naszej suwerenności i zastraszania naszych obywateli, tak jak nie tolerowaliśmy [chińskich] nieuczciwych praktyk handlowych, kradzieży amerykańskich miejsc pracy i innych skandalicznych zachowań - czytamy w oświadczeniu rzecznika Departamentu Stanu.

Dyplomaci z Chin w pośpiechu niszczą dokumenty

Chiny zdecydowanie potępiły zamknięcie konsulatu. Posunięcie to oznacza zaostrzenie konfliktu między Pekinem a Waszyngtonem. Rzecznik chińskiego MSZ Wang Wenbin nazwał tę decyzję „oburzającym i nieuzasadnionym posunięciem, które zrujnuje stosunki między dwoma krajami”. Ostrzegł także przed zdecydowanym działaniem Chin w tej sprawie. 

bCObmdXH

Powódź w Chinach. Wschód kraju zmaga się z silnymi ulewami

Chiny mają 72 godziny na zamknięcie konsulatu. Dyplomaci zaczęli w pośpiechu niszczyć i palić dokumenty, tak aby nie wpadły w niepowołane ręce. Strażacy otrzymali zgłoszenie o wydobywającym się z dziedzińca konsulatu dymu, ale nie zostali wpuszczeni na jego teren. Nie pomogła także interwencja policji, ponieważ ona także nie mogła wejść do placówki dyplomatycznej.

Konsulat w Houston został otwarty w 1979 roku i był pierwszym konsulatem Chin w USA. Sekretarz stanu Mike Pompeo zaplanował na czwartek podróż do Kalifornii. Ma tam wygłosić przemówienie na temat aktualnych stosunków USA-Chiny. Te w ostatnim czasie są mocno osłabione. Donald Trump wielokrotnie obwiniał Chiny o pandemię i kradzież własności intelektualnej.

bCObmdXN

Czytaj także:

bCObmdYi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(180)
FILUTEK z L.
2 tyg. temu
tak robią dyplomaci! w 1939 roku nasz rząd uciekając z kraju zostawił cała dokumentację wywiadu! po wkroczeniu Niemcy mieli wszystko i wszystkich, dziesiątki agentów i setki współpracujących z nimi ludzi trafiło do obozów. wszyscy nasi agenci wywiadu zostali wymordowani.
Xxx
2 tyg. temu
Oskarżają Chiny o kradzież miejsc pracy? Przecież to Jankesi sami przenosili produkcję do Chin aby zmniejszyć koszty produkcji.
szk
2 tyg. temu
hegemon postepuje bardzo nerwowo. Cos sie swieci zlego. Sankcje, cla, wojny, bezpodstawne oskarzenia, zamykanie konsulatow... Zle to wrozy.
bCObmdYj
bleeeeee
2 tyg. temu
Amerykanie zawsze muszą mieć jakiegoś wroga ,co to za naród???
Staff
2 tyg. temu
To nie Europa tylko Clinton przerwał rzeź na Bałkanach.Ci co teraz opluwają Amerykanów w najlepszym wypadku byliby nawozem na polach Niemców po ich wygranej w II wojnie światowej.W Europie straciło życie ponad 300 tys.młodych chłopców i mężczyzn nie mówiąc o pomocy wojennej dla ZSRR bez której Stalin wojnę by przegrał.Zapamiętajcie to sobie ograniczeni umysłowo ignoranci:dla nas ludzi zachodu zawsze będzie lepsza amerykańska hegemonia niż chiński but komunistów.Jeśli ktoś tego nie rozumie to odnoszę do powyższego epitetu !!!
Najnowsze komentarze (180)
Zygmunt
2 tyg. temu
"Stany Zjednoczone nie będą tolerować naruszania naszej suwerenności i zastraszania naszych obywateli, tak jak nie tolerowaliśmy [chińskich] nieuczciwych praktyk handlowych, kradzieży amerykańskich miejsc pracy i innych skandalicznych zachowań " - szczyt obłudy i nikt tego nie komentuje?
ukradli
2 tyg. temu
intelekt Trumpa buhehehehehehehe
PIOTER
2 tyg. temu
co tylko z NASA dało se wyniesc juz w kraju a rakieta leci na Marsa
monroe
2 tyg. temu
Wartosc intelektualna Trumpa jest bezcenna
Zosia
2 tyg. temu
Nic a nic nie szkoda mi Juesej. Sami zagrabili ziemie Indian, wymordowali ich i zniszczyli kultury
Barcelona
2 tyg. temu
Zróbmy to wojna totalna z Chinami
Donald
2 tyg. temu
Żeby było śmiesznie, USA na różne kraje w świecie, chyba za wyjątkiem tego jedynego który nimi kręci, nałożyli ponad 8 700 rozmaitych sankcji. Na niektóre kraje po kilkaset sankcji.
Kerim
2 tyg. temu
Czy to jest początek większego ognia??
bCObmdYb
LOLS
2 tyg. temu
Stany powinny nałożyć sankcje za palenie śmieci :D
tteedd
2 tyg. temu
Dziwne że nie przewiozą do innego zamiast palić na potęgę.
Marian
2 tyg. temu
I w ten sposób sprawy tysięcy zwykłych ludzi szlag trafił!
Andy’s
2 tyg. temu
No ze chiny kradna co moga to wszyscy chyba juz wiemy. To tak juz jest i dalej bedzie, consulat czy nie..
Dorka
2 tyg. temu
Chińczyki są kiepskimi menszczyznami w seksie.
łupsss
2 tyg. temu
I to mi się podoba!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić