Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Andrzej Duda nie rozmawia z Jarosławem Kaczyńskim. "Radzimy sobie"

35

Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński rozmawiają ze sobą bardzo rzadko. Ostatnio mieli bezpośredni kontakt ponad trzy lata temu. Prezydent został zapytany, czy nie brakuje mu kontaktów z szefem PiS. - Radzimy sobie - powiedział Duda w rozmowie z Polsat News.

Andrzej Duda nie rozmawia z Jarosławem Kaczyńskim. "Radzimy sobie"
Andrzej Duda nie rozmawia z Jarosławem Kaczyńskim (AKPA, AKPA)

O tym, że Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński ze sobą nie rozmawiają, oficjalnie poinformował szef gabinetu prezydenta Marcin Mastalerek. Ostatnia rozmowa szefa PiS i prezydenta odbyła się trzy lata temu.

Relacje polityków nie należą do najcieplejszych i nie jest to żadna tajemnica. Wspominał o tym m.in. Aleksander Kwaśniewski w książce "Prezydent. Aleksander Kwaśniewski", który określił stosunki Kaczyńskiego i Dudy mianem "chłodnych". Miał się na to skarżyć sam urzędujący prezydent.

Czy Andrzejowi Dudzie nie brakuje więc cieplejszego podejścia i częstszych dyskusji z szefem PiS? Okazuje się, że nie do końca.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wizyta prezydencka w Ukrainie. "To decyzja Andrzeja Dudy"

Duda: my sobie bardzo dobrze radzimy

Bogdan Rymanowski w wywiadzie dla Polsat News zapytał o aktualne relacje szefa PiS i Andrzeja Dudy. Prezydent odpowiedział dwuznacznie.

Radzimy sobie tutaj w Pałacu Prezydenckim, mam tutaj swoich współpracowników, doradców - stwierdził polityk.

Dodał też, że "nie brakuje mu rozmów z Jarosławem Kaczyńskim" i "każdy musi wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje".

Andrzej Duda skomentował też kwestię prezesury w PiS. Według prezydenta "partia potrzebuje młodego ducha i młodego spojrzenia", a "młodzi ludzie powinni mieć więcej do powiedzenia w Prawie i Sprawiedliwości".

Głosu młodych zabrakło zresztą w minionych wyborach parlamentarnych - przyznał prezydent.

Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński ogłosił, że nie ma zamiaru rezygnować z funkcji prezesa PiS i będzie ją pełnił, o ile "partia nie będzie miała na ten temat zupełnie innego zdania".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić