oprac. Anna Wajs-Wiejacka| 

Andrzej Duda o przyszłości Kaczyńskiego. "Przychodzi taki czas"

37

Od październikowych wyborów, które przyniosły partii Prawo i Sprawiedliwość utratę władzy, coraz częściej pojawiają się głosy, że Jarosław Kaczyński powinien przejść już na emeryturę. Czy prezydent Andrzej Duda podziela tę opinię?

Andrzej Duda o przyszłości Kaczyńskiego. "Przychodzi taki czas"
Czy Jarosław Kaczyński powinien przejść na emeryturę? Prezydent Andrzej Duda odpowiada (Licencjodawca, Zbyszek Kaczmarek / Forum)

Po tym, jak PiS stracił władzę, zaczęły pojawiać się głosy, że przyszedł czas, żeby Jarosław Kaczyński udał się na zasłużoną emeryturę. Szef Gabinetu Prezydenta RP Marcin Mastalerek zapytany o to, czy prezes PiS powinien przejść na emeryturę, powiedział krótko "tak". Podobne pytanie usłyszał też prezydent Andrzej Duda, który był gościem Radia Zet.

Każdy powinien pomyśleć o emeryturze. Zawsze przychodzi na każdego taki czas — stwierdził prezydent, zapytany, czy Kaczyński powinien pomyśleć o emeryturze.

W samym PiS dominuje przekonanie, że Jarosław Kaczyński w dalszym ciągu powinien stać na czele partii. Były szef rządu Mateusz Morawiecki stwierdził, że jego odejście zakończyłoby się dla partii "bardzo poważnymi turbulencjami".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ostro podsumowała Kowalskiego. "Sprytny, a nie kojarzę go z tą cechą"
My potrzebujemy teraz spokoju, koncentracji na przyszłości, przepracowania tego, co się stało i jedności. Pan prezes tę jedność zapewnia. I oby tak było jak najdłużej — wskazywał Morawiecki.

Sam Kaczyński nie ukrywa, że na emeryturę w najbliższym czasie się nie wybiera. Jak zapewnił, nie tylko nie zamierza rezygnować z zasiadania w fotelu prezesa PiS, ale także z polityki.

Andrzej Duda o współpracy z Donaldem Tuskiem

Prezydent w Radiu Zet opowiedział także o swoich relacjach z obecnym premierem. Andrzej Duda podkreślił, że a premierem Donaldem Tuskiem ma relacje "jak wymaga tego współpraca między prezydentem a premierem". Podkreślił, że "w zakresie, w jakim trzeba, rzeczywiście rozmawia" z szefem rządu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić