Andrzej Duda o szczepieniach na COVID-19. "Nikt nikogo nie zmusza"

479

Andrzej Duda poinformował w piątek, że zarejestrował się na szczepienie na COVID-19. Potem wdał się na Twitterze w wymianę zdań z internautą. - Nikt nikogo do niczego nie zmusza, a już z pewnością nie ja - stwierdził, mając na myśli szczepienia.

Andrzej Duda o szczepieniach na COVID-19. "Nikt nikogo nie zmusza"
Andrzej Duda odpisał internaucie. (Twitter.com)

23 kwietnia ruszyła rejestracja na szczepienia na COVID-19 dla osób urodzonych w 1972 roku. Prezydent Duda na Twitterze poinformował, że on także się zarejestrował i zachęcił do tego innych.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy. - A przed wyborami Andrzej Duda publicznie mówił, że nie jest za tym, by szczepienia były OBOWIĄZKOWE. W czym problem? - stwierdził jeden z internautów.

Szanowny Panie, a kto mówi, że to ma być szczepienie obowiazkowe? Nigdy tak nie mówiłem. Zarejestrowałem się, bo taka jest moja osobista decyzja. Nikt nikogo do niczego nie zmusza, a już z pewnościa nie ja. Zachęcam i tyle. Każdy zdecyduje sam o sobie - odpisał internauci prezydent.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Duda w przeszłości podkreślał, że nie jest za tym, aby szczepienia były obowiązkowe. W trakcie kampanii prezydent przyznał, że nigdy nie zaszczepił się przeciwko grypie.

Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Powiem państwu otwarcie, ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę, bo uważam, że nie. Miałem oczywiście różne szczepienia jako dziecko i jako dorastający chłopak, ale na grypę się nigdy nie szczepiłem i nie chcę się szczepić. Uważam, że szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe - mówił Duda.
Zobacz także: Prof. Anna Piekarska o mieszaniu szczepionek: to nie jest zasadne
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić