Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Anglicy będą niezadowoleni. Rząd rozważa ponowne zamknięcie pubów.

8

Mieszkańcy Anglii przywitali wiadomość o otwarciu pubów z radością. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że wkrótce lokale znowu będą zmuszone zawiesić swoją działalność. Jest to spowodowane... powrotem uczniów do szkół we wrześniu.

Anglicy będą niezadowoleni. Rząd rozważa ponowne zamknięcie pubów.
Czy puby zostaną zamknięte, aby uczniowie mogli bezpiecznie wrócić do szkół? (Getty Images, Peter Summers , Stringer)

Puby i restauracje w Anglii wznowiły działalność w pierwszy weekend lipca. Pod koniec marca zostały tymczasowo zamknięte ze względu na pandemię COVID-19. Jak podaje "Reuters", decyzja rządu o otwarciu lokali spotkała się z aprobatą mieszkańców kraju.

Wiele osób wyrażało opinię, że ponowne otwarcie pubów nastąpiło zbyt późno. Mimo że w Anglii nastąpiło zniesienie części obostrzeń, władze pozostałych państw Wielkiej Brytanii otrzymały swobodę decyzji, czy zdecydują się na ten krok.

Anglia: dlaczego rząd rozważa zamknięcie pubów?

W Wielkiej Brytanii – podobnie jak innych państwach europejskich – w ostatnich tygodniach nastąpił wzrost zachorowań na COVID-19. W związku z tym eksperci zaczęli wyrażać obawy, że jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest właśnie otwarcie pubów.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Uczniowie nie wrócą do szkół?

Eksperci przypominają, że we wrześniu nastąpi powrót uczniów do szkół. Proponują, aby ze względów bezpieczeństwa ponownie przywrócić niektóre obostrzenia, takie jak m.in. zamknięcie pubów.

Myślę, że znaleźliśmy się w sytuacji, w której większość osób uważa, że otwarcie szkół stanowi priorytet dla zdrowia i dobrego samopoczucia dzieci, a kiedy to zrobimy, ponownie połączymy wiele gospodarstw domowych – wyjaśnił w wywiadzie dla BBC profesor Graham Medley z London School of Hygiene and Tropical Medicine.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić