o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Czy uczniowie wrócą do szkół? Ważne informacje

17
Podziel się

Kiedy powrót do szkół? Czy uczniowie wrócą do szkół we wrześniu? Czy nauka będzie prowadzona w sposób tradycyjny, czy może musimy być gotowi na ciąg dalszy nauki zdalnej? Podajemy ważne informacje.

Czy uczniowie wrócą do szkół? Ważne informacje
Kiedy powrót do szkół? (Pixabay)
bDYetynF

Czy we wrześniu uczniowie wrócą do szkół? Nic nie jest jeszcze przesądzone

"Wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej pod koniec sierpnia. Czy dzieci wrócą do szkół? Myślę, że będzie podjęta decyzja na tydzień-dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego" - powiedział wiceminister resortu zdrowia, Waldemar Kraska, który był gościem Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Nie jest pewne, czy we wrześniu uczniowie wrócą do szkół. "Trudno mi w tej chwili powiedzieć, czy młodzież wróci do szkół. Chciałbym, żeby tak się stało, ale czy tak będzie, zobaczymy" - dodał wiceminister zdrowia w wywiadzie dla Polskiego Radia.

bDYetynH

Kiedy powrót do szkół? Ważne informacje

Minister edukacji narodowej w sprawie powrotu dzieci do szkół wypowiedział się 21 lipca na Twitterze. Przekazał wtedy, że ministerstwo pracuje nad odpowiednimi regulacjami prawnymi, które umożliwiłyby dzieciom i nauczycielom bezpieczny powrót w mury szkoły. "Gdyby pojawiło się ognisko epidemii czy realne zagrożenie dla zdrowia uczniów i nauczycieli, chcemy, aby dyrektor, po zasięgnięciu opinii GIS mógł szybko zareagować. Ważna będzie również rola kuratora" - podkreślił Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.

bDYetynN

Powrót do szkół czy nauczanie zdalne?

W Polsce nadal trwa pandemia koronawirusa. Choć Ministerstwo Edukacji Narodowej chciałoby powrotu uczniów do szkół we wrześniu, to na razie nic nie jest pewne. Uczniowie, nauczyciele i rodzice będą żyć zatem w niepewności przez kolejny miesiąc, nim zapadnie ostateczna decyzja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYetyoi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(17)
jjjj
9 miesięcy temu
czuy wrocimy do szkoly
Nauczyciel
9 miesięcy temu
Moim zdaniem nie ma Co narażać uczniów do dalszej nauki w szkole tylko przez nauką zdalną .
Jgfg
9 miesięcy temu
Od września powinno być zdalne nauczanie przy takiej ilości zahorowan nie mowy o otwarciu szkul
bDYetyoj
Rodzic
9 miesięcy temu
Powrót do szkół? Co oni wyprawiają? Zamykajcie we wrześniu szkoły! Dzisiaj 615 zakarzen, a jak dzieci do szkoły pójdą to będzie tragedia.
Fddsd
9 miesięcy temu
Powrót do szkół jest naprawdę bardzo dużym rezykiem dla. Naszych dzieci 500 czy 600 osób zarażonych to naprawdę dużo i dzieci powinne
Trawnig
9 miesięcy temu
Zdalne nauczanie nic nie daje, a poza tym chodzi tu również o relacje międzyludzkie, żeby koledzy i koleżanki mogli się spotykać. Poza tym ja chodząc do 3 lo im Norwida w Kielcach czuję się jak w drugim domu i nie wyobrażam sobie życia bez tej placówki.
Nick
9 miesięcy temu
Dzieci powinny wrócić do szkoły, pomyślmy o egzaminach, poprzez nauczanie zdalne nic się nie uczą
345
9 miesięcy temu
A mi jako matce podoba się zdalne nauczanie,przynajmiej moje dziecko nie musi znosić popychania i dokuczania w szkole,jest szczęśliwe jak jest w domu,skoro dziecko szczęśliwe,mama też
Hgf
9 miesięcy temu
Ludzie powrót dzieci do szkół jest wogule nie możliwy powinno być jeszcze nauczanie zdalne
Ola
9 miesięcy temu
Powrót dzieci jest nie możliwy hyba że majo być królikami doświadczalnymi w epidemi hyba że nie godzi tu wcale o zdrwie i dobro naszych dzieci
KAMA
9 miesięcy temu
SKORO KOŚCIOŁY SĄ POOTWIERANE LUDZIE WYJEZDZAJA POZA GRANICE POLSKI CHODZIMY I ROBIMY CO CHCEMY TO NIE WYOBRAZAM SOBIE ABY SZKOLY BYLY ZAMKNIETE TO NONSENS CZY NAPRAWDE CHCECIE MIEC DURNE SPOLECZENSTWO?
Uyr
9 miesięcy temu
Jest tyle zakarzen i niema co myśleć o powrocie dzieci do szkoly
Dsa
9 miesięcy temu
Dzieci nie mógł wrócić do szkoły przecież chodzi o ich zdrowie
bDYetyob
Dsa
9 miesięcy temu
Dzieci nie mógł wrócić do szkoły przecież chodzi o ich zdrowie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić