Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Czy uczniowie wrócą do szkół? Ważne informacje

21

Kiedy powrót do szkół? Czy uczniowie wrócą do szkół we wrześniu? Czy nauka będzie prowadzona w sposób tradycyjny, czy może musimy być gotowi na ciąg dalszy nauki zdalnej? Podajemy ważne informacje.

Czy uczniowie wrócą do szkół? Ważne informacje
Kiedy powrót do szkół? (Pixabay)

Czy we wrześniu uczniowie wrócą do szkół? Nic nie jest jeszcze przesądzone

"Wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej pod koniec sierpnia. Czy dzieci wrócą do szkół? Myślę, że będzie podjęta decyzja na tydzień-dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego" - powiedział wiceminister resortu zdrowia, Waldemar Kraska, który był gościem Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Nie jest pewne, czy we wrześniu uczniowie wrócą do szkół. "Trudno mi w tej chwili powiedzieć, czy młodzież wróci do szkół. Chciałbym, żeby tak się stało, ale czy tak będzie, zobaczymy" - dodał wiceminister zdrowia w wywiadzie dla Polskiego Radia.

Kiedy powrót do szkół? Ważne informacje

Minister edukacji narodowej w sprawie powrotu dzieci do szkół wypowiedział się 21 lipca na Twitterze. Przekazał wtedy, że ministerstwo pracuje nad odpowiednimi regulacjami prawnymi, które umożliwiłyby dzieciom i nauczycielom bezpieczny powrót w mury szkoły. "Gdyby pojawiło się ognisko epidemii czy realne zagrożenie dla zdrowia uczniów i nauczycieli, chcemy, aby dyrektor, po zasięgnięciu opinii GIS mógł szybko zareagować. Ważna będzie również rola kuratora" - podkreślił Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.

Powrót do szkół czy nauczanie zdalne?

W Polsce nadal trwa pandemia koronawirusa. Choć Ministerstwo Edukacji Narodowej chciałoby powrotu uczniów do szkół we wrześniu, to na razie nic nie jest pewne. Uczniowie, nauczyciele i rodzice będą żyć zatem w niepewności przez kolejny miesiąc, nim zapadnie ostateczna decyzja.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić