Anna Moskwa mówiła o pokusie odbioru paszportów. Teraz przeprasza

51
Podziel się:

Sporo emocji wywołała wypowiedź minister klimatu i środowiska na temat pokusy odbierania paszportów. Teraz przedstawicielka rządu odniosła się do swoich słów. W trakcie rozmowy na antenie Radia ZET przeprosiła za "przekłamane wypowiedzi".

Anna Moskwa mówiła o pokusie odbioru paszportów. Teraz przeprasza
Anna Moskwa (Getty Images, © 2022 Bloomberg Finance LP)

19 marca minister klimatu i środowiska Anna Moskwa pojawiła się w Kozienicach na Mazowszu. Przy tej okazji spotkała się z mieszkańcami.

Jeden z nich pytał przedstawicielkę rządu o brak odpowiedzialności za słowa polityków.

Jeżeli w sądzie świadek powie nieprawdę, to grożą mu 3 lata więzienia. Natomiast panowie dżentelmeni, którzy kłamią i oszukują, nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za kłamstwa. Jak to w ogóle jest? - dociekał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Minister chciała odbierać paszporty. "Żałosne i śmieszne"

W odpowiedzi Moskwa zaatakowała opozycję. - To jest bardzo dobre pytanie - odparła, po czym dodała: - My niestety nie możemy odebrać paszportów tym, którzy w Brukseli kłamią i działają przeciwko Polsce. Nie mamy takiego narzędzia, ono byłoby nawet niezgodne z prawem europejskim - kontynuowała.

Chociaż pewnie wielu z nas taką pokusę by miało, bo skoro ktoś jedzie za granicę i szczuje przeciwko swojemu państwu, to pytanie, czy jest godzien jeszcze stać pod biało-czerwoną flagą? - dopytywała.

Do tych słów nawiązała podczas rozmowy z Bogdanem Rymanowskim na antenie Radia ZET. - Jeśli ktokolwiek poczuł się urażony przekłamanymi wypowiedziami, bo absolutnie nie mówiłam o odbieraniu paszportów (...). Przepraszam wszystkich, którzy potencjalnie mogli poczuć się urażeni - zaznaczała.

Zapewniła, że nikt nie straci paszportu. - Ale jednocześnie zachęcamy do rachunku sumienia i refleksji tych, którzy negatywnie mówią o Polsce - dodała.

Anna Moskwa o 500 plus

Przy okazji Bogdan Rymanowski zapytał przedstawicielkę rządu o podniesienie 500 plus do 700 zł.

Nie było takiej ustawy na Radzie Ministrów. Uczestniczę we wszystkich spotkaniach RM. Pracujemy nad ustawami na przyszłą kadencję. Dobrze się przygotowujemy na trzecią kadencję - odparła minister.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić