Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Anna Zalewska: Państwo pomaga i wspiera osoby LGBT

53
Podziel się:

Anna Zalewska wypowiedziała się o osobach LGBT w Polsce. Europosłanka PiS krytykuje Unię Europejską za pomysł wprowadzenia "Strefy Wolności LGBT".

Anna Zalewska: Państwo pomaga i wspiera osoby LGBT
Anna Zalewska (PAP)

Parlament Europejski w przyszłym tygodniu - wszystko na to wskazuje - przegłosuje rezolucję ws. nazwania całej Unii Europejskiej "Strefą Wolności LGBT". Projekt pro-LGBT jest popierany przez największe ugrupowania w PE z Europejską Partią Ludową na czele.

Pod projektem wprowadzenia "Strefy Wolności LGBT" podpisali się polscy europosłowie; Marek Belka, Robert Biedroń, Andrzej Halicki, Łukasz Kohut, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller oraz Sylwia Spurek

Już w przyszłym tygodniu odbędzie się głosowanie nad rezolucją, która ma uczynić całą Unię Europejską "Strefą Wolności LGBTIQ". Bo Europa, w przeciwieństwie do naszego rządu, doskonale rozumie to, że tęcza nie obraża - komentuje Robert Biedroń.

Reakcja PiS

Z niezadowoleniem na działanie Unii Europejskiej zareagowali przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Upominanie się UE o prawa mniejszości seksualnych jest odpowiedzią na wprowadzane w Polsce tzw. "Strefy wolne od LGBT". Większość gmin i miast objętych uchwałą anty-LGBT znajduje się w konserwatywnej południowo-wschodniej części kraju.

W Polsce wszyscy obywatele są równi wobec prawa, niezależnie od światopoglądu, od płci czy orientacji seksualnej. Nikt w Polsce nikogo nie dzieli z tego powodu ani nie dyskryminuje. Wszystkim nam konstytucja gwarantuje te same prawa wyborcze i obywatelskie - skomentował w TVP członek rządu Adam Andruszkiewicz.

Zalewska o osobach LGBT

Była minister edukacji Anna Zalewska pojawiła się w piątek na antenie Radia Opole. Europosłanka PiS nie widzi powodu do niepokoju w związku z sytuacją osób LGBT w Polsce.

Nie ma powodu, dla którego taką uchwałę, taką regulację, taką dyskusję należałoby podejmować. Mamy kłopoty ze szczepieniami, mamy pandemię, upadające gospodarki, przerażonych ludzi tym, co będzie za tydzień, za dwa tygodnie, za miesiąc, a UE zajmuje się zupełnie czym innym, mimo że za większość tych problemów związanych z pandemią też odpowiada - skrytykowała Zalewska wspólnotę europejską
Dobrze wiemy, że ani w Polsce, ani w Europie nie ma już takich miejsc, w których osoby LGBT byłyby dyskryminowane. Jeżeli dzieją się nieprawidłowe rzeczy (...) to są mechanizmy, procedury, jest prawo, są przepisy, które pomagają i wspierają osoby LGBT - powiedziała europosłanka.
Zobacz także: Marek Pęk kontra Robert Biedroń. Ostra wymiana zdań w studiu. Poszło o Martę Lempart
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(53)
Proboszcz od ...
2 lata temu
Co zrobiłaś z polską szkołą szczeżujo ?
Ijh
2 lata temu
W dobie mam osoby lgtb
KACYKI
2 lata temu
PROSZĘ ZABRAĆ GŁOS W SPRAWIE PCK. ZDEMOLOWAŁA SZKOLNICTWO I W NAGRAODĘ WYBRANĄ pania DO PARLAMENTU
Krzysztof
2 lata temu
Poppieram ta Pania! Mowimy stanowcze NIE propagandzie i unijnej indoktrynacji!
oloi
2 lata temu
Przepraszam mam pytanie : czy IQ w tym skrócie świadczy, że UE bedzie wolna również od jakiegoś ustalonego poziomu inteligencji??????????????
Gerwazy
2 lata temu
Europa powinna być wolna od pisu.
axel
2 lata temu
Marek Belka, Robert Biedroń, Andrzej Halicki, Łukasz Kohut, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller oraz Sylwia Spurek - wszyscy już wiemy kim są ci ludzie, będziemy pamiętać o tym w 2023 roku. Nie uda im się zniszczyć naszej (ale nie ich!!!) Ojczyzny!
fredi
2 lata temu
zaszla kiedys na pielgrzymce a dzis...
SLEDZ
2 lata temu
Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo. Nie znał ZALEWSKIEJ.
jan
2 lata temu
To są politycy ?,oni nadają się tylko do słuchania cwaniaka z Torunia tam powinni być i służyć cwaniakowi.
Polak
2 lata temu
i bardzo dobrze powiedziała. lgbt to panoszy się i wzywa do nienawiści
GOSC
2 lata temu
dlaczego kazdy ktop oglada porno i sie masturbuje przy tym od razu pluje w Boga i Kosciol?..wyrzuty sumienia?
GGGGGG
2 lata temu
Boże jak jesteś, kogoś Ty stworzył.
Jacek-3
2 lata temu
Jak to było... "uczciwi nie maja się czego bać" i "Za czynienie dobra nie wsadzamy" (dobra, dobra) 😂 Więc skąd ten strach?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić