o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Paweł Orlikowski
|

Sześć polskich miast bez pieniędzy z UE. Przez "strefy wolne od LGBT"

32
Podziel się

Afera o "strefy wolne od LGBT" i karty praw rodzin. Unijna komisarz wściekła się na kilka polskich miast i odrzuciła ich wnioski o dofinansowanie z funduszy unijnych. Jako powód podała brak poszanowania praw i wartości Unii Europejskiej.

"Strefy wolne od LGBT" bez pieniędzy z Unii Europejskiej
"Strefy wolne od LGBT" bez pieniędzy z Unii Europejskiej (East News)
bDeBHHkR

Komisja Europejska odrzuciła wnioski sześciu polskich miast, które starały się o unijne środki w ramach programu "Town Twinning", który jest częścią szerszej inicjatywy, tj. "Europy dla Obywateli".

Jak poinformowała komisarz ds. równości Helena Dalli, polskie miasta w programie nie będą brane pod uwagę ze względu na dyskryminację osób o odmiennej tożsamości seksualnej.

- Każde z państw członkowskich oraz osoby sprawujące władze w tych państwach mają obowiązek przestrzegania podstawowych praw i wartości Unii Europejskiej - napisała na Twitterze Dalli.

bDeBHHkT

Obejrzyj: Budowa CPK z unijnych środków? "Lotnisko nie. Drogi, koleje - tak"

- Właśnie dlatego odrzucono wnioski o uczestnictwo w "Town Twinning" sześciu polskich miast, które wcześniej przyjęły uchwały o "strefie wolnej od LGBT" lub przyjęły "Samorządową Kartę Praw Rodzin" - dodała komisarz ds. równości. Jednocześnie nie wskazała, o których konkretnie miastach mowa.

Wtóruje jej Didier Reynders, komisarz ds. sprawiedliwości. - W Unii Europejskiej nie ma zgody dla jakiejkolwiek formy dyskryminacji. Unijne wartości muszą być przestrzegane przystępując do wszystkich programów finansowanych z unijnych środków, w tym także w ramach "Town Twinning" - napisał na swoim Twitterze.

bDeBHHkZ

"Strefy wolne od LGBT" wprowadzane są przez samorządy poprzez przyjęcie uchwały. Nie mają żadnych skutków prawnych, jednak - co jasno wypowiedział Parlament Europejski - mimo to są "skrajnie dyskryminujące", a także ograniczają swobodę przysługującą każdemu obywatelowi Wspólnoty.

Z danych na styczeń 2020 roku wynika, że regiony, w których przyjęto Samorządową Kartę Praw Rodzin bądź uchwałę o "strefie wolnej od LGBT" zajmują aż 1/3 kraju.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bDeBHHlu
KOMENTARZE
(32)
Takjest
3 miesiące temu
Wywalic ideologie PiSu z uni i sprawa zakonczona. Niech polacy sami na siebie zarobią.
ccc
3 miesiące temu
Mnie nie interesuje kto z kim śpi. Ważne aby nie obrażał i nie krzywdził innych. Nadmierne afiszowanie, świecenie golizną i wykrzykiwanie na mojej ulicy mnie obraża. Ja też powinnam mieć prawo spokoju. Na każdą demonstrację powinna być wymagana zgoda mieszkańców. Mogą demonstrować w wybranym parku, gdzie chętni mogą przyjść i podziwiać. Ważne aby nikt nie był zmuszany do oglądania.
polaczek
3 miesiące temu
przynaleznosc do Unii tylko ze wzgledu na kase...
bDeBHHlv
Wierzący
3 miesiące temu
A podobno wszyscy są równi wobec prawa i wobec Boga. Widzę że jednak całe życie byłem w błędzie i to właśnie nienawiść do inności drugiego Człowieka, jest wartością nadrzędną i celem samym w sobie. Udało ją się zasiać, a to dopiero początek żniwa.
ada
3 miesiące temu
A we Francji spłonęło już 9 kościołów
Najnowsze komentarze (32)
Koniec Europy
2 miesiące temu
I to jest cala Unia niby Europejska !!!!! Demokracja tylko na zasadach Niemiec i kolaborantow!!!!! Do dzisiaj wielu nazistow jest honorowymi obywatelami miast i miasteczek niemieckich• Koscioly plona we Francji
JeM
3 miesiące temu
Najpierw obrażają ludzi, a potem na kolanach błagają ich o kasę. Zero honoru, katolickiej miłości do bliźniego (nie tylko kochającego regulaminowo), zero charakteru.
GOSC
3 miesiące temu
pewnego dnia te biedne zagubione masy lunatykow na teczowo sie obudza ...od trzasku wylamywanych drzwi...jak pokazuje historia,przyjda po nich w pierwszej kolejnosci,beda juz uznani przez komunistow i satanistow za zbytecznych...swoja robote odwalili myslac ze beda wspolrzadzic >>>hehehehehe...oni nimi gardza ..nieeeeee,nie beda rzadzic ...beda lapani jak szczury i wysylani do obozow .beda mordowani bez zmrozenia oka tych ktorzy w tej chwili ich "wspieraja" i uzywaja jako uzytecznych idiotow...bedzie krzyk,placz i zgrzytanie zebami....tak juz bylo wiele wiele razy ale oni tergo nie wiedza...tyle ze bedzie za pozno...zaczna sie modlic do tego zniewazanego ,znienawidzonego obecnie przez nich Boga...ale stana twarza w twarz z tym ktorym teraz sluza ...a on jest gorsy od samego zla....
he he he
3 miesiące temu
A JAKIE WARTOŚCI MA UNIA ? tam obowiazuje poprawnośc polityczna --jeden mówi reszta słucha i klaszcze czy nie tak ?
ada
3 miesiące temu
A we Francji spłonęło już 9 kościołów
ada
3 miesiące temu
UE zarzuca Polsce nieprzestrzeganie podstawowych wartości UE. A to dobre, więc ja zapytam jakie to są te podstawowe wartości????
kris
3 miesiące temu
Precz z dyskryminacją !
Obserwator
3 miesiące temu
Nie ważne kto z kim śpi. Ważne aby się wyspał i dzieci zdrowe były!!!
bDeBHHln
memento
3 miesiące temu
Ewangelia wg św Łukasza Łk 4, 1-13  Jezus przebywał na pustyni i był kuszony Słowa Ewangelii według świętego Łukasza . Wówczas wyprowadził Go w górę, pokazał Mu w jednej chwili wszystkie królestwa świata i rzekł diabeł do Niego: «Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie są poddane i mogę je odstąpić, komu chcę. Jeśli więc upadniesz i oddasz mi pokłon, wszystko będzie Twoje». Lecz Jezus mu odrzekł: «Napisane jest: „Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz”».
CNNNC
3 miesiące temu
Z LGBT powinna zostac tylko T . To jedyni normalni ludzie
VASCO
3 miesiące temu
A niech sobie te pieniądze wsadzą, podobno mamy wolność słowa. Dlaczego wszyscy muszą tolerować tak rasistowskich i agresywnych?
Miglanc
3 miesiące temu
Każdy o tym wie że trzeba przestrzegać prawa i zasad demokracji.Brawo Unia.
Jak
3 miesiące temu
Jak Można taki Znak Postawić. Naprawdę brzydko Można być przeciw ale bez przesady że stawianiem takich znaków!!
lalus
3 miesiące temu
czyli te 6 miast dostanie obizne podatkow jako ze nie musze sie zrzucac na skladki czlonkowskie?? Wiecej placimy do Unii niz z niej dostajemy
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić