Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|
aktualizacja

Antyszczepionkowcy zaatakowali. Sędziszowski ratusz zdewastowany

568
Podziel się:

Na murach zabytkowego ratusza w Sędziszowie Małopolskim ktoś wysprejował wulgarne antyrządowe i antyszczepionkowe napisy. Burmistrz miasta jest oburzony, a policja szuka sprawców wandalizmu.

Antyszczepionkowcy zaatakowali. Sędziszowski ratusz zdewastowany
Wulgarne napisy na sędziszowskim ratuszu (Facebook)

"Covid 19 kłamstwo", "Czwarta szpryca", "Wstydzi się was kraj", "J**** PiS", "Gardzę wami" - takie i inne napisy zostały zauważone w środę rano przez pracowników ratusza w Sędziszowie Małopolskim na murach budynku. Hasła namalowano czarnym sprejem na zewnętrznych ścianach magistratu.

Wulgarne napisy na sędziszowskim ratuszu

Burmistrz Sędziszowa jest załamany aktem wandalizmu. - Tak zniszczony ratusz był chyba tylko wtedy, kiedy były działania wojenne. To jest przerażające, przykre i smutne - powiedział w rozmowie z "Gazetą Reporter" Bogusław Kmieć.

Jak poinformował burmistrz, sprawa została już zgłoszona na policję. Funkcjonariusze podjęli czynności mające na celu ustalenie tożsamości sprawców wandalizmu. Zabezpieczono m.in. nagrania z monitoringu, który jest zamontowany na całym ratuszu oraz na otaczającym go rynku.

Kmieć zapowiedział także, że gmina planuje wyznaczyć nagrodę za pomoc we wskazaniu osoby bądź osób odpowiedzialnych za dewastację budynku. Warto zaznaczyć, że budowla z XVII wieku znajdująca się w centrum miasta wpisana jest na listę zabytków.

Zobacz także: Ustawa o testach pracowników? Komentarz wiceministra zdrowia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(568)
Adam N 1973
5 miesięcy temu
O co chodzi moderatorzy?? Znowu nie wolno używać słowa "lemingi"?
Pipi
5 miesięcy temu
Wielki problem z ratuszem. A jak niszczą elewację kościoła dzikusy z błyskawicami to jest ok
Rychu krk 1
5 miesięcy temu
Wina RZĄDU to efekt ich polityki nie braku polityki,bierności
Japa
5 miesięcy temu
Nie wiele mieli do powiedzenia dlatego Pyrć pomyślał że może karierę zrobić inaczej. Nie wiem co pozostali ale na politycznych salonach nasluchali się że łatwo dadzą sobie z nami radę. Lekarz który z uporem maniaka dalej chce wciskać kit jest ignorantem.
oczywiście
5 miesięcy temu
WULGARNE??? Przecież tam nie ma ani jednego wulgarnego słowa. Publicysta-propagandysta też powinien znać polski, skoro chce pisać.
Buba2020
5 miesięcy temu
Proste ludzie jak czegoś nie widzą to myślą , że tego nie ma .... a wirusa ni jak zobaczyć.... Ot dlatego im się w głowach miesza ....
Wea
5 miesięcy temu
Przecież jest wojna są strzały śmiertelne tylko z odroczonym terminem zgonu A ofiar będzie więcej niż w obydwu światowych Wszystko się zgadza
Anty
5 miesięcy temu
"Tak zniszczony ratusz był chyba tylko wtedy, kiedy były działania wojenne." Rzeczywiście ruina i zgliszcza, pan burmistrz przyjął za dużo szczypawek i nie wie co mówi. Chyba, że w Sędziszowie podczas okupacji cichociemni malowali tylko swastyki na ratuszu.
Zaszczepiona ...
5 miesięcy temu
Karać,niech to wyczyszczą Ci co to pisali.
JEREMIASZ
5 miesięcy temu
Jak postępujecie tak macie akcja rodzi reakcje z moich obserwacji wynika że ta szczepionka guzik daje Duda Andrzej nasz Prezydent trzy dawki i zachorował to co to za szczepionka PFAIZER NIEŹLE NA TYM ZARABIA
peterson
5 miesięcy temu
Nie rozumiem skąd mogą wiedzieć że to "antyszczepionkowcy" skoro jak sami napisali ich nie złapali (i oby nie złapali chociaż mi to prowokacja pachnie). Antyszczepionkowiec to osoba która jest ogólnie przeciwko wszelkim szczepieniom. Np ja jestem przeciwko temu preparatowi terapii genowej Mrna podstępnie nazywanemu "szczepionką", ale nie jestem antyszczepionkowcem bo szczepiłem się za dziecka z kalendarza na różne choroby inne. Z Srovid od początku gdzieś po 2 tygodniach jak się to zaczęło wiedziałem o co z tym chodzi, według mnie o redukcje populacji ludzkiej na ziemi i przejęcie globalnej kontroli. W kwietniu 2020 jak o tym mówiłem ludziom to mnie wyśmiewali. Jak mówiłem o certyfikatach covidowych i ograniczeniach typu ze nie będzie można wejść w różne miejsca to też wyśmiewali i niektórzy nawet psychiatrę polecali. Rok póżniej już się pojawiły te certyfikaty. Od 2021r z akcją z początkiem pseudoszczepień co Nam obiecywali, że "szczepionka" chroni przed zakażeniem w 95%, że przerwie łańcuch zakażeń na wiosnę w maju że to ostatnia prosta. A co wyszło wielkie G. W 2020 jak tak straszyli tym covidem to był rok w którym było mniej zgonów porównując do poprzednich. Natomiast po roku szprycowania na koniec 2021 rok szczepień nagle ponad 100tyś nadmiarowych zgonów poza srovidem. Około listopada 2021, pojawiła się nowa jednostka chorobowa o nazwie "nagła śmierć" młodzi zdrowi ludzie, sportowcy na nic nie chorujący umierają nagle na atak serca. Mało tego w krajach gdzie jest wysoki poziom naszprycowanych jak Portugalia 90% francja, Izrael 92% zaszprycowanych w nim już nawet 60% 3 dawkę przyjęło i już z czwartą jadą, to te kraje bija rekordy zakażeń. Jest jeszcze wiele rażących dowodów które wskazują na ogromne tego oszustwo i zbrodnie. I naprawdę mi trudno zrozumieć dlaczego ludzie jeszcze w to wierzą mimo tak wielu dowodów i niejasności Do dziś się spotykam z takimi którym tłumacze, ale nic nie dotrze bo dla nich ja jestem jak by głupi na internecie uważają że są fake newsy, a w Tv tylko wierzą jak w święty ołtarz. Ja nie wiem czasami mam takie wrażenie ze to może taka selekcja.
Marius
5 miesięcy temu
Skromnie tylko wspomnę ,że na to jeszcze nie ma szczepionki tylko preparat ,który na początku roku stracił "dopuszczenie do ruchu".
Jan_Ludwik
5 miesięcy temu
Tak mi się antyszczepionkowcy jakoś kojarzą: Bałaban M., Historia Żydów w Krakowie i na Kazimierzu 1304-1868, „Nadzieja” 1936 Kraków (reprint Krajowej Agencji Wydawniczej Kraków 1991) t. I s. 482-483 i t. II s. 507: Metoda przypisywana Polakowi, a w istocie znana już z końcem XV wieku w jeszibach w Norymberdze i Ratyzbonie zwie się pilpul (pieprz) lub chilukim (różnice) i jest mocno zbliżona do scholastyki średniowiecznej w ujemnem tego słowa znaczeniu. Polega ona na tworzeniu karkołomnych budowli logicznych, opartych na najrozbieżniejszych przesłankach, kojarzeniu luźnych wyobrażeń i wyciąganiu wniosków bez względu na źródło przesłanek. […] Metodyka nauczania Talmudu, przekazywana bez zmian z pokolenia na pokolenie, miała i w tym czasie swoich przeciwników. Jednym z nich był znany nam kaznodzieja i mistyk Berachija Bejrach Spira, który energicznie występuje przeciw pilpulowi (t. zw. Wenden) t. j. przekręcaniu tekstów i naciąganiu sensu. („Owi kaznodzieje powinni być skarceni – czytamy tamże – za to że, [!] przekręcają sens i podawają słuchaczom złudy optyczne, twory bystrości. Wyszukują zazwyczaj taki werset Pisma św. lub Midraszu, który odnosi się do wielu kwestii, ze sobą nie łącznych, i czego dany autor nigdy nie zamierzał łączyć i starają za wszelką cenę, bodaj przez przekręcenie sensu połączyć te zagadnienia ze sobą, by tem zyskać poklask u słuchaczy. Ten sposób nazywają Wenden (przewracać) t. zn. łączą kwestie wzajem nie łączne, sprzeczne, lub wcale do siebie nie należące). Pszczołowski T., Umiejętność przekonywania i dyskusji, 1998 Gdańsk, s. 61 (ale tego fragmentu nie ma we wcześniejszym wydaniu z 1962, choć jest fragment poprzedzający i następujący – s. 55): „W akademiach rabinackich, ortodoksyjnych szkołach talmudycznych, jeszybotach uprawiano sztukę dyskutowania, zwaną pulpil. Wprowadzała ona w swego rodzaju sofistykę, która pozwalała tak dobrać sformułowania ze Starego Testamentu lub Talmudu, aby przemawiały one za dowodzoną tezą. Wyobraźmy sobie następującą sytuację i skonstruowany w związku z nią argument: Otóż Chaskiela podejrzewa się o to, że spał z żoną swego stryja. Mistrz pulpilu usuwa wszelkie podejrzenia, wywodząc, iż przeczą temu fakty. Chaskiel ma dzieci i ma je również stryjenka. Gdyby cudzołożyli, dzieci ich już by nie żyły, albowiem w trzeciej księdze Mojżeszowej mamy wyraźnie napisane: "Kto by spał z żoną stryja swego...grzech swój poniosą, bez dzieci pomrą" (Leviticus 20, 20)
Rok
5 miesięcy temu
1984
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić