Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

"Żarty na grobach Polek i Polaków". Dziambor tłumaczy, jaki był przekaz

141
Podziel się:

Poseł Artur Dziambor zamieścił na Twitterze wpis, który oburzył internautów. Zareagował m.in. biolog Uniwersytetu Wrocławskiego. - Żarty na grobach Polek i Polaków - skomentował Robert Maślak. Dziambor wkrótce wyjaśnił, na czym polegał jego "żart".

"Żarty na grobach Polek i Polaków". Dziambor tłumaczy, jaki był przekaz
Nie wszyscy złapali "przekaz" posła (PAP)

Trwa dramat w Polsce i na świecie. Koronawirus cały czas zbiera śmiertelne żniwo, a w naszym kraju spowodował już śmierć ponad 100 tys. ludzi. We wtorek odnotowano klejnych blisko 20 tys. zakażeń.

Mamy 19 652 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 709 Omikronem. Zmarło 377 osób - podał we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski.

Tydzień do tygodnia to wzrost o 72 procent. Dramat szybko się nie skończy, gdyż w Polsce w pełni zaszczepionych jest ok. 50 procent mieszkańców. Nad Wisłą jest wielu antyszczepionkowców, nawet wśród polityków. Negatywnie nastawieni do szczepień są m.in. niektórzy posłowie Konfederacji.

W poniedziałek wieczorem polityk tego ugrupowania Artur Dziambor zamieścił na Twitterze wpis, który wywołał spore kontrowersje. Polityk przedstawił w nim wykres, na którym liczba zachorowań na COVID-19 w USA porównywana jest z liczbą negatywnych opinii świeczek zapachowych firmy Yankee Candle.

Niebieska linia: dzienne przypadki C19 w USA. Czerwona linia: dzienna liczba negatywnych opinii świeczek zapachowych firmy Yankee Candle na Amazonie, które mówiły, że: "świeczki wcale nie mają żadnego zapachu" - napisał na Twitterze.

"Żarty na grobach Polek i Polaków". Poseł tłumaczy

Pod wpisem Dziambora pojawiło się sporo negatywnych komentarzy. Zareagował m.in. Robert Maślak, biolog z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Poseł na Sejm. Żarty na grobach Polek i Polaków. Ponad 100 tysięcy ofiar + drugie tyle nadmiarowych śmierci z powodu zatkania ochrony zdrowia przez chorych na COVID19. To jakby zniknął Toruń, Radom lub Rzeszów - podsumował na Twitterze.

We wtorek rano Dziambor dał do zrozumienia, że nie wszyscy złapali "przekaz". COVID-19 często skutkuje utratą węchu, co oznacza, że świeczki wspomnianej firmy nie były wcale wadliwe. To najprawdopodobniej część nabywców straciła węch na skutek choroby.

U mnie zaczęło się od utraty smaku i węchu. Ten objaw jest tak powszechny, że wpis powinien być oczywisty - skomentował Dziambor, który sam przeszedł zakażenie koronawirusem.
Zobacz także: Niedzielski grozi dymisją? Reakcja Arłukowicza
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(141)
Karol
5 miesięcy temu
Dziambor się nawciagal i zapalił dzojsatak jak to robi Konfederacja oni wszyscy są na dopingu i idą w teren i im w głowach się miesza zwróćcie na to uwagę
Genowefa P.
5 miesięcy temu
A miało być śmiesznie, ot taki tam tłit co od miesiąca krąży po Twitterze. Wcale nie ma w nim mowy o Polsce. No ale jakiś Polak musiał się obrazić.
to_ja
6 miesięcy temu
polecam przyjrzeć się CZYM obecnie wytestowuje się zakażenia
marko
6 miesięcy temu
Nic złego nie napisał, część głupoli nie załapała , druga część się oburzyła
błee
6 miesięcy temu
Taki wspaniały "przekaz", że autor MUSIAŁ wyjaśnić co miał na myśli..lol
KRIS
6 miesięcy temu
Cóż, nietrafione porównanie budzące kontrowersje. Po co tego typu subiektywne interpretacje są serwowane w mediach? Niepotrzebnie nieprawdaż? Nauczka na przyszłość Arturze.
Podkarpaccki
6 miesięcy temu
Jak pokazali jak Dziambor i cała jego rodzina się wyszczepiła to moja kuzynka antyszczepka natychmiast zabrała męża i dzieci na szczepienia.Drugi taki chojrak to Bosakk.Udaje antyszczepa a sam jest zaszczepiony.
Art
6 miesięcy temu
Szczepany się tu strasznie produkują, wiedzą, że głupotę zrobili, więc się wytrząsają na zdrowych.
żaden
6 miesięcy temu
Rzeszów czy Toruń może by nie zniknęły gdyby zaczęto leczyć ludzi. Jednych i drugich. Bo można i trzeba. A kto nie potrafi albo nie umie, nie musi być lekarzem.
wiktor52
6 miesięcy temu
ten dziambor też ma swój udział w tej tragedii. niech tylko pokaże wykaz ile razy popierał pisowskie ustawy !
bocian
6 miesięcy temu
A pelikany łykają, łykają......Wyłącz telewizor i włącz myślenie.
Piters
6 miesięcy temu
Tobie Dziambor brak " piątej klepki" I ty jesteś wychowawca Młodzieży. Wstyd i hańba!!!!
bolek
6 miesięcy temu
mogę podać kilka przykładów śmierci, gdzie pacjent nie chorował nigdy na COVID a wpisali mu że zmarł na powikłania po covidowe, dziwnym trafem, one wszystkie mają jeden wspólny mianownik, wszystkie zmarły w weekend, no bo przecież weekend to święta rzecz, proszę Panią, zrobimy Pani badania w poniedziałek, lekarz ma obecnie kaca
dsds2
6 miesięcy temu
Co to jest antyszczepionkowcy? Niechce brac udzial w eksperymencie i tyle nikt mnie nie bedzie kul jakims syfem nieprzepadanym
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić