Antywojenny rysunek 13-latki. Ojciec słono zapłacił

Podziel się:

Córka w ośrodku opieki, a ojciec skazany na dwa lata kolonii karnej — tak karzą w Rosji za dziecięcy rysunek, wyrażający sprzeciw wobec wojny w Ukrainie. Na jaw wychodzą nowe fakty w tej sprawie. 54-letni ojciec Maszy nie był obecny podczas wygłaszania wyroku. Uciekł z aresztu domowego.

Antywojenny rysunek 13-latki. Ojciec słono zapłacił
Ojciec Maszy skazany na dwa lata kolonii karnej (Twitter)

13-letnia Masza, uczennica szóstej klasy szkoły podstawowej, na początku marca trafiła do ośrodka opiekuńczego. Powód? Kuriozalny. Antywojenny obrazek, narysowany podczas zajęć plastycznych.

W kwietniu 2022 roku Masza narysowała kobietę z ukraińską flagą osłaniającą dziecko przed lecącymi w ich stronę rosyjskimi rakietami. Na rysunku znalazły się też napisy "Nie dla wojny" i "Chwała Ukrainie". Szkoła zgłosiła sprawę na policji.

54-letniej Aleksiej Moskalow, ojciec i jedyny opiekun Maszy, został umieszczony w areszcie domowym pod zarzutem "dyskredytacji armii". Podstawą do tego były pacyfistyczne komentarze, zamieszczane przez 54-latka w mediach społecznościowych. Mężczyźnie pozwolono się kontaktować jedynie z prawnikiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tak działają ludzie Putina. Polska i Niemcy na celowniku

Według belsat.eu, lokalne władze złożyły w poniedziałek pozew o ograniczenie praw rodzicielskich Aleksieja Moskalowa. Termin rozprawy wyznaczono na 6 kwietnia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Odizolowanie córki od ojca wstrząsnęło mieszkańcami Jefremowa - niewielkiego rosyjskiego miasta, ale ludzie boją się protestować. W sieci powstała natomiast petycja wzywająca do umożliwienia Maszy powrotu do domu.

Moskalow skazany na dwa lata kolonii karnej

Z najnowszych informacji przekazanych przez niezależną białoruską telewizję wynika, że sąd w obwodzie tulskim (europejska część Rosji) skazał Aleksieja Moskalowa na dwa lata kolonii karnej.

Mężczyzna nie był obecny podczas wygłaszania wyroku. Uciekł z aresztu domowego w nocy z 28 na 29 marca. Według rosyjskiego portalu SOTA, informację o ucieczce Moskalowa przyjęto oklaskami.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Masza nadal przebywa w ośrodku dla nieletnich. Adwokat Moskalowa skontakował się z pracownikami instytucji. Ci przekazali mu rysunki Maszy oraz jej list do ojca. Jak przekazał prawnik, na końcu jest wielkie serce i słowa: "Tatusiu, jesteś moim bohaterem".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić