Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|

Jędraszewski wściekły na Tuska. "Te słowa obrażają moich rodziców"

936
Podziel się:

W homilii do uczestników pielgrzymki na Jasną Górę abp Jędraszewski odniósł się do słów Donalda Tuska. - Wiem wiele o rodzinach i życiu kobiet nie zawsze mających łatwo na co dzień - powiedział metropolita krakowski.

Jędraszewski wściekły na Tuska. "Te słowa obrażają moich rodziców"
Abp Jędraszewski odpowiedział Donaldowi Tuskowi (Getty Images, Artur Widak)

Abp Marek Jędraszewski wygłosił na Jasnej Górze homilię do uczestników Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Odniósł się do słów Donalda Tuska, który stwierdził, że "urodzenie dziecka, nie mówiąc już o dwójce, trójce, czwórce, to jest demograficznie fajna rzecz, ale jakże często to jest udręka na najbliższe 20 lat życia".

Jak można mówić, że posiadanie dziecka i macierzyństwo to udręka? Przecież to jest obraza dla was, obraza dla waszych małżeństw. Słowa o udręce na 20 lat, o zamienianiu życia kobiety w życie niewolnicze, to są słowa – czuję to bardzo głęboko – które obrażają moich rodziców – powiedział abp Jędraszewski.
Jak można mówić o kobiecie, że przez macierzyństwo zamienia się w niewolnicę i gotuje sobie udrękę na całe 20 lat? Przecież to nas wszystkich obraża. To obraża także kobiety, które za wszelką cenę chcą mieć potomstwo, ale z różnych przyczyn dzieci nie mają – dodał.

Metropolita krakowski odpowiedział również na inną wypowiedź Donalda Tuska. - Nie dajmy sobie wmówić, że znają los polskiej rodziny i polskiej kobiety tacy eksperci jak Jarosław Kaczyński, arcybiskup Jędraszewski czy minister Czarnek – mówił lider PO.

Ja nie jestem ekspertem od spraw rodziny, nigdy nim nie byłem, ale poprzez moje lata osobiście miałem łaskę doświadczenia piękna rodzinnego życia. Widziałem też różne trudne sytuacje życiowe wielu rodzin i małżeństw; widziałem i niekiedy z nimi się zderzam także dzisiaj –stwierdził arcybiskup.

Następnie Jędraszewski przywoływał różne wspomnienia o samotnych matkach wielu dzieci, często żyjących w biedzie. Stwierdził, że "nie widział u nich poczucia, że są niewolnicami albo że ich życie jest jedną wielką udręką".

Widziałem w nich, mimo ciężkiej sytuacji, miłość do dzieci i radość z tego, że te dzieci do nich się garną i w niej widzą dla siebie ostoję i poczucie bezpieczeństwa. Więc wiem wiele o rodzinach i życiu kobiet nie zawsze mających łatwo na co dzień. Wiem dużo, ale przede wszystkim to, co mówię na temat małżeństwa i rodziny, to nie jest moja teoria – to jest głos Kościoła wynikający z objawienia bożego, z tego, że pan Bóg stworzył kobietę i mężczyznę na swój obraz i swoje podobieństwo, to znaczy na kształt swojej miłości – podkreślił duchowny.

Abp Jędraszewski o "ideologii LGBT"

Abp Jędraszewski odwołał się także do tematu LGBT. Podkreślił, że należy sprzeciwiać się naciskom ze strony UE na samorządy, które przyjęły tzw. uchwały anty-LGBT. Stwierdził, że "ideologia LGBT chce wprowadzać już do przedszkoli, nie mówiąc o szkołach, cały system deprawacji i poniżenia".

Dlatego też, w imię prawdy o człowieku, o jego godności i powołaniu, trzeba wyrazić zdecydowany protest wobec tych różnych prób płynących ze środowisk brukselskich przeciwko tym samorządom, które nie chcą się zgodzić, aby na ich terytoriach wprowadzano ideologię LGBT, ideologię, która uderza w godność kobiety i mężczyzny, w cały zamysł pana Boga wobec człowieka – powiedział metropolita krakowski.
Zobacz także: Msza św. 41 Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę - Szczyt

Zobacz także: Plan Donalda Tuska na wybory. Jest odpowiedź z PSL

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(936)
jaselka
9 miesięcy temu
Ma czapę jak prawdziwy Mikołaj o5 m.
zibi
9 miesięcy temu
zapewne dzieci garną do matek gdy widzą taką poczwarę jak jędraszewski
Hrystoos
10 miesięcy temu
Urażonych i obrażonych jest więcej — głównie przez Jędraszewskiego
xxxx
10 miesięcy temu
Sz. panie jędraszewski jest 21w. a ty jesteś wczesne średniowiecze
Taki tam.
10 miesięcy temu
Jest takie powiedzenie, że czasem by kogoś pogrążyć wystarczy pozwolić mu mówić...
Kamil
10 miesięcy temu
Bog, to idealna przykrywka na wszystko i dlatego bedzie istnial wiecznie.
Nutka
10 miesięcy temu
Niech gada ,tyle mu tylko zostalo .Beretke w lombardzie moze zastawic albo kossaka z kolekcji
Wierzący
10 miesięcy temu
Pan Jędraszewski znowu wściekły i pełen nienawiści do swego Bliźniego, stworzonego na obraz i podobieństwo Boże (dotyczy to przecież wszystkich Ludzi, a oni wszyscy są równi wobec Pana Boga, jedna absolutnie nie dla pana Jędraszewskiego). Czy to się kiedyś wreszcie skończy??? Czy w końcu oprócz nienawiści do Ludzi, zaoferuje Im coś innego??? Czy też należy już, porzucić wszelką nadzieję???
Paweł
10 miesięcy temu
Po komentarzach widać kim są członkowie i sympatycy PO KO.Wedlug nich to każdy lekarz to konował, strażak to piroman,urzędnik to cwaniak ,urzędas, policjant to pies na pieniądze a ksiądz to pedofil,nauczyciel to Frajer.NIE tak jest szanowni lewicowcy.Ludzie,których poniżacie to w większości tacy,którzy pełnią służbę dla ludzi.Wiekszość księży katolickich to ludzie dobrzy.Wiele rzeczy robią bezinteresownie.Są i źli. Tak jest wszędzie wśród ludzi.Tusk nie ma moralnego prawa polemizować z nauczaniem moralnym Kościoła. Różni włoscy mafiozi próbują. W Polsce mu to nie przejdzie.Moze popróbować na Sycylii, no nie?
Paweł
10 miesięcy temu
Na Tuska szkoda słów. Udrękę mieli ludzie wychowujący dzieci jak rządziła PO.Ci ludzie zapamiętają Tuska.
ono
10 miesięcy temu
może i wie, w teorii, w praktyce zielony jak trawa na wiosnę !!!
Gruzendig
10 miesięcy temu
I mówi to człowiek, który we wszystkich przyziemnych czynnościach życia codziennego jest wyręczany przez zakonnice i sekretarzy. Kiedy ostatnio on sobie sam coś ugotował? Kiedy ostatnio wyprał swoje gacie? Kiedy ostatnio prasował ornat czy komże? Buty pastował? Zakupy robił? Trzepał dywany? Mył okna? Jak już to zacznie robić, to niech potem jeszcze robi to samo u dwóch innych osób. Bo dzieciaki trzeba przecież żywić i opierać, a zanim nauczą się sprzątać i nie oszukiwać przy tym, to też sporo mija... I wtedy, za te 5-10 lat nie wyjdzie na ambonę i powie znowu to samo z tą zatwardziałą, dzisiejszą pewnością siebie w stylu "nie wiem, nie przeżyłem tego sam, ale się wypowiem, alebowiem wybrańcem jestem, Bóg mnie dotknął i od teraz wiem wszystko lepiej"... Dziadek się odkleił od rzeczywistości. Głupio mówić, ale z całej tej grupy najbliżej do rzeczywistości temu przecherze z Torunia, który wie kogo w tyłek cmoknąć, od kogo kasę doić, komu pogrozić i kogo znać, żeby mu się skarbówka nie przyczepiła do idiotycznej historii o bezdomnym właścicielu dwóch Maybachów...
Paweł
10 miesięcy temu
A dlaczego ten pan nie został ojcem, tylko księdzem?
hehe
10 miesięcy temu
Jędraszewski pewnie ma kolejny zamek za miliony z naszych podatków, on na pewno wie co to jest wychowywanie dzieci.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić