Jędraszewski wściekły na Tuska. "Te słowa obrażają moich rodziców"

1548

W homilii do uczestników pielgrzymki na Jasną Górę abp Jędraszewski odniósł się do słów Donalda Tuska. - Wiem wiele o rodzinach i życiu kobiet nie zawsze mających łatwo na co dzień - powiedział metropolita krakowski.

Jędraszewski wściekły na Tuska. "Te słowa obrażają moich rodziców"
Abp Jędraszewski odpowiedział Donaldowi Tuskowi (Getty Images, Artur Widak)

Abp Marek Jędraszewski wygłosił na Jasnej Górze homilię do uczestników Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Odniósł się do słów Donalda Tuska, który stwierdził, że "urodzenie dziecka, nie mówiąc już o dwójce, trójce, czwórce, to jest demograficznie fajna rzecz, ale jakże często to jest udręka na najbliższe 20 lat życia".

Jak można mówić, że posiadanie dziecka i macierzyństwo to udręka? Przecież to jest obraza dla was, obraza dla waszych małżeństw. Słowa o udręce na 20 lat, o zamienianiu życia kobiety w życie niewolnicze, to są słowa – czuję to bardzo głęboko – które obrażają moich rodziców – powiedział abp Jędraszewski.
Jak można mówić o kobiecie, że przez macierzyństwo zamienia się w niewolnicę i gotuje sobie udrękę na całe 20 lat? Przecież to nas wszystkich obraża. To obraża także kobiety, które za wszelką cenę chcą mieć potomstwo, ale z różnych przyczyn dzieci nie mają – dodał.

Metropolita krakowski odpowiedział również na inną wypowiedź Donalda Tuska. - Nie dajmy sobie wmówić, że znają los polskiej rodziny i polskiej kobiety tacy eksperci jak Jarosław Kaczyński, arcybiskup Jędraszewski czy minister Czarnek – mówił lider PO.

Ja nie jestem ekspertem od spraw rodziny, nigdy nim nie byłem, ale poprzez moje lata osobiście miałem łaskę doświadczenia piękna rodzinnego życia. Widziałem też różne trudne sytuacje życiowe wielu rodzin i małżeństw; widziałem i niekiedy z nimi się zderzam także dzisiaj –stwierdził arcybiskup.

Następnie Jędraszewski przywoływał różne wspomnienia o samotnych matkach wielu dzieci, często żyjących w biedzie. Stwierdził, że "nie widział u nich poczucia, że są niewolnicami albo że ich życie jest jedną wielką udręką".

Widziałem w nich, mimo ciężkiej sytuacji, miłość do dzieci i radość z tego, że te dzieci do nich się garną i w niej widzą dla siebie ostoję i poczucie bezpieczeństwa. Więc wiem wiele o rodzinach i życiu kobiet nie zawsze mających łatwo na co dzień. Wiem dużo, ale przede wszystkim to, co mówię na temat małżeństwa i rodziny, to nie jest moja teoria – to jest głos Kościoła wynikający z objawienia bożego, z tego, że pan Bóg stworzył kobietę i mężczyznę na swój obraz i swoje podobieństwo, to znaczy na kształt swojej miłości – podkreślił duchowny.

Abp Jędraszewski o "ideologii LGBT"

Abp Jędraszewski odwołał się także do tematu LGBT. Podkreślił, że należy sprzeciwiać się naciskom ze strony UE na samorządy, które przyjęły tzw. uchwały anty-LGBT. Stwierdził, że "ideologia LGBT chce wprowadzać już do przedszkoli, nie mówiąc o szkołach, cały system deprawacji i poniżenia".

Dlatego też, w imię prawdy o człowieku, o jego godności i powołaniu, trzeba wyrazić zdecydowany protest wobec tych różnych prób płynących ze środowisk brukselskich przeciwko tym samorządom, które nie chcą się zgodzić, aby na ich terytoriach wprowadzano ideologię LGBT, ideologię, która uderza w godność kobiety i mężczyzny, w cały zamysł pana Boga wobec człowieka – powiedział metropolita krakowski.
Zobacz także: Msza św. 41 Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę - Szczyt

Zobacz także: Plan Donalda Tuska na wybory. Jest odpowiedź z PSL

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić