o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Abp Depo o "Imagine"Johna Lennona. "Podróbka złudnej i naiwnej nadziei"

196
Podziel się

W dzień Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze odbyły się uroczystości, których głównym punktem była Suma Pontyfikalna. Podczas homilii prowadzący mszę świętą abp Wacław Depo nawiązał m.in. do utworu Johna Lennona "Imagine".

Abp Depo o "Imagine"Johna Lennona. "Podróbka złudnej i naiwnej nadziei"
Abp Depo podczas uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny na Jasnej Górze (PAP, Waldemar Deska)
bEKbeTKd

15 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze przez cały dzień trwały uroczystości. Sumie Pontyfikalnej przewodniczył metropolita częstochowski arcybiskup Wacław Depo. W homilii nawiązał m.in. do utworu Johna Lennona "Imagine", który otworzył igrzyska olimpijskie w Tokio.

W tekście słyszymy o wizji utopijnego, lepszego świata, bez nieba, bez piekła, bez religii, bez ojczyzn i jakiegokolwiek prawa własności. Wszyscy żyją w jakimś utopijnym pokoju, jak bracia i siostry i to marzenie jest jakąś wizją, ale słusznie pyta jeden z redaktorów katolickich - czy świat naprawdę będzie lepszy, gdy znikną granice między dobrem a złem, gdy staniemy się ludźmi bez granic, bez ojczyzn, bez kultury, tradycji, a nade wszystko bez Boga? - mówił arcybiskup Wacław Depo.
bEKbeTKf

- Maryja, Jej radość i wdzięczność wobec Boga, wyrażają nadzieję płynącą od Chrystusa, zaś program "Imagine" to podróbka złudnej i naiwnej nadziei, nieuwzględniającej realnej siły zła. Komu zaufamy? Pokornej Maryi z Nazaretu czy słodko trującej utopii Lennona? - kontynuował metropolita częstochowski.

Duchowny o Bitwie Warszawskiej

Metropolita częstochowski w swojej homilii nawiązał również do rocznicy Bitwy Warszawskiej. Przekonywał, że ludzie "w imię fałszywej europejskości, a więc przekonania, że nikomu nic się nie zawdzięcza, ani Bogu, ani Kościołowi, ani Ojczyźnie, nie chcą odróżniać katów od ofiar, najeźdźców od obrońców".

Duchowny wspomniał także słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego z 1972 roku: - Naród bez przeszłości jest godny współczucia, naród, który odcina się od historii, który się jej wstydzi, który wychowuje młode pokolenia bez powiązań historycznych - to naród renegatów".

bEKbeTKl
Zobacz także: Ksiądz żądał 800 zł za dokument do pogrzebu. Ekspert: takich historii będzie więcej
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKbeTKG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(196)
katolik
2 miesiące temu
A czyż to o czym napisał John Lennon w utworze "Imagine" nie przypomina czasów pierwszych chrześcijan a prawie 1800 lat później ideologii socjalistycznej i komunistycznej. Co z niej wyszło wiemy i widzimy co wyrabia się dzisiaj. A tak a pro po w piosence nie istnieje słowo Bóg. Religia raczej jest tu przeciwieństwem wolności i utożsamiana z pewnym aparatem przymusu (państwowości). Czym kończy się fanatyzm widzimy dziś na co dzień. No cóż opisany świat byłby może i piękny - ale to utopia.
Proboszcz
2 miesiące temu
U księży częsty onanizm wzmacnia organizm
Jacenty
2 miesiące temu
Szkoda słów! Pogonić chłopaków do prawdziwej roboty!
bEKbeTKH
Rafał
2 miesiące temu
LUDZIE żyją bez bogów od dziesiątek tysięcy lat. Żaden z nich a wymyślono ich na świecie setki, NIGDY się nie objawił i nie pomógł choćby jednemu człowiekowi. Są totalnym UROJENIEM wpisanym w bajki biblijne, Koranu, Talmudów i setek innych religijnych. Tylko szamani, założyciele tych poszczególnych bajek, ich kontynuatorzy - mają się świetnie.
Prawdziwy mia...
2 miesiące temu
Przez takich jak ten kapłan młodzież ma w szkole przesrane za takie preteksty jak : dredy kolorowe włosy, słuchanie rocka i metalu oraz koszulki z zespołem metalowym, bycie innego wyznania itd. A potem chrześcijanie mówią, że to oni są prześladowani. Oni mogą wszystkich prześladować, dyskryminować oraz narzucać innym swoją wiarę i zmuszać ludzi do podporządkowana każdego aspektu życia pod ich chrześcijaństwo. Ale to oni są prześladowani. Skandal.
dzien_swira
2 miesiące temu
"Maryja, Jej radość i wdzięczność wobec Boga, wyrażają nadzieję płynącą od Chrystusa" - co to za bełkot ???? Czy ktoś w ogóle zastanowił się przez chwilę nad sensem, a raczej bezsensem tego zdania???? Demagogia czystej postaci...
Pedagog
2 miesiące temu
Ma racje. Nie ma wolności bez ograniczeń!!!
Lolo
2 miesiące temu
W taki sposób można wszystkoni wszystkich wywrócić. Od kiedy kler jest krytykiem muzycznym? Dlaczego na taką interpretację tego utworu nie wpadł do tej pory świat? O zgrozo. Jak mubsie utwor nie podoba niech jie slucha. Straszna demagogia. Jeszcze wprowadzą cenzure w muzyce. Potem przyjdzie czas na ksiażki, gazety, radio, z tv już się to dzieje,ubiór itď. Pytanie jedno. Czy na prawdę ludzie tego nie widzą że zaczyna się ograniczanie ich wolnosci?
Ateista
2 miesiące temu
Religia jest jednak "opium narodow"
Ateista
2 miesiące temu
A taki hotel by tam postawil o matko boska
zainteresowan...
2 miesiące temu
Według tego WESOŁKA warto udać się do nieba bo tam czekają DZIEWICE, HURYSY, PIĘKNI MŁODZIEŃCY I WINO ORAZ PIWO ZA DARMO!!! TYLKO NIECH DZIADEK PODA DOKŁADNY ADRES GDZIE TO NIEBO JEST???
zbigo
2 miesiące temu
Kiedyś kochałem to miejsce.Od 25 lat dzięki kościołowi i takim klechom jak ten czy jędraszewski nie wspomnę o rydzyku,skutecznie odciągnięto mnie od takich miejsc.
thor
2 miesiące temu
siła zła w tym 30% spraw pedofilskich dotyczy kapłanów... buahahaha, przecież zło to kościół, to wielki babilon, ile namordowano przeciwników wiary by ta religia była dominująca...przecież to wiara oparta na krwi ludzkiej, ociekająca nią
bEKbeTKz
heh
2 miesiące temu
To jest tylko zwrócenie uwagi na to co nastąpi i jest nieuniknione. Kościół Katolicki się sypie ale wiara w Boga nigdy się nie zmieni. Jest tylko jeden Bóg, a to co poza nim, takie jak inne religie - są stworzone przez człowieka, po to, aby kontrolować innych ludzi i dążyć do niewolnictwa. Odpowiedzcie sobie na jedno pytanie...Dlaczego Nasz Papież; Jan Paweł II dążył do zjednoczenie wszystkich religii. Chciał pokoju, bo wiedział czym jest wojna i czym jest spowodowana. Kochał ludzi bez względu na wyznanie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić