Astronauta NASA pokazał wstrząsające nagranie. Bezradnie przyglądał się katastrofie

138

Film nagrany przez astronautę NASA Franka Culbertsona z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) pokazuje zawalenie się wieży World Trade Center podczas ataku terrorystycznego z 11 września. Nagranie wrzucono teraz na TikToka, wciąż przyprawia o dreszcze.

Astronauta NASA pokazał wstrząsające nagranie. Bezradnie przyglądał się katastrofie
Materiał filmowy, nagrany przez astronautę Franka Culbertsona, stał się popularny w aplikacji TikTok. (NASA)

Wstrząsające wideo pokazuje astronautę NASA, który bezradnie obserwuje z kosmosu zburzenie World Trade Center podczas ataku terrorystycznego z 11 września 2001 r. Materiał filmowy, nagrany przez astronautę Franka Culbertsona, został udostępniony w aplikacji TikTok. Nagranie można obejrzeć także w filmie dokumentalnym "Houston We Have a Problem".

Na filmie przerażony astronauta filmuje chmurę dymu otaczającą Manhattan w Nowym Jorku z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) nie mając pojęcia, co się dzieje.

Tego dnia pogoda była idealnie przejrzysta. Z łatwością mogłem zobaczyć Nowy Jork, wielką czarną kolumnę dymu wydobywającą się z miasta, a kiedy zrobiłem zbliżenie kamerą wideo, mogłem zobaczyć tę wielką szarą plamę otaczającą południowy Manhattan. To, co widzimy, to zawalenie się drugiej wieży - mówi Frank Culbertson.

W tym czasie Frank Culbertson nie wiedział, czy z jego rodziną jest wszystko w porządku. Kiedy dowiedział się o ataku terrorystycznym, NASA pozwoliła mu zadzwonić do żony.

NASA umówiła się wieczorem na telefon z moją żoną. Dobrze było z nią porozmawiać i dowiedzieć się, że dzieciom i jej nic nie jest - mówi w nagraniu astronauta.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Nagranie zostało udostępnione na TikTok przez użytkownika o nicku @footage_of_the_wtc. Materiał filmowy stał się bardzo popularny w aplikacji, obejrzało go już ponad 260 tys. osób. Pod filmem pojawiło się wiele komentarzy, wśród nich m.in.:

"Widziałem jak to się stało, absolutnie bolesne", "Świat tego nigdy nie zapomni. Pochodzę z Europy, mieszkam w Portugalii i co roku wspominam ten smutny dzień", "To nagranie przyprawia mnie o gęsią skórkę".

Zobacz także: Zaskakujące odkrycie w szczelinach Marsa
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić