Piękna katastrofa. Popularny zabytek przestał istnieć

155

W stanie Kentucky w Stanach Zjednoczonych doszło do pożaru. W jego wyniku spłonął most o znaczeniu historycznym dla regionu. Eksperci potwierdzili, że konstrukcji nie da się już odratować.

Piękna katastrofa. Popularny zabytek przestał istnieć
Pożar, który rozpoczął się we wtorek w godzinach wieczornych, doszczętnie zniszczył historyczny most (Washington County Sheriff's Office)

Jak podaje Kentucky.com, zniszczony most liczył sobie aż 150 lat. Został zbudowany w  1871 roku i był najdłuższą tego typu konstrukcją w hrabstwie Washington.

Most był historycznym punktem orientacyjnym, wielu członków naszej społeczności jest głęboko zasmucona z powodu jego utraty – podkreśla szeryf Jerry Pinkston (Kentucky.com).
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Pożar 150-letniego mostu. Jak doszło do zaprószenia ognia?

Most cieszył się popularnością nie tylko wśród miłośników historii, lecz także wycieczek rowerowych. Ogień pojawił się w godzinach wieczornych i szybko zajął całą konstrukcję. O pożarze jako pierwszy powiadomił służby jeden z miejscowych.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Według wstępnych ustaleń śledczych ogień pojawił się w środkowej części mostu. Mimo że ściany konstrukcji dobrze zniosły wysoką temperaturę, podłoga uległa całkowitemu zniszczeniu. Prawdopodobnie obiektu nie da się już wyremontować.

Szeryf nie wyklucza, że do pożaru doszło w wyniku podpalenia. W związku z tym prawdopodobnie dojdzie do przekazania sprawy ekspertom ze straży pożarnej.

Zobacz także: Zobacz też: Gaszą ogień artylerią. Nietypowa akcja w Rosji
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić