Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Atak groźnej choroby. Niemcy budują płot na granicy z Polską

3

Na granicy polsko-niemieckiej powstaje płot. Nasi zachodni sąsiedzi postanowili się odgrodzić ze względów bezpieczeństwa. W ten sposób bronią się przed afrykańskim pomorem świń.

Atak groźnej choroby. Niemcy budują płot na granicy z Polską
(Getty Images)

Niemcy rozpoczęli stawianie płotu na granicy z Polską. To decyzja kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie. Według portalu swinoujskie.info budowa ruszyła przed kilkoma dniami. Konstrukcja ma pomóc w tym, by na terytorium Niemiec nie przedostawały się polskie dziki. Ogrodzenie zdecydowano się rozstawić na całej granicy z Niemcami. Od Świnoujścia po Siniawkę koło Bogatyni.

Ma to oczywiście związek z afrykańskim pomorem świń. W Polsce nie brakuje ognisk tej groźnej choroby. ASF pojawiło się też u naszych zachodnich sąsiadów.

Ministerstwo rolnictwa poinformowało, że w Brandenburgii niedawno znaleziono martwego dzika. Badania natomiast potwierdziły u niego obecność wirusa wywołującego afrykański pomór świń.

ASF. Pierwszy przypadek w Niemczech

Dodajmy, że opisywana sytuacja to pierwszy potwierdzony przypadek afrykańskiego pomoru świń w Niemczech. W związku z tym kraj stracił status wolnego od ASF. To z kolei może oznaczać zakaz eksportu niemieckiej wieprzowiny do niektórych krajów nienależących do Unii Europejskiej.

O tym, że sytuacja związana z ASF w Polsce jest trudna informowaliśmy już wcześniej. Są pomysły, by oddzielać województwa w naszym kraju. Wszystko po to, by choroba nie rozprzestrzeniała się zbyt mocno.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić