o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Groźna choroba rozprzestrzenia się po Polsce. Sytuacja jest coraz gorsza

140
Podziel się

Zaraza szaleje. Jedni chcą się grodzić, inni na razie uważają to za zbędne. Padła pierwsza propozycja wybudowania płotu oddzielającego województwo świętokrzyskie od lubelskiego i podkarpackiego. Sprawa jest poważna.

Groźna choroba rozprzestrzenia się po Polsce. Sytuacja jest coraz gorsza
(Getty Images)
bDXTTsrp

Świętokrzyskie planuje odgrodzić się od sąsiadów. Sytuacja jest poważna

Województwo świętokrzyskie zamierza odgrodzić się od lubelskiego i podkarpackiego. Chodzi o afrykański pomór świń. Sytuacja na południowym wschodzie kraju jest niepokojąca.

bDXTTsrr

Postawią ogrodzenie na granicy województw?

Możliwe jest, że województwo świętokrzyskie odgrodzi się od sąsiadów. W środę w Lubelskiem zanotowano aż 56 ognisk ASF u świń (w całej Polsce jest 83) i 619 przypadków ASF u dzików. Aby nie doprowadzić do rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń, władze wojewódzkie myślą nad umieszczeniem ogrodzenia na granicy.

Płot na granicy województw jako element walki z ASF. Po konsultacjach między GLW i Wojewódzkim Sztabem Kryzysowym w Świętokrzyskim padła propozycja zbudowania płotu z siatki o długości ponad 100 km – poinformował Główny Inspektor Weterynarii.
bDXTTsrx

Świętokrzyskie: Decyzja o montażu ogrodzenia nie została jeszcze podjęta. Trwają rozmowy

Planowane działania są zgodne z rekomendacją głównego lekarza weterynarii. Ogrodzenie będzie mieć ok. 70 km długości. Ma zahaczać o trzy województwa: podkarpackie, lubelskie i mazowieckie. Na razie nie są znane szczegóły techniczne, trwają w tej sprawie rozmowy – przekazała "Dziennikowi Wschodniemu" Ewa Łukomska, rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego.
bDXTTsry

Lubelskie: Twierdzą, że nie ma potrzeby montować ogrodzenia

Zupełnie inne podejście do tematu mają władze wojewódzkie i sanitarne w Lubelskiem. Uważają, że na razie nie jest to konieczne. Co więcej, Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Lublinie podkreśla, że wewnętrzne grodzenie się na terenie Lubelszczyzny pozbawione jest jakiegokolwiek sensu.

Na obecnym etapie jakiekolwiek grodzenie u nas, czy też zamykanie przejść dla zwierząt nie ma najmniejszego sensu, ponieważ afrykański pomór świń jest już praktycznie w całym województwie – powiedział Paweł Piotrowski w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim".

Jak na razie, 7 września wojewoda lubelski wydał rozporządzenie o zwiększeniu liczby dzików do sanitarnego odstrzału.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXTTsrS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(140)
K.K.
8 miesięcy temu
Dlaczego nie wybije się dzików w całym kraju.
Ppp
8 miesięcy temu
W LUBELSKIEM? Gdzie to jest?
Kaśka
8 miesięcy temu
To najwięcej media straszą.Nie siejcie paniki.
bDXTTsrT
Paul
8 miesięcy temu
Widze iz zastraszanie ludzi staje sie modne.Dziwne ze przed koronawirusem takich rewelacji jakos nie bylo...
Antykomuch
8 miesięcy temu
Asf jest w karmie dla świń to już dawno zostało stwierdzone na litwie przez litewskie laboratorium
Ziko
8 miesięcy temu
Następna propaganda
Doradca
8 miesięcy temu
Ta siatka to będzie z prętów minimum fi 5 bo zwykłą dziki przegryzają
Zzzzzz
8 miesięcy temu
Płot postawią z 2m, a w ziemię ile? Dzik umie ryć, to zryje. Trzeba zrobić szum, to jest. Wymyślić coś by dalej sprowadzać mięso,bo umowy podpisane. Bo nasze sprzedać drożej i oszukać obywateli.
Mdh
8 miesięcy temu
Bo płot odgrodzi dziki , znajdą sobie inną drogę. Czy w ogóle był badany chory dzik? . Ktoś chce zlikwidować chodowle trzody chlewnej i sprowadzać więcej zagranicy. Ten płot przydałoby się komuś innemu.
Aleks Freddro
8 miesięcy temu
Najpierw ludziom panika potem podczas kwarantanny 5g i ograniczenia wolności z namor.dnikami i kitowymi testami potem zmknąć kopalnie ,zadłużyć kraj na pseudocoid,potem wydusić świnie polskie bo świnie niemieckie są lepsze -mają mniej glifosatu....na koniec zrobić nam Australię i getta wojewòdzkie... szok...
Mój nickname
8 miesięcy temu
Jaki kraj, taki mur
Cow,ID,19
8 miesięcy temu
Co to za brednie ja się pytam dlaczego nakrecacie spiralę kłamstwa i strachu, media czy gazety promujące taki chłam informacyjny powinny zostać zamknięte i mieć zakaz pracy w zawodzie❗❗❗
Zlosliwy
8 miesięcy temu
No tak,wirus przez siatke nie przejdzie
bDXTTsrL
Rena
8 miesięcy temu
Przestańcie pisać bzdury..😡
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić