Sonia Stępień
Sonia Stępień| 

Atak na miliardera i byłego ministra. Zdjęcia porażają

184

Francuski miliarder i były minister Bernard Tapie powoli dochodzi do siebie po brutalnym włamaniu do jego luksusowej rezydencji. Potentat i jego żona zostali dotkliwie pobici przez 4-osobowy gang. W sieci pojawiły się zdjęcia, na których widać obrażenia polityka i jego małżonki.

Atak na miliardera i byłego ministra. Zdjęcia porażają
Francuski miliarder brutalnie napadnięty we własnym domu. (Getty Images, Samuel Boivin)

W nocy z soboty na niedzielę do rezydencji byłego francuskiego polityka włamał się gang czterech mężczyzn. 78-letni Tapie i 70-letnia żona Dominique zostali związani przewodami elektrycznymi. Podczas ataku miliarder miał zostać wielokrotnie uderzony pałką w głowę, a kobieta otrzymała ciosy w twarz i była brutalnie ciągnięta za włosy.

Napastnicy żądali od małżeństwa informacji o "skarbie". Miejscowy burmistrz Guy Geoffroy powiedział: "Nie było żadnego skarbu, a fakt, że go nie znaleźli, sprawił, że stali się jeszcze agresywniejsi". Kobiecie udało się w końcu rozwiązać. O pomoc zwróciła się do sąsiada, po czym zadzwoniła na policję.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Atak na byłego ministra Francji

Wnuk Tapiego, Rodolphe, powiedział mediom, że dziadek odmówił udania się do szpitala. Poszkodowany jest podobno zdruzgotany i bardzo zmęczony.

Siedział na krześle, kiedy został uderzony pałką. Moja babcia została zabrana do szpitala na badania kontrolne. Dobrze sobie radzi - relacjonuje wnuk miliardera.

Prokuratorzy szukają świadków zdarzenia. Jak twierdzą, włamywacze uciekli z dwoma drogimi zegarkami i biżuterią. Mówi się, że do budynku dostali się przez okno na pierwszym piętrze, mimo że w posiadłości Moulin de Breuil w Combs-La-Ville, niedaleko Paryża, są strażnicy.

Bernard Tapie był niegdyś właścicielem marki Adidas. Przez krótki czas pełnił rolę ministra ds. miejskich w rządzie Francois Mitteranda w 1992 roku. Z jego osobą wiąże się wiele kontrowersji i skandali prawnych.

Tapie spędził pięć miesięcy w więzieniu w 1997 roku. Sąd uznał go za winnego korupcji, oszustw podatkowych i niewłaściwego wykorzystania majątku przedsiębiorstw. Po opuszczeniu zakładu karnego Tapie zajął się showbiznesem i próbował swoich sił w aktorstwie i prowadzeniu programów radiowych i telewizyjnych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić