Atak nożownika w Tarnowie. Napastnik zagonił ofiarę do jej mieszkania

116

Nawet 12 lat więzienia grozi 18-letniemu nożownikowi z Tarnowa, który zaatakował 23-latka, kiedy ten wracał z zakupów. Przerażony tarnowianin zaczął uciekać, ale sprawca nie dał za wygraną.

Atak nożownika w Tarnowie. Napastnik zagonił ofiarę do jej mieszkania
Atak nożownika w Tarnowie. Zdjęcie ilustracyjne (Policja)

Dramat rozegrał się na ulicy Burtniczej w Tarnowie (woj. małopolskie). 23-latek wracał ze sklepu z zakupami. Był przed swoim domem, kiedy zaczepił go nieznany mężczyzna. Zażądał od tarnowianina pieniędzy i wyciągnął nóż, którym groził 23-latkowi.

Sprawca nie dał za wygraną

Napadnięty rzucił się do ucieczki. Sprawca z nożem jednak nie chciał dać za wygraną i pobiegł za nim. 23-latek wbiegł na klatkę schodową i dalej do swojego mieszkania. W pośpiechu zatrzasnął drzwi za sobą.

23-latek poczuł się już bezpiecznie, ale nożownik nie odpuszczał. Stanął przed drzwiami mieszkania 23-latka i uderzał w nie nożem. Przerażony pokrzywdzony zadzwonił na policję. Po chwili do bloku przy ulicy Burtniczej przyjechali funkcjonariusze z komisariatu Tarnów-Centrum.

Sprawca usłyszał zarzuty

Okazało się, że napastnik to 18-letni mieszkaniec Tarnowa. Sprawca został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, gdzie usłyszał zarzut usiłowania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz zniszczenia mienia. Decyzją tarnowskiego sądu został tymczasowo aresztowany i na proces poczeka dwa miesiące w odosobnieniu. Grozi mu od 3 do 12 lat więzienia.

Zobacz także: Dramatyczny atak w Norwegii. Sprawca użył w sklepie w Kongsberg łuku i strzał
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić