Niemiecka policja potwierdza. Ofiary tragedii w Dolnej Saksonii to Polacy

288

Dramatyczne sceny rozegrały się w czwartek w Dolnej Saksonii w Niemczech. Samochód osobowy zderzył się czołowo z cysterną z mlekiem. Autem podróżowała rodzina z Polski. 52-letniego kierowcy oraz jego 11-letniego kuzyna nie udało się uratować.

Niemiecka policja potwierdza. Ofiary tragedii w Dolnej Saksonii to Polacy
Śmiertelny wypadek w Niemczech. Nie żyje dwoje Polaków w wieku 52 i 11 lat (Getty Images, Twitter)

Tragiczny wypadek miał miejsce na drodze krajowej B214 pomiędzy Barver a Freistat. Około godz. 14:45 opel zderzył się na zakręcie z cysterną. Jak ustaliło o2.pl, samochodem osobowym podróżowali Polacy.

Dramat w Dolnej Saksonii. Nie żyje dwoje Polaków

Siła uderzenia zgniotła osobówkę, a pasażerowie zostali zakleszczeni w środku. Przybyłym na miejsce strażakom udało się uwolnić z pojazdu 33-letnią Polkę i dwójkę jej dzieci w wieku 6 i 11 lat.

Niestety, pomimo reanimacji 11-letni chłopiec zmarł. Drugie dziecko z ciężkimi obrażeniami zostało przetransportowane helikopterem do pobliskiego szpitala. 33-letnią matkę zabrała karetka.

W wypadku śmierć poniósł także 52-letni kierowca opla, wujek dzieci. Kiedy mocno zakleszczonego mężczyznę wyciągnięto z pojazdu, było już za późno.

Lekkich obrażeń doznał 46-letni kierowca cysterny z mlekiem. Siła uderzenia rzuciła pojazd na pobliskie pole kukurydzy. Będący w szoku mężczyzna również trafił do szpitala.

Czołowe zderzenie opla i cysterny. "Nie jest jasne, kto spowodował wypadek"

Na miejscu zdarzenia do godzin wieczornych pracowała policja. Powołano biegłego, który ma zbadać przyczyny wypadku.

Do czołowego zderzenia doszło na długim zakręcie. Nie jest jasne, który kierowca spowodował wypadek. Sprawa wciąż jest badana – powiedział w rozmowie z o2.pl rzecznik policji w Diepholz Thomas Gissing.

Obejrzyj także: Monachium: niemiecka policja w akcji

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić