Auto płonęło. Na miejscu pojawił się prawdziwy bohater bez peleryny

42

Sierż. szt. Cezary Koprek z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim (woj. mazowieckie) jechał drogą S-8 w kierunku Warszawy. Wtedy zauważył pojazd, z którego wnętrza wydobywały się kłęby dymu. Funkcjonariusz czym prędzej ruszył obecnym w nim osobom na pomoc.

Auto płonęło. Na miejscu pojawił się prawdziwy bohater bez peleryny
Funkcjonariusz policji zauważył płonący samochód. Natychmiast ruszył na pomoc osobom, które były w nim uwięzione (Policja.pl)

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w niedzielę 18 lipca około godziny 21:20. Jak informuje rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, na widok płonącego pojazdu funkcjonariusz zatrzymał auto w bezpiecznym miejscu i ruszył na pomoc obecnym w nim osobom.

Policjant z Grodziska Mazowieckiego uratował rodzinę z płonącego pojazdu

Kierowca zajmującego się ogniem osobowego citroena także dostrzegł niebezpieczeństwo i stanął na poboczu przed węzłem Czerniewice. Sierż. szt. Cezary Koprek zabrał gaśnicę i podszedł do zadymionego auta, a następnie pomógł wydostać się kierowcy oraz kobiecie z dwójką dzieci.

Gdy wszyscy byli już bezpieczni, policjant i kierowca wspólnie zaczęli gasić auto. Ogień okazał się jednak na tyle silny, że nawet przy użycie kilku gaśnic nie zdołało mu sprostać. Jak szybko ustalił sierż. szt. Koprek, ze względu na wyposażenie w instalację LPG ryzyko wybuchu pojazdu było wyjątkowo wysokie.

Zobacz także: Zobacz też: Czołowe zderzenie samochodu z autobusem. Przerażające wideo ze Śląska

Na wypadek ewentualnego wybuchu, policjant i kierowca ustawili ostrzeżenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Na miejsce wezwano również policjantów drogówki z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy dodatkowo zabezpieczyli obszar do czasu przyjazdu strażaków. Po wszystkim sierż. szt. Koprek osobiście odwiózł kobietę i dzieci do rodziny.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić