Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Wrocław. Matka zła, bo ojciec zaszczepił syna. Zapadł wyrok w głośnej sprawie

464
Podziel się:

W Polsce to sytuacja precedensowa. Sąd we Wrocławiu musiał rozstrzygnąć spór rodziców, którzy byli podzieleni ws. szczepienia 12-letniego syna na koronawirusa. Sprawę nagłośniono w programie "Uwaga".

Wrocław. Matka zła, bo ojciec zaszczepił syna. Zapadł wyrok w głośnej sprawie
szczepienie szczepienia szczepionka koronawirus pfizer johnson moderna astrazeneca (Materiały WP, Adobe)

Do uzyskania przez dziecko pełnoletności jego rodzice podejmują decyzje związane z opieką zdrowotną i leczeniem. Problem pojawia się wtedy, gdy sami opiekunowie mają różne zdanie i muszą swoich praw dochodzić w sądzie.

Sprawa dotyczy 12-letniego chłopca, którego ojciec Tomasz Czajkowski zabrał na szczepienie jako w pełni uświadomionego o skutkach choroby wywoływanej przez koronawirusa. Problem w tym, że zupełnie innego zdania była matka dziecka.

Syn dostał tylko jedną szczepionkę. Matka nie zgodziła się na drugie szczepienie. Jest zadeklarowanym antyszczepionkowcem. Sam wierzę w naukę, dorobek cywilizacji, dlatego jestem przekonany, że to jest dobre dla dziecka. A co najważniejsze - on sam chciał się zaszczepić. Uważał, że to jest słuszne - powiedział w programie "Uwaga" w telewizji TVN.

Dziecko powiedziało "nie"

Zgodnie z prawem, kiedy rodzice nie mogą się porozumieć w ważnych dla dziecka kwestiach, decyzję za nich podejmuje sąd rodzinny. Kluczowa w tej decyzji okazała się decyzja samego dziecka.

Sąd pierwszej instancji, który rozpoznawał wniosek, po wysłuchaniu dziecka i przesłuchaniu stron, podjął decyzję zgodną z wolą dziecka. Chłopiec nie wyraził zgody na szczepienie drugą dawką - mówi Sylwia Jastrzemska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

Pan Tomasz nie daje jednak za wygraną. Twierdzi, że jego syn nie ma jeszcze takiej wiedzy, aby podjąć w tym względzie właściwą decyzję. Złożył apelację od tego wyroku.

Zobacz także: Planeta, która wygląda jak piłka do rugby. Niezwykłe odkrycie astronomów
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(464)
Zulu Gula
4 miesiące temu
Nie szczepta się - grabarze teź chcą jeździć mercedesami...
lucy
4 miesiące temu
sama jestem matka 12 latki ,i bardzo się boje zaszczepić córki bo to moje jedyne dziecko, a raz już sepsę przeszła, to jest bardzo poważna decyzja zwłaszcza, że wirus się mutuje. córka przyjęła wszystkie obowiązkowe szczepienia.
Klamstwo
4 miesiące temu
Tatuś do więzienia i odebrać prawa rodzicielskie, dziecko do matki a ojciec na leczenie
Fyh
4 miesiące temu
Odebrać natychmiast prawa rodzicielskie tatusiowi, dopóki nie nauczy się łączyć faktów jak prawdziwy mężczyzna. Do tego kara za narażenie dziecka na utratę zdrowia i życia.
Ania
4 miesiące temu
Taka tam rozgrywka rodziców po rozwodzie. Oni udowadniają sobie kto ma rację a cierpi biedne dziecko które musi wybrać po której stronie stanie.
MilegoDnia
4 miesiące temu
To właśnie tata szczepan. On wierzy w naukę i inni też muszą. A jak nie to poprostu nie mają pojęcia i trzeba ich zmusić... Szczepany...
riders
4 miesiące temu
Choroby cywilizacyjne są powiązane z milionem różnych niezależnych od siebie czynników nie tylko "szczepionek". A ludzkość przetrwała te miliony lat tylko zauważ że wiekszość z tych osób przez najbardziej pospolite choroby dożywała cudem 30 roku życia...
Czcibor
4 miesiące temu
Dlaczego zwolennicy szczepień nie zastanowią się nad tym,że przez miliony lat ludzie się nie szczepili i pomnożyli? Od 100 lat mamy szczepionki i postępujące mnożenie tak zwanych chorób cywilizacyjnych i widocznych gołych okiem ułomków. Porównajmy wygląd i sprawność dzieci w wieku 12-15 lat dziś, a 30-40 lat temu. Szczepionek przybywa... Drugie pytanie - jakie zwolennicy szczepień covidowych przyjęli podstawy zaufania do obecnych polityków i lekarzy namawiających do szczepień?
Tiki2
4 miesiące temu
Jest tu masa kłamliwych antyszczepionkowych postów. Totalnie kłamliwa propaganda. Szczepcie się i nie kombinujcie bo to wy będziecie ponosić konsekwencje a nie rosyjskie trole w Petersburgu.
riders
4 miesiące temu
To jakaś paranoja. Dlaczego ci wszyscy antyszczepionkowcy skoro tak bardzo boją się osiągnieć medycyny chodza do apteki po paracetamol na ból głowy czy syropy na kaszel? Przecież to też nie wzieło sie z nikąd tylko osoby kompetentne pracowały formuły tych leków i są one dostępne dla ludzkości. Gdybyśmy nie szczepili się na odrę jako dzieci czy inne choroby to połowy z obecnych tu hejterów nie byłoby na świecie. A ludzkość wykończyłby zwykły KATAR. Wiec zanim zaczniecie straszyć ludzi że to spisek i koniec świata to 5 razy się zastanówcie co mówicie i piszecie.
Hahaha
4 miesiące temu
To jak chciał się szczepić, to wiedzę miał, a jak nie chce, to już zdaniem ojca za głupi na podejmowanie decyzji :D
antypis
4 miesiące temu
tvn i wszystko jasne :)
adam
4 miesiące temu
filiarze dlaczego wy nie wieszacie się, świat bez was będzie lepszy a już na pewno mądrzejszy
hmm..
4 miesiące temu
Moja córka zaszczepiła się i dwa razy zachorowała na COVID a syn się nie szczepi i nie chorował na COVID więc teraz nie wiem czy te szczepionki działają przeciw czy za ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić