o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Awantura w Sejmie. Nitras wykluczony z obrad

3
Podziel się

W trakcie sejmowej debaty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, wicemarszałek Ryszard Terlecki wykluczył z posiedzenia posła Koalicji Obywatelskiej Sławomira Nitrasa. Polityk popchnął jednego z posłów partii rządzącej. Nitras przekonuje z kolei, że prezes PiS Jarosław Kaczyński obraził matkę jednej z posłanek.

Awantura w Sejmie. Nitras wykluczony z obrad
Awantura w Sejmie. Jarosław Kaczyński rozmawia z Cezarym Tomczykiem i Sławomirem Nitrasem (PAP)
bDYfrKut

Wicemarszałek Ryszard Terlecki wykluczył we wtorek z obrad Sejmu Sławomira Nitrasa. Poseł KO popchnął parlamentarzystę Prawa i Sprawiedliwości Wiesława Krajewskiego. Wszystko zarejestrowały sejmowe kamery.

Nitras wykluczony z obrad Sejmu. "Kaczyński wjechał z jakimś chamskim tekstem"

Sławomir Nitras przekonuje, że prezes PiS Jarosław Kaczyński obrażał matkę posłanki Lewicy Barbary Nowackiej. Izabela Jaruga-Nowacka była wicepremierem w rządzie Marka Belki. Zginęła w katastrofie w Smoleńsku.

bDYfrKuv

Nitras wdał się w dyskusję na sali plenarnej Sejmu z prezesem PiS. Towarzyszył mu przy tym szef klubu Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk. Jak twierdzi poseł KO, Kaczyński był bardzo nerwowy.

Wjechał z jakimś chamskim tekstem. Zwróciłem prezesowi uwagę, żeby się hamował, że jest nie na miejscu mówienie źle o czyjejś matce, zwłaszcza zmarłej – powiedział Nitras.

Poseł KO twierdzi, że starał się odgradzać strażników marszałkowskich od posłanek opozycji. Powiedział, że nie wie, za co został wykluczony z obrad Sejmu przez wicemarszałka i szefa klubu parlamentarnego PiS Ryszarda Terleckiego.

bDYfrKuB
Wyłączyli mi kartę do głosowania, nie mogę brać udziału w posiedzeniu. Za co? Nie wiem – stwierdził Nitras.

Popchnął posła PiS. Nitras wykluczony z obrad Sejmu

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska stwierdziła na konferencji prasowej, że poseł Sławomir Nitras miał fizycznie zaatakować posła PiS Wiesława Krajewskiego na sali plenarnej Sejmu. Partia rządząca przedstawiła film, na którym widać całą sytuację.

bDYfrKuC

Awantura w Sejmie. "Znaki przypominające symbole SS"

Obrady parlamentu we wtorek od rana były bardzo burzliwe. Wicemarszałek Terlecki, rozpoczynając obrady, stwierdził, że opozycja nawiązuje do symboli faszystowskich. Chodzi o charakterystyczne symbole błyskawic towarzyszące Strajkowi Kobiet.

Z pewną przykrością stwierdzam, że na sali wśród polityków Lewicy i Platformy Obywatelskiej są osoby, które mają maseczki ze znakami do złudzenia przypominającymi symbole Hitlerjugend i SS, ale rozumiem, że opozycja totalna nawiązuje do totalitarnych wzorów. Z przykrością to przyjmujemy – ocenił Terlecki, na co część polityków PiS zareagowała brawami.
bDYfrKuD

Po wypowiedzi Terleckiego na mównicę weszła Małgorzata Tracz z Koalicji Obywatelskiej. Posłanka przypomniała, że od kilku dni na ulicach odbywa się strajk kobiet. Za sytuację w kraju obwiniała Jarosława Kaczyńskiego.

Burzliwe obrady zostały na kilkadziesiąt minut przerwane. Mównicy sejmowej pilnowała przez jakiś czas Straż Marszałkowska. Wcześniej strażnicy odgradzali Jarosława Kaczyńskiego.

To jest jedna wielka prowokacja przeciwko ludziom, użycie całego instrumentarium państwa, żeby realizować swój diaboliczny plan – ocenił szef klubu KO Cezary Tomczyk.

Obejrzyj także: Sławomir Nitras: Janusz Korwin-Mikke to cham, złożę wniosek do komisji etyki

bDYfrKuE
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYfrKuW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Dziecko
6 miesięcy temu
Oddaj moją trabke🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
😉😉😉
6 miesięcy temu
Mitras znów na białych kreskach🤧🤧🤧🤧🤧🤧🤧🤧🤧🤧🤧🤧🤧🤧🤧🤧🤧🤧🤧🤧
wednesday
6 miesięcy temu
Rozumiem jego zdenerwowanie. Chcieliby poprzeć ten protest jak wszystko co jest antypolskie jednak ne mogą bo to byłby atak na konstytucję. A dopiero tak jej bronili...
bDYfrKuX
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić