o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GG
|

Dantejskie sceny pod domem Kaczyńskiego. Policja pokazała nagranie

55
Podziel się

Czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wywołał oburzenie wielu Polaków. W Warszawie niektórzy poszli pod dom Jarosława Kaczyńskiego. Sytuacja była bardzo napięta. Policja opublikowała nagranie na Twitterze.

Dantejskie sceny pod domem Kaczyńskiego. Policja pokazała nagranie
Dantejskie sceny pod domem Kaczyńskiego (PAP, Wojciech Olkuśnik)
bEgOTtEB

Manifestujący tłum starł się z policją pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Czwartkowa decyzja TK ws. aborcji ze względu na wady płodu wywołała oburzenie wielu Polaków. Na terenie całej Polski odbyły się protesty. Jeden z nich odbił się szczególnie głośnym echem.

Tłum w Warszawie ruszył pod dom Jarosława Kaczyńskiego. Na miejscu zastali gigantyczny oddział policji złożony z wielu funkcjonariuszy i radiowozów.

bEgOTtED

Na działania policji spłynęła fala krytyki. Wielu świadków zdarzenia podkreślało, że tłum nie miał zamiaru nikogo atakować. Protestujący zaznaczali, że chcą zamanifestować swój sprzeciw. Niestety doszło do bezpośrednich starć z policją, która została skrytykowana za użycie siły. Funkcjonariusze opublikowali na Twitterze wideo z interwencji, chcąc usprawiedliwić swoje działania.

Jak przekazała w piątek policja, w trakcie manifestacji zatrzymano 15 osób. Na nagraniu widać, jak protestujący rzucają czymś w funkcjonariuszy. Według policji były to kamienie. Głos w dyskusji zabrał Joachim Brudziński, który napisał, że każdy, kto atakuje policję, musi liczyć się z konsekwencjami.

bEgOTtEJ
Do piątkowego poranka policja wydała 89 wniosków o ukaranie protestujących. - Jednocześnie skierowaliśmy 200 notatek do sanepidu ws. łamania obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych - powiedział rzecznik KSP.

Protestujących oburzyła skala interwencji. Pod domem prezesa PiS-u było kilkadziesiąt radiowozów i wielu policjantów. Cała okolica została przez to sparaliżowana, gdyż zablokowano ulice.

bEgOTtEK

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego został ogłoszony w czwartek. Ten zdecydował, że możliwość dokonania aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją RP.

Zobacz także: Co z maseczką w busie, taksówce, samolocie? Rzecznik policji rozwiewa wątpliwości
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgOTtFe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(55)
Anty
miesiąc temu
To milicja juz sie kamyczkow boi ? Niech sie ciesza, ze ich ceglami nie rzucali.
miosłe
6 miesięcy temu
te znaczki, które mają strajkujący, nosiło w czasie niemieckiej wojny SD i HELMUT SZUBIENICA - może zaczną nosić także żelazne krzyże niemieckie...
Gosia
7 miesięcy temu
Każdy kto atakuje Policję odpowie, tyle że kaczora chronią raczej brunatne bojówki bo prawdziwa Policja by się do tego nie zniżyła.
bEgOTtFf
halszka
8 miesięcy temu
tylko jedni mogą używać siły-demonstranci , inni nie ,to demokracja?
wik
8 miesięcy temu
Idźcie pod dom kwasniewskiego, to on podpisał tą konstytucję!!!
ona
8 miesięcy temu
policja też się musi liczyć z konsekwencjami ataku
wtz
8 miesięcy temu
Tyle odkryć towarzyskich jednego wieczoru . Panie Kaczyński , mam nadzieję że te odkrycia Pan ceni.
wtz
8 miesięcy temu
Panie Kaczyński , tyle odkryć towarzyskich jednego wieczoru , podziwiam . Mam nadzieje , że są cenne.
zaniepokojony
8 miesięcy temu
Jakie dantejskie sceny? Zobaczcie co się dzieje w tej chwili w Warszawie.Tak jak policja próbuje pacyfikować dzisiejsze demonstracje, to ci wczorajsi to mieli sielankę.O2 nie osmieszajcie się.Widać że są równi i równiejsi. Oglądałem na zywo nocne wczorajsze i przedwczorajsze protesty i oglądam na żywo obecne demonstracje.Jako widz mam porównanie jak się traktuje jednych protekcjonalnie,a drugich się prowokuje w wykonaniu antify. I co? I o tym cisza?
AAAAAA
8 miesięcy temu
Kobietki, proponuję zaspokoić potrzeby pana małego,wtedy się stanie bardziej zrównoważony i będzie postępował bardziej rozsądnie.
Na policje
8 miesięcy temu
Narzekacie ale jak cos sie dzieje to gdzie dzwonicie...
Jaja
8 miesięcy temu
Tak działa ZOMO 2020 😀
John
8 miesięcy temu
Ktoś go kiedyś Allah akbar
bEgOTtEX
Max
8 miesięcy temu
Mało mnie obchodzi to co mają do powiedzenia kobiety które wyznają wolny sex a później ,,skrobią,, się mają tyle opcji zabezpieczenia się że głowa mała
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić